pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Rakitic – gra obronna
Tackles Interceptions Clearances średnia odbiorów
2014/2015 1.3 0.9 0.3 2.5
2013/2014 1.6 1.8 0.9 4.3
2012/2013 1.5 0.9 1.2 3.6
2011/2012 1.0 2.0 0.4 3.4
2010/2011 2.2 2.1 0.5 4.8
Jest to zdecydowanie najgorszy sezon Rakiticia jesli chodzi o zadania defensywne.
Rakitic gra ofensywna
Bramki asysty kluczowe podania dryblingi
2014/2015 4 6 1.2 0.2
2013/2014 12 10 2.3 0.8
2012/2013 8 10 2.9 0.6
2011/2012 0 6 2.0 0.3
2010/2011 5 2 1.8 0.8
W ofensywie jest to jeden z gorszych sezonów, a daleko do formy sprzed roku czy dwóch.
10
Iniesta defensywa
Tackles Interceptions Clearances średnia odbiorów
2014/2015 1.4 0.5 0.4 2.3
2013/2014 1.4 0.7 0.4 2.5
2012/2013 1.1 0.5 0.3 1.9
2011/2012 1.1 1.1 0.1 2.3
2010/2011 1.5 1.5 0.3 3.3
Gra obronna Iniesty wcale sie nie polepszyła, nieznacznie się pogorszyła z okresem wcześniejszych 4 lat. Nie ma on dodatkowych zadań defensywnych, a jeśli ma to wykonuje je bardzo słabo.
Iniesta gra ofensywna
Bramki asysty kluczowe podania dryblingi
2014/2015 0 0 1.1 1.8
2013/2014 3 7 1.5 2.4
2012/2013 3 16 1.4 2.2
2011/2012 2 9 1.2 1.9
2010/2011 8 3 2.1 2.9
W ofensywie jest to zdecydowanie najgorszy sezon Iniesty
1
I z tego co pamiętam opaska :-)
8
Rakitic jeszcze za dobrze nie współpracuje w Barcelonie, ten proces adaptacyjny jest nieskończony, do tego doszedł dołek z forma i niestety nie potrafi grać na dobrym równym poziomie. Nie ma on dodatkowych zadań defensywnych i nie broni lepiej a wręcz broni dużo gorzej niż w latach ubiegłych. Po prostu nie ma formy. Uwielbiam usprawiedliwienia na grę Iniesty i rakiticia, że teraz nie kreują, mniej udzielają się w ofensywie bo maja dodatkowe zadania defensywne. Wspomagają DP, asekurują bocznych obrońców itd. Oczywiście jak wielokrotnie pisałem to wyimaginowane teza, które w niczym nie znajduje potwierdzenia. Obaj są totalnie bez formy i nie tylko mecz z realem im nie wyszedł, Rakiticiowi wyjdzie mecz co 4-5 spotkań, Iniescie co 7-8.
1
Na razie z Iniestą grają słabo, dlatego cała gra kuleje. Nie ma pomocy.
1
Wykladowcy i naukowca
1
ale nie było mocnych na Jordana, Pippena, Kerra,Harpera, Rodmana, Kukoca, Armstronga czy Paxsona
a Horace Grant? Był podstawowym graczem.
1
Joan Gamper - założyciel FC Barcelona
1
Może troszkę do Teddy'ego :-)
1
Ktoś z historii FC Barcelony, bardzo zasłużony :-)
9
W Stanach tak jest. Główny nacisk jest kładziony na informacje dotyczącą własnego regionu a następnie państwa. nie ma tam za bardzo tzw. wiedzy ogólnej. Bardzo często studiowanie polega na case study czyli analizie wybranego przypadku, bez kontekstu, wiedzy ogólnej itd.... Dlatego np. na geografii i historii świata się prawie w ogóle nie znają. Potem są różnego rodzaju zabawne wpadki prezydentów czy wiceprezydentów.
Kiedyś miałem raport dotyczący 9/11 z wynikami analizy socjologicznej z USA i ponad 15% Amerykanów nie wiedziało że to było u nich, tzn. nie wiedzieli gdzie leży NY.
2
Płucami może dysponuje, bo widziałem już w 90 minutach jego sprinty do obrony i ataku, co do szybkości to może troche mu jednak poszła.
Sądzę, że odejdzie bo Bartomeu woli Montoye, jest zaprzyjaźniony z jego agentem.
Trener chce aby został, kibice chcą aby został, ale zarząd nie chce.
W sumie Alves sobie pogra w lidze francuskiej i źle na tym nie wyjdzie, Barcelona będzie sobie pluła w brodę bo tak zgranego z Messim już nigdy nie znajdzie, a do tego dobrego obrońcę.
Żal mi tylko, że nie nabije 100 asyst w LaLiga, ma na koncie 95 i trochę szkoda, że nie wejdzie do klubu trzycyfrowego. Jest 4 najlepiej asystującym w historii i jedynym obrońcą w pierwszej trzydziestce.
2
Tylko on ma statystyki powyżej trzech odbiorów bezpośrednich co sezon. W ubiegłym sezonie miał lepszy statystyki ofensywne. W ubiegłym sezonie strzelił 4 bramki w tym jeszcze żadnej to tez pewnie pod nowy kontrakt.
1
Wiem wiem one zakłamują rzeczywistość, szczególnie te dotyczące Alvesa.
Szkoda, że tak mało osób widzi grę obronną Alvesa, a gość genialnie potrafi wejść w ślizgiem nie aby wybić piłkę, ale aby ją zagarnąć.
W pierwszym meczu z Realem miał 4 takie odbiory na Isco, a łącznie 7, za mecz dostał ocenę przeciętną bo wiadmo to Alves. Jednak sama statystyka tych bezpośrednich odbiorów jest znacząca.
5
Przeglądam sobie statystyki z tego sezonu i patrzę na grę obronną. Ktoś tu narzekał na grę obronną Alvesa. Dani ma najwyższą średnią odbiorów bezpośrednich na przeciwniku w całej lidze hiszpańskiej, średnia 4 na mecz.
Z czego w dwumeczu z Realem miał ich 11. Chciałbym zobaczyć jak Montoya radzi sobie z Ronaldo, albo gasi Isco jak żul peta pod sklepem.
2
"W innych klubach dostają kontrakty roczne i jest ok wiec jak tego nie chce zaakceptować to dziękujemy za wszystko"
Mascherano, Mathieu, Vermalen, chłopaki między 30 a 32 rokiem życia każdy z nich w tym sezonie dostał 4-5 letni kontrakt, więc o jakich rocznych kontraktach tu mówisz?
Alves najlepsze lata ma za sobą co nie oznacza, że nie gra dobrze i że nie wciąga nosem wszystkich naszych pozostałych PO, a zakup nowego to 30-40 baniek bez peności że się sprawdzi w naszym systemie gry, bedzie zawodnikiem box-to-box, z zawiązanymi oczami bedzie rozgrywal z messim i nie bedzie zawalał w najważniejszych spotkaniach sezonu.
Czy rok temu klub mu zaproponowal kontrakt? Nie wysyłane byly tylko plotki, że by się go pozbyli bo maja Montoyę z którym przedłużyli kontrkat.
1
Uważasz, że u nas gralby do 39 roku życia?
Może to jest właśnie lojalność, gdy zawodnik wie, że nie jest w stanie dać ukochanej drużynie tyle ile by chciał, wybiera sportową emeryturę w słabszej lidze z mniejszą ilością spotkań. Własnie po to aby nie stanowić w jego odczuciu balastu i mieć miejsce za zasługi.
1
Da rade :-)
2
Nie znamy potrzeb jego rodziny :-)
A tak na poważnie, to kto by z takiej ofert mnie skorzystał?
30 milionów za grę do 39 roku życia w lidze gdzie jest 14 drużyn, a liga trwa 7,5 miesiąca. Zaczyna się około 10 września i kończy około 20 kwietnia.
1
Tam zarobi więcej i ma kontrakt do 39 roku życia. Barcelona mu tyle da ?
69
Xavi przechodząc do Kataru bedzie miał 4 miesiące do 36 roku życia. Jest legenda Barcelony i mozna powiedzieć że tu skończyl karierę. To, że chce dorobić na emeryturze i zapewnic swojej rodzine takie warunki po karierze zawodniczej jakie miala w jej trakcie.
Dla mnie Xavi przechodząc do Al-Saad i tak serce zostawia w Katalonii, gdzie powróci jako trener.
Powinien należeć mu się tylko szacunek za 17 lat wspaniałej gry w Barcelonie.
Szacunek i podziw za wszystko Generale.
0
Ale bzdury
5
Zabezpiecza rodzinę na długie lata
1
W sumie nic nie wiadomo. Z 3 tygodnie temu agentka Alvesa mówiła że nikt z zarządu się z nią nie kontaktował. jeżeli jedyna ofertą Barcelony był roczny kontrakt na 3 miliony netto, to była oznaka braku szacunku wobec zawodnika. Nie wiadomo ile by barcelona zaoferowała za trzy lata bo nie podeszła do tego z szacunkiem do zawodnika. Alves mógł odrzucić propozycje zarządu, ale jej nie było, wiec musiał coś szukać.
0
Kończąc tą dyskusję w wielu momentach bardzo dla mnie nieprzyjemną. mam prośbę o której pisałem a nie dostałem odpowiedzi. Możesz mi napisać, który punkt regulaminu fcbarca.com złamałem w tak ewidentny sposób że zagroziłeś mi dożywotnim usunięciem z serwisu?
Staram się nie prowokować, ale chciałbym wiedzieć na przyszłość, czego nie wolno mi pisać w stosunku do zasad panujących w serwisie.
3
Uważam, że zasługuje na większy szacunek od zarządu i cules.
Mogli mu od razu powiedzieć, że nie przedłużą, on praktycznie do kwietnia czekał na ruch zarządu, od stycznia mógł negocjować, ale czekał i czekał.
Czy zasługuje? Sądzę, że powiedzmy gdyby klub zaczął wcześniej z nim rozmowy to jego 3 letnia gra zamknęłaby się w okolicach 40 milionów za 3 sezony brutto. Teraz wyobraź sobie sprowadzenie klasowego PO za 30-40 milionów (takie kwoty pyły podawane przy Cuadrado, Danilo itd...) i do tego pensje nowego zawodnika, nie wiedząc jak się wkomponuje w zespół.
Nie wiem, czy powinien czy nie, jak patrze na kontrakt mascherano do 34 roku, Veramaleena do 34 czy mathieu do 35 to widzę że Alves nie został równo potraktowany, a do tego kwestia czekania zarządu z kontaktem z agentka Alvesa to kpina.
2
pewnie 19 do piędziesiątki
1
Opis redakcji gry Alby z Realem.
"Najsłabszy defensor. Notę podwyższają mu ostatnie minuty, w których to zaprezentował udaną akcję indywidualną (jego strzał obronił Casillas) oraz kluczowe podanie do Messiego. Poza tym raczej na minus - zwłaszcza w aspekcie krycia. Popełnił faux pas w 12. oraz 39. minucie. Kolejny minus za podanie z 44. minuty oraz złą interwencję na początku drugiej połowy. Oczywiście bierzemy pod uwagę jego statystyki i tylko dzięki temu nota nie jest niższa".
Ocena - dobra
punkt 1. Wyszczególnienie na plus tylko akcji ofensywnych z ostatnich minut
punkt 2. Obniżone noty za złe krycie - ale Ty i Cox macie inne perspektywę.
punkt 3. Uzależnienie ostatecznej oceny redakcji fcbarca.com od statystyk.
pozostawię to bez komentarza
O ocenie redakcji mam od kilku miesięcy zwyczaj nie dyskutować, więc pozostawię to dla siebie - jaki koń jest każdy widzi.
pozdrawiam
1
Nie dał ZM Alvesowi? No cóż. Może nie dał, ale najczęściej dawał dobrą/bardzo dobrą ocenę bez względu na wydarzenia na boisku.
Podłe kłamstwo, które ma na celu znieważyć moją osobę i podważyć wiarygodność moich ocen jak i wkład pracy które w nie wkładam.
"Jak wywnioskowałem taką ocenę Paxa? Z pierwszego komentarza to dość jasne: "Jak Jeffecito będzie popełniał takie błędy taktyczne a Alba indywidualne to żadna taktyka nie pomoże." Czyli jasne - nawet najlepsza staytystyka nie pomoże".
Kolejne podłe kłamstwo redaktora, gdzie uzależniam ocenę zawodnika od statystyk? Mieliście zebranie w gronie redakcyjnym, aby powtarzać w kółko te same stereotypy aby kawałek gówna się do mnie przykleił? Poza tym w moim zdaniu nie ma mowy o ocenie tylko o błędach indywidualnych z którymi sam się zgodziłeś, więc całe to zamieszanie nie polega na różnym interpretowaniu zdarzeń boiskowych ale na obrzuceniu paxa rożnego rodzajem zarzutów bez pokrycie. TY atakujesz, ja sie bronię, normalka w moich ostatnich kontaktach z redakcją - w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zaatakował mnie szumi, challenger, Robertinho no i się przyłączasz.
1
Tak. Bo ty go krytykujesz za bierność w ofensywie, kiedy on zwyczajnie nie mial tylu zadan w ataku. W tym sie nie zgadzam.
Gdybyś to napisał w ten sposób byłoby by inaczej, ale zamiast takiego wyważonego wpisu wolałeś zaatakować personalnie i zarzucić mi kilka nieprzyjemnych rzeczy.
"ale zabawne, ze dyskusja przez Paxa jest obracana tak, ze jest obrazany. Nie rozumiem tego. Nikt nikogo nie obraza. Ma prawo pisac co chce i gdzie chce."
Chyba jesteś na tym serwisie nowy, skoro piszesz, że każdy ma prawo pisać co chce i gdzie chce. Za takie rzeczy które wypisałeś w tym wątku gdybyś był "zwykłym" userem już dawno skończyłbyś z banem o ostrzeżeniach nie mówiąc.