2

@Tomaszekkkkk nie polemizuję z pierwszym składem. Balde lepiej wyprowadza piłkę i gra do przodu. To pewne. Jednak w defensywie odstaje. I np. na takie Atletico wolał bym Gerarda niż Balde.
Dwa różnie typy obrońców. Dwa różne typy prowadzenia gry. Dobrze podsmował Ćwiąkał. Martin to gracz bardziej własnej połowy. Gracz który obije nogi przeciwnika piłką w aut, niż idący w drybling. Ale jeśli znasz swoje słabości, to jesteś dużo lepszy niż przeciwnik myśli.

13

Yamal to ewenement. Tam powinni popracować trochę nad głową, żeby czasem w pierwsze tempo zagrał prostą piłkę. Jest dużo sutuacji, gdzie prosi się o zagranie do Lewego, a on dokłada kolejną kiwkę. Jeśli wyeliminuje ten rażący element mylenia przeciwnika, ale i swoich, zysk dla drużyny będzie znaczny.
Dziś należy natomiast pochwalić za wspaniałą współpracę z Kounde. A te zagranie piętką do wchodzącego w pole karne francuza.....miodzio.

1

3 - wniosek to totalna bzudra z Waszej strony redakcjo. Trudno wejść w buty Balde? Serio?
W tym meczu skrzydłem Martina poszła jedna akcja. Na początku meczu próbując łapać na spalonym, był spóźniony do Cygankowa, którego i tak delikatnie pchnął tuż przed strzałem z 15 metra. I co poza tym? 0. Słownie ZERO akcji jego stroną. Żadnych dośrodkowań. Jakiś rożny z przypadku. Koleś totalnie zakrywa czapką jeźdźca bez głowy Balde, który dodatkowo lubi się nie cofnąć (proszę zobaczyć mecz z Atletico i jego pozycję przy bramkach 1,2,4 i parę innych akcji, gdzie po prostu wraca na Alibi).
Dodatkowo należy zauważyć, że dziś Martin miał całe wolne skrzydło. Nie było tam Raphinhi, który mógł go zasekurować, któremu mógł iść na obieg. A mimo tego lewe skrzydło prowadziło ofenswywę w grze na klepkę, z udziałem Martina/Gaviego/Lewego. A gdy wszedł Balde, mogący wrócić, to Gerard również pokusił się do pójścia wyżej.....dodajmy - przy korzystnym wyniku.
Pomówmy też o statystycznym udziale w grze. Dziś Martin asysta i udział przy pierwszej bramce Lewego, bo to on zagrywał piłkę w pole karne do Gaviego, który dośrodkował na Fermina.
Statystyki sezonowe LL? Balde 4 asysty, Martin 1 gol, 2 asysty. Prównanie minut? Balde 1973 min, Marin 617 min. Aż taka przepaść?
Więc gdzie ten niezastąpiony Balde? Bo koleś ma mocne wyjście z piłką i robi szum z przodu do momentu podania, którego kompletnie nie ma.
Co poza tym? Dziś mógł strzelić 2 bramki, albo mógł zaliczyć dwa kluczowe podania do Lewego (czy ten by strzelił nie wiadomo). Obie sytuacje popsuł. Chwali się za to, że je miał.

Powiem wprost, osobiście wolę pewną defensywę ze strony Martina, z mniejszym wkładem do ataku, niż jeźdźca bez głowy, który do przodu ma siłę zawsze biegać, ale z zadań defensywnych wywiązuje się marniej, im bliżej końca meczu.
Dobrym rozwiązaniem jest właśnie rotowanie. Wchodzenie szybkiego, dynamicznego Balde na podmęczonego przeciwnika, lub zabijanie gry przeciwnikowi na skrzydle. Ale to wymaga zmian w ok. 65 min.

2

@Sebolinho Lewy. 2 gole. Udział przy bramce Ferrana gdzie zabrał obrońce.

4

Serio te małe.....nie lubią oddać piłki Lewemu. Kolejny raz się prosi zgrać leciutko na strzał. Mimo wszystko świetna akcja.

2

Ludojad. Brawo MArtin!!!

1

@RymsonPL czlowieku. Jedna akcje jego.skrzydlem widziałeś? Ogarnij. Wszystko co idzie, robione jest prawa strona defensywy Barcy.
Martin z przodu malo istnieje. Ale defensywnie się broni. I taka jest rola obrońcy.

0

Robert. Źle przyjął. Ale doświadczenie nadrabia.

0

Panie Flick. Cofnij Erica, zdejmij Arujo, bo się to dziś źle skończy. Urugwajczyk wraca po woli w akcjach, bardziej na alibi.

7

Yamal gra swoje. Ale naprawdę mógłby jedna piłkę do Lewego poprawnie zabrac. Dziś poza jedna wrzutka, nie potrafi zagrać relatywnie dokładniej piłki.

2

Żeby tam spalonego nie było. (Nie ma) Brawo Fermin za brak samolubstwa i pomysł że z niczego się nie stzreli, to lepiej zgrać na aferę.

0

Gaviego nie ma na boisku. Nic nie daje. A przez glupia bramkę zamiast zobaczyć Torre, to zobaczymy once de galeria. Eh.

0

Ups. Lepiej teraz niż w 90 min

0

@Terapuls to prawda. Widać to mocno. Zawsze dorzuca ten zwód. A Lewy w tym wieku, nie jest stanie wejść tak szybko na drugie tempo.

3

Niezły mecz Erica. Trochę gorzej do przodu, dobrze do tyłu. Jest obecny przy każdej kontrze Girony.
Przy jego zarobkach i wartości 10 mln zawodnik nie na sprzedaż, bo obstawia kilka pozycji.

21

Kto wini Var? Var zgłosił potencjalnego karnego. To sędzia podjął decyzję o braku faulu.

2

Problemem dziś jest Gavi. W asekuracji defensywy super. Ale nie ma miejsce przez zagęszczenie środka i nie potrafi nic dać do przodu.
Fermin dobry mecz, niestety większość piłke dostaje gdy jest plecami do bramki. Jako jedyny gra piłki Lewemu. Natomiast Yamal znowu irytuje. Naprawdę ciężko czasem zagrać piłkę w pierwsze tempo? Lewy to nie 20 latek, że wali interwały, co 5 sekund. Tak naprawdę tymi zamachami, myli naszych i przeciwników. Po czym po prostu nie ma komu grać. Nie ma też miejsca do rozpędzenia, bo gnieciemy ich na linię pola karnego.

0

@Cule1797 Czy ty oglądasz mecz? Koleś miał jeden błąd z tyłu, gdy przy pułapce był lekko spóźniony do Cygankowa, ale i tak zdążył go pchnąć. Z przodu gra mniej ofensywnie i nie wchodzi, ale i Barca przesuwa się walcem, a nie szybkimi akcjami skrzydeł.
Koleś gra bardzo dobry mecz, a co przedewszystkim w obronie nie stwarza zagrożenia jak Balde.

0

@szczurzysyn i słusznie. Ręka była więc podstawę do nie uznania gola sędzia by znalazł. A karny to nie gol ;)

0

Gol.......szczęscie nam sprzyjało!!!

0

@KondiCules bzdury opowiadasz. Dużo lepsze występy niż nieobecny w obronie Balde.

2

Yamal mega irytujący z tym opóźnianiem wrzutki, gdzie wszyscy idą na pierwsze tempo.

0

@swer2251 Był. Fermina

0

Czyli przyjął, że to Fermin faulował

4

TO nawet wolnego nie było :D?

2

Kurde. PAtrzysz na te mierzone strzały Messiego i one się wydają banalne do obrony. Ten szedł praktycznie w środek bramki. Ale to się tylko wydaje. On kopie tam gdzie chce i jak chce. Ile takich bramek załadował dla Barcy.
Na tych wszystich rolkach dopiero człowiek widzi co on wyrabiał. Bo gdy tu był ciężko, było nie być do tego przezwyczajonym

1

@VinDiesel czyli rozumiem, że Barca musi ściągać samych DOBRY graczy? Musimy wydawać na każdego min 60mln+ żeby był to dobry gracz?
No właśnie nie. Rolą klubu jest znaleźć takich graczy, którzy będą w stanie grać, dobrze i wpasować się w taktykę klubu. Mówicie, żebym ja dyrektorował. Mi nie płacą za to.
To Deco powinien mieć mocne rozeznanie rynków portugalskich,francuskich i południowo amerykańskich. Bo tam można znaleźć świetnych obrońców na skrzydło.
Wydolność to jest wyznacznik. To co pokazywał Alves. Gra od linii do linii i żelazne płuca. Bo tych akcji przeciw Barcelonie, nie ma aż tak dużo.

Wy natomiast znowu chcecie stanąć w miejscu. Grać po 10 lat tym samym składem. Bo obecnie skład jest świetny. Tylko znowu, co 2 lata przedłużać kontrakty i wystrzelać z płacą tak, że nie da się ogarnąć??
Prostym przykładem jest świetnie spisujący się Langlet (tak zaraz będzie krzyk - popatrz jak grał z Barcą, no i ok, z Barca mu nie wyszło, ale sezon ma wyborny). Niestety zawodnika nie da się sprzedać, bo trzymano go w klubie i podnoszono ciągle kontrakt. Tak, że na ten moment jesteśmy z nim i np takim Fatim w czarnej .....

Dlatego ogarnijcie.
Nie ma transferów obrońców za 80mln, w każdym okienku. To są sporadyczne wypadki raczej tylko w Anglii. VvD, Maguaier, Ruben Dias i De Light, oraz Lucas Hernadez, Hakimi. To chyba tyle. Część z nich nie poszła za 65 mln nawet. Więc jak ktoś da 80 za Kounde, nawet nie powinniśmy się zastanawiać. Taka jest kolej rzeczy w piłce. Masz okazję sprzedać DROGO? To sprzedawaj i kupuj nowych z GŁOWĄ (a nie jak po Neymarze).
Składem trzeba rotować. Szukać nowych opcji. Na ten moment francuz wydaje się nietykalny. Ale takim nie powinien być.
Jedynie Yamal - gwiazda (daj Boże) przyszłości i sprzedawca milionów koszulek.
Pedri.
Raphinia - bo po prostu go potrzebujemy w takiej formie jakiej jest. Ale czy będzie w stanie utrzymać taką formę? Oby. Jeśli nie to też 120mln i pożegnajmy się godnie.


1

@Barca_Big_Moment zgodzę się z tym. Miał momenty w grze do przodu. Miał momenty w grze do tyłu. Popełnia błędy jak każdy inny.
Największą zaletą to to, że gra ciągle.

0

@mikke bo zapłacili za możliwość ich pokazywania?

0

@suszini pozycja Pedriego pokrywa się z Torre. Będą sobie przeszkadzać.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?