- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1537 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
5
Źle się dzieje w państwie polskim...https://www.youtube.com/watch?v=DyXhNJ2szNk
33 odpowiedzi
barteq
17
@Bykunn 1. Nie kazdy umie inwestować2. Oddajesz jakiś procent pensji ale pracodawca daje drugie... » Czytaj dalej
81 odpowiedzi
Safrani
3
Wiedźmin 3 Co ja mam kupić, żeby ograć całość ze wszystkimi dodatkami?Czy można w to... » Czytaj dalej
25 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1537 Culés
4
#Kącik_czytelniczy
Właśnie skończyłem czytać książkę ,,I tak nie słuchasz" Romualda Pawlaka i... Wywołała duże emocje (może dlatego że w niektórych momentach mogłem się utożsamić z bohaterką...)
Polecam przeczytać, ale nie jest to lekka lektura
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5197508/i-tak-nie-sluchasz
Edit: jakby ktoś był ciekaw mojej szczegółowej opinii to dzisiaj, albo jutro ją wrzucę na Lubimyczytać (nick ten sam co na LaRambli - Dragon)
@NeroTFP1 @MesQueUnClub_87 @Ilka
1
@DragonxNF
Bardzo proszę o oznaczanie we wszystkim, co związane z książkami. Opis mnie zaciekawił. Dodaję do listy, chociaż ostatnio wałkuję mitologię słowiańską i chyba zrobię zakupy książkowe hahaha :D
1
@DragonxNF mnie też proszę oznaczać w postach dotyczących książek :)
2
@NeroTFP1 nawet nie musiałeś prosić. Zawsze jak jest temat o książkach to pamiętam o oznaczeniu Ciebie ;)
Książka może od początku nie wciąga, ale naprawdę warto dać jej szansę
@Konradowskyy będę pamiętał ;)
1
@DragonxNF no tak jak kącik czytelniczy się robi to i ja poproszę o oznaczanie
1
@Kidd właściwie to nie zamierzałem tego robić. Tak po prostu sobie to nazwałem żeby było wiadomo o czym mówię XD
No ale dobra jak są chętni to robimy kącik czytelniczy :)
0
@Kidd @NeroTFP1 @Konradowskyy @MesQueUnClub_87 @Ilka
A skoro już się tak złożyło to przeczytaliście ostatnio coś ciekawego? Polecacie coś?
1
@DragonxNF „Diabelstwo” czytałem i nie podobało mi się, aż dziwne, bo pisane kingowskim stylem, a samego Kinga uwielbiam. Teraz czytam „Lśnienie” i fajne chociaż wolno się rozkręca, dopiero mniej więcej w połowie coś ciekawego zaczyna się dziać.
2
@DragonxNF @NeroTFP1 @Ilka @Konradowskyy @MesQueUnClub_87
Ja właśnie skończyłem Tomasza Manna i „Buddenbrokowie” ale ogólnie nie porwała mnie ale często tak mam z „klasykami literatury”.
A wcześniej skończyłem całą serię polskiego fantasy, Roberta Wegnera i jego Opowiesci z Meekhanskiego pogranicza.
I ogólnie jestem zachwycony. Uważam, że jeśli by to napisał George Martin to już byśmy oglądali serial HBO.
Genialnie stworzony świat
1
@Kidd O! Ja właśnie szukałem jakiś polskich horrorów/fantasy, więc obczaję ktoras z tych książek :)
2
@Konradowskyy no to z Wegnera masz 6 tomów, a wnioskując po fabule ostatniego, to czeka nas kontynuacja :)
Ale jak lubisz horrory to polecam się pochylić nad:
1. Szept z lasu - Surmanova
2. Źródła Wełtawy - Klabuchova.
To czeskie horrory / thrillery ale świetne.
W ogóle uważam że czeska literatura ma dużo do zaoferowania
1
@Konradowskyy ja po czytaniu przez cały październik samych horrorów mam na jakiś czas dość tego gatunku chyba (głównie dlatego że żaden nie był straszny)
@Kidd a tej klasyki nie znałem
Co do fantasy, jakoś nie mogę się przekonać do tego żeby przeczytać coś z tego gatunku
1
@DragonxNF a jakie czytałeś? Mnie też nie straszą książkowe horrory, ale lubię to napięcie w nich.
1
@DragonxNF no ja się skusiłem po „Czarodziejskien górze” Manna na Buddenbrookow właśnie, ale niestety nie siadło :( chociaż oddać trzeba ze Mann posługuje się piórem wybitnie
1
@DragonxNF ja tak miałem jak czytałem jakieś zwykłe fantasy bardziej z young-adult.
Ale jak trafiłem na książki fantasy o wiele cięższe, mroczniejsze, brudniejsze i skierowane do odbiorcy dorosłego to odkryłem wielką radość z poznania tej gałęzi literatury
1
@Konradowskyy te przeczytałem w październiku:
https://lubimyczytac.pl/ksiegozbior/x5x4Pdsmzae
Ale zdecydowanie bardziej mi się podobały
,,Szczelina" i ,,Strach" Jozef Karika
,,Wróć przed zmrokiem" Riley Sager
1
@DragonxNF widzę, że King nawet się znalazł :)
„Szczelina” i „droga” też mam w planach przeczytać. To sporo książek potrafisz przeczytać na miesiąc. Moje tempo to jak brzydka pogoda jest to tak z jedną na 2 tygodnie, a jak ładniejsza to jedna na miesiąc. Tylko to takie książki po 600-800 stron gdzieś.
1
@Konradowskyy zależy od tego ile mam czasu
Akurat w październiku to się dopiero semestr zaczyna więc po zajęciach miałem wolne i mogłem sobie poczytać, ale w tym roku to już gorzej to wygląda. Tym bardziej że moje tempo czytania nie jest jakieś dobre. Z reguły wolno czytam
Najwięcej chyba 7 książek w miesiąc przeczytałem