pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
ja tu nie oceniam zawodników, tylko wypisuje analogiczne sytuacje w kontekście ocen redakcji.
3
Zobaczymy jak redakcji wyjdą oceny z meczu z Ajaxem. Z tego co można było ostatnio zauważyć to Iniesta będzie miał obniżona notę tak o 0,5-1 punkt za nieskuteczną grę i niewykorzystanie sytuacji sam na sam bo tak oceniony był Messi i pozbawiony ZM przez zmarnowanie sytuacji sam na sam – więc stawiałbym na ocenę nie więcej niż 7, tak 6.5-7. Alba w ataku bardzo słabo a do tego zawalił bramkę więc raczej nie więcej niż 1-2, chyba że tak oceniany jest tylko Alves przez redakcję, któremu obniżono o 2,5-3 punktów ocenę za niepewna grę w obronie (2 błędy), jednak wtedy obyło się bez straty bramki, a mecz nie miał takiego ciężaru gatunkowego, a w ofensywie miał 5 kluczowych podań i asystę. Nie piszę, że takie oceny się należą tym zawodnikom, ale takie powinny być jeżeli redakcja do każdego zawodnika podchodzi z takim samym nastawieniem a ściach twierdzi, że tak jest, więc zobaczymy.
1
Ja Alvesowi za mecz z Ajaxem dałem 1,5 mniej niż za mecz z Eibarem, bo uważam że zagrał słabiej, w defensywie i ofensywie przeciętnie. Redakcja sądzę że wystawi w okolicach 5-5,5 co jest bzdurą, bo w porównaniu do oceny "4" z eibaru gdzie Alves miał asystę i zachwycające podanie do Messiego, 5 kluczowych podań, największa liczbę podań z skutecznością ponad 91 procent będzie przekretem. Redakcja w błędnym ocenianiu Alvesa z Eibarem zapędziła się w kozi róg, bo Alves zagrał lepiej z Eibarem niż z Ajaxem a jednak obniżenie noty z 4 na 2-3 byłoby kolejnym przypałem a tak wypadałoby zrobić. Więc teraz będą mu sztucznie nie tyle zawyżać ocenę co dziwnie tłumaczyć punktem regulaminu że mecz meczowi nie równy i mogą dobierać kryteria według widzimisię.
1
wziąłem na szybko statystyki z tego portalu
Alves - Alba
Mecze 9-8
Strzały 5-4
Strzały celne 2-1
Asysty 1-3
Kluczowe podania 8-15
Podania 526 - 648
procent celności podań 77 - 78
Straty 37 - 51
Odbiory 38 - 42
Faulował 2 - 15
Faulowany 3 - 12
Co z tego wynika, strzały porównywalne, żaden nie skończył się bramką, a ich ilość jest zbliżoną, Alves ma 3 razy więcej asyst i prawie dwukrotnie więcej kluczowych podań, w podaniach większe zaangażowanie wykazuje Alves i celność podań jest zbliżona, strat Alves ma więcej, ale nieznacznie odbiorów również, więcej razy faulował ale i więcej razy był faulowany. Przeważnie faule na nim prokurowały groźne sytuacje dla Barcelony - główka Pique z Eibarem, strzał Messiego z narożnika pola karnego z Ajaxem czy bramka Pique z Apoelem. Dodatkowo jego kluczowe podania to kilka wystawionych setek - do Messiego i Neymara z Villareal, czy do Messiego prostopadła piłka z Eibarem. Dodatkowo Alves ma lepszy procent wrzutek niż Alba.
1
Alba nie zawalił nam połowicznie meczu z PSG ?? Zawalił przy trzeciej bramce i to była głównie jego wina, ze dal się ograć i dokładnie dośrodkować, wina Alvesa tez była że nie zamknął swojej strefy. Przy pierwszej Alves sprokurował rzut wolny po którym Mascherano zrobił błąd i padła bramka, przy drugiej Alba miał strate na własnej połowie po którym sprokurował rzut rożny po ktorym padla bramka. Wczoraj Alba zawalił bramkę. Więc jednak więcej negatywnego przy stratach bramek zrobił Alba jak do tej pory. W jaki sposób on się reklamuje ?? Raczej media to robią.
Co do statystyk i tego porównania za chwilę się odniosę.
1
Ty wyargumentuj jego najsłabsze noty w każdym meczu ligowym. Największa liczba kluczowych podań po Messim, największa liczba asyst po Messim, nie zawalił przy żadnej bramce, dużo lepszy procent wrzutek od Alby.
NIe podałeś żadnych argumentów na ocenianie go najgorzej.
1
Poszedł do pomocy ale nic nie zrobił, zaryzykował i popełnił fatalny w skutkach błąd. Jesteśmy ciągle w tym samym punkcie - ty piszesz chciał pomóc i trzeba go chwalić za intencje i nie popełnił żadnego błędu, baa nawet krył bramkę a to była wielka wartość którą wniósł Alba, a że bramka duża to nie dał rady, ale intencje mial słuszne. Ja piszę, że niepotrzebnie opuścił swoją strefę, zostawił zawodnika bez krycia który miał pusta bramkę przed sobą i nie kryty skierował piłkę do bramki, poszedł w pole karne ale nic nie zrobił, nic nie zablokował i nikogo nie pokrył, zrobił wiatr. Wątpię abyśmy doszli do konsensusu, bo dla mnie cos co jest oczywistością dla Ciebie jest tym nie jest.
1
Czy ja sie gdzieś upieram, tylko pokazuje twoj stosunek do tego zawodnika.
1
Piszesz tylko gdyby, prawdopodobieństwo itd.... Zadam jedno pytanie, gdyby Alba nie popełnił błędu (moim zdaniem) i nie poszedl kryć wiatr w polu karnym, tylko został na swojej pozycji to czy bramka by padła ??
1
Nie musisz się wysilać na argumenty wiadomo że dasz mu najniższą ocenę jak zawsze. Nie ważne jak gra ważne aby dać mu najniższą ocenę.
Z Eibarem ma asyste, 5 kluczowych podań, 5 celnych wrzutek, 3 świetne przerzuty a ty mu wystawiasz najniższą notę.
1
Czyli Twoim zdaniem Alves zawalił przy bramce i to jego wina ?
1
Jednak Alves winny.
Alba poszedł do środka zanim padł strzał, zanim było wiadomo że Bartra sobie nie poradzi. Poszedl zostawiając cala swoją stronę. Alves w poczatkowej części akcji ma zawodnika Ajaxu, więc kryje swoją strefę przed wejściem zawodnika Ajaxu. Alba wie że zawodnik Ajaxu jest w jego strefie mi zostawia go bez krycia i asekuracji. Piszesz, że dobrze że tam poszedł . Dobrze ? Bo... nie zablokował strzału, nie zablokował podania, nie krył nikogo, nie podjął żadnej interwencji, zostawił swoję strefę, odpuścił krycie,. Dobrze dla Barcelony czy Ajaxu bo nie rozumiem. Dalej nie napisałeś co zrobił w polu karnym Alba, co chciał zrobić wiemy (chcial pomóc Bartrze) ale co zrobił konkretnie?
1
Czyli jednak winny Alves, który truchtał.Brak mi słów.
1
Alba zachował sie dobrze ?? Napisz konkretnie co wniknęło z jego zaangażowania w tej akcji, komu pomógł, kogo pokrył,co zabezpieczył. Akcja idzie środkiem i kończy sie na lewej stronie. Alba zaryzykował i drużyna na tym straciła.
1
Ja wszędzie piszę że to byl bardzo przeciętny mecz Alvesa, napisałem nawet że zasługuje na notę 1,5 niższa niż za ostatni mecz z Eibarem.
Piszesz, że Alba był tam żeby pomóc, ale co z tego wyniknęło ?/ Nie pomógł a dodatkowo zostawił swoją strefę bez asekuracji, poszedł do pola karnego i krył wiatr.
1
Z którego miejsca na boisku pada bramka? Kto tam powinien być? Kto nie zamknął tej strefy? Gdzie w tej całej sytuacji jest alba? Kogo kryje alba?
3
Lepiej obarczać winą za wszystko alvesa bo to alves. Takie to modne.
1
Chrzani tak często ale po co bzdurna analiza tego chrzanienia?
1
Jednak przy straconej bramce interwencja nieudana. Sama bramkę zawalił alba.
2
Jest różnica między nie było w obronie a nie zachwycał. Pique. Z błędami a alba winny utraty bramki. Alves może nie zachwycał ale na tle tych dwóch kolegów pokazał się z lepszej strony.
2
Twojadefinicja zakłada z góry winę alvesa co robiłes we wczwcześniejszych komentarzach. Alves zagrał przeciętny mecz na tle kolegów z obrony. Pique robił większe błędy, alba zawalił bramkę, bartra raz pewnie raz niepewnie. Jeszcze raz napisz że pozycja alvesa jest przed pique na środku, tylko gdzie gra mascherano? Na prawej obronie?
1
Jak widać na ciebie zawsze będzie mógł liczyć
1
3, Montoya jest słabszy Alvesa ale visco gimby wiedzą lepiej od Lucho.
1
Załamujesz zawsze ręce bo Alves od początku sezonu ma u Ciebie najniższe noty, więc nie ważne jak zagra i tak byś ręce załamał i dał najgorszą notę.
1
Tzn. ?? Co robił abyś się załamywał ??
1
TYlko gdzie był i co robił Alba w tej sytuacji, popatrz na powtórkę jak kryje wiatr i zostawia swoją strefę bez asekuracji.
1
Przez Albę straciliśmy 2-3 bramki w tym sezonie.
1
Może dlatego że jak jednym zdarzy się dopuścić tylko do jednej lub dwóch groźnych sytuacji po których nawet bramki nie padają to już są hejty i obniżane noty przez redakcje o 2-3 punkty to teraz chciałbym wiedzieć komu redakcja obniży pewnie z 4 punkty za utratę bramki.
1
Skąd mam statystyki - z tego portalu, przy każdym meczu przy ocenach je masz, jedynie procent wrzutek i umiejscowienie wrzutek przeciwnika jest z fourfourtwo i whoscored. Alba nie bierze ciężaru gry na siebie, wychodzi na skrzydło dostaje podanie i cofa do tyłu, nie podejmuje ryzyka konstruowania akcji. Alves za dużo wrzuca - ale jego procent celnych wrzutek jest lepszy od np. Alby - do tego ma już 3 asysty. Alves biega od linii do linii i jest praktycznie osamotniony - jak gra Xavi to xavi schodzi do srodka i rozgrywa z tej strefy, a Pedro schodzi z skrzydła do pola karnego, więc Alves musi zagospodarować cały bok boiska.
2
Pique asekurował stronę Alvesa ?/ Przecież akcja szła środkiem. Alves gra jako środkowy obrońca ?? Ja rozumiem krytykę, niechęć do Alvesa ale pisać takie bzdury ?? Głównie bramke zawalił Alba którego nie było na swojej pozycji, poszedł do pola karnego szukać wiatru, nikogo nie krył, niczego nie asekurował i zostawił swoją stronę. Może strzał też był oddany z strony Alvesa, a tym razem Alba nie zdążył z asekuracją ??
Cudownie naciągasz rzeczywistość aby móc skrytykować Alvesa. Przy bramce można winić każdego obrońcę, nawet Mascherano tylko nie Alvesa, a dla Ciebie to Alves jest głównym winowajcą. Gratuluję obiektywizmu.