1

@Adran360 u mnie to leci do worka 10/10, ale wiadomo są gusta i guściki. Zdążyłem zauważyć po tym, że z 5 osób na LR jarało się "Solo Levelingiem", że raczej będę miał mało poparcia ;P Na plus częściowo moim zdaniem, to co wymieniasz na minus:
- Świetne plot twisty, już w 3 odc dostajemy taki TOP3 (gdzie MC ginie za idee tak szybko?), dodatkowo ludzie jako stronice "księgi", powiązanie pierwszej sceny w anime z 12/13 odcinkiem, itd.
- Pozytywne przekminienie, którego spodziewałem się już po tytule. Pierwsze chi (zapisane w rōmaji) już na to wskazywało. W sumie śmiesznie, że przetłumaczono to po ang. na orb. チ (chi) to znak z kany (katakana) i jako taki sam nie posiada znaczenia, jak np. znaki w kanji. Jednak wymowa ji/dzi/czi/tszi są na tyle podobne, że można to zrozumieć jako ziemia (nie w znaczeniu planety) oraz krew, w zależności od zapisu w kanji.
- Historycznych odkryć faktycznie mało i w sumie tylko w pierwszej części, ale obawiam się, że zbyt duża ich liczba i miałbym red-flaga jaki u mnie wywołują pozycje z tagiem "gourment". Historia przekolyryzowana na potrzebę budowania akcji, ale to oczywiste. Duchownym nie wiele groziło w rzeczywistości za badanie heliocentryczności, a przeciętny człowiek nie posiadał ku temu aparatu matematycznego. Choćby można wskazać tutaj konflikty Kopernika i Galileusza z Kościołem, gdzie maks to jakiś areszt domowy.
- Zakończenie imho bardzo na plus ze względu na mimo wszystko umieszczenie historycznej postaci Wojciecha/Alberta Brudzewskiego, która jak dla mnie często jest pomijana na rzecz Kopernika.

Ogólnie cokolwiek w kwestiach historycznych trzeba dzielić przez 5, albo i 20, ale i tak dla mnie spoko to wyszło.

Tak czy inaczej, jeszcze raz dzięki za pokecajkę, bo na jakiś Livechartach i innych anime listach, było na końcu, pewnie w ogóle bym pominął tę (dla mnie) perełkę.

Edit. Dodam tylko jeszcze, że dla mnie Madhouse dowozi kolejne anime z themem psychologicznym jak Monster czy Death Note.

4

@insp1re Trochę przesadyzm. Jednak liczyć, że zaprezentujemy dominację optyczną z Litwą, to tak powiem, nie jest wygórowane żądanie. Przecież wątpię, że ktoś liczy, że nawiążemy walkę z Holandią/Hiszpanią.

2

@Kapitan hawk Najbliżej "paradoksalnie" było to męczenie buły.

1

To był ciężki mecz, w eliminacjach nie ma już słabych drużyn.

6

Ej w tej jednej akcji to piłka Litwie poszła jak prime Barcelona xD

3

@Kapitan hawk ale ogórki grają.

8

Fajny, wyrównany mecz póki co. Dwie drużyny o zbliżonym poziomie. Ja już sobie po koszulkach wmówiłem, że gramy na Canarinhos, polecam od razu się lepiej ogląda.

2

@kanver_ będzie dopiero jak w tym meczu poda do Raphini

4

@Transu96 Po wpisaniu komunikatu wyskoczył mi filmik jak dokręcić stery w rowerze. Co prawda ja już to wiem, ale wydaje mi się, że Ci to nie pomoże.

6

@Kapitan hawk 3:1, coś stracimy.

0

@MesQueUnClub96 Najlepsze w tym temacie:

1

@Eklerek Jeszcze ładne koszty, bo zassało benzynkę do "dyzla".

5

Szkoda mi tego kto przegra rewanż, będzie musiał potem przegrać na probierzówkę.

3

@Kapitan hawk Mikel strzelił, ale nie ten :P

3

4

@tomek8756 Nie przegraliśmy też meczu od 4 miesięcy.

5

Niezła faza... mógłby grać Chewbaccę bez charakteryzacji.


0

@tomek8756 Brüno Fernandes z imienia bardziej by pasował, ale z wyglądu już nie...

3

@insp1re Tutaj są ludzie, którzy się znają na wszystkim, więc pierwsze pytanie retoryczne.

0

@dafik85 Nie możemy nie zdobyć żadnego, bo już jeden zdobyliśmy demolując Real 5:2.

9

@Jonyx Jeszcze tylko pozbyć się żony oraz dzieci i 100% focus na LM.

0

@TaKeSe Chodzi o Grosickiego i Stade Rennais?

Jeżeli tak, to punkt 2. się nie spina, bo oni grali w 2020/21.

0

@adamek20151 nie no z takich video, to tylko klasyczek: cows & cows & cows

0

@TaKeSe Spróbuje mój ostatni typ i odpuszczam. Dinamo Zagrzeb?

0

@TaKeSe Strzelam, bo nie chce mi się sprawdzać. Benfica?

6

@MesQueUnClub_87 Niekoniecznie. Jeżeli miałbyś bardzo chore dziecko, ale te pieniądze mogłyby mu pomóc i miałbyś do tego bardzo dużo pewności, to podejrzewam, że znajdzie się nie jedna osoba, która zostawi dziecko z żoną, jeśli te pieniądze pozwolą dziecku przeżyć.

12

Nigdy nie myślcie i nie mówcie, że jesteście bezwartościowi.


5

@Sulimo Mamy na rozkładzie Litwę oraz Maltę. Cokolwiek innego niż 6 punktów i masz glejt społeczny.

4

@Krzysztof1987 Niesamowite jak w powszechnej świadomości bezproduktywne podania do tyłu i kółeczka zostały utożsamione z naszym DNA (jak powyżej), podczas gdy była choćby zasada 6 sekund Guardioli.

1

@Kgorecki2500 Spoko jak coś to chodzi w zasadzie o eZebrę, czyli internetowy sklep, który Dino zakupiło w 2023, który pod względem asortymentu to taki Rossmann internetowy, więc to wchodzenie na rynek to "takie sobie". O ile wiem z dość dobrych źródeł, póki co raczej nie widać na horyzoncie planów otwarcia spożywki stacjonarnej.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?