messi564
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
9 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
@AmigoBlancos Martin ma 7 bramek koleżko.
3
@PatrykBarca tak, ale w przeciwieństwie do Brazylijczyka to Dembele drybluje jak musi, Vini w ataku widzi tylko opcje dryblingu. Dembele jest obunożny, w Rennes grał na pozycji nr 10, w BVB też nie był typowym skrzydłowym, bardziej wolnym elektronem bliżej prawej strony. To ogólnie bardzo inteligentnie poruszający się zawodnik, może poza boiskiem nie jest zbyt mądry, ale na boisku porusza się bardzo dojrzale, dużo dojrzałej niż te dwa madryckie wonderkidy czy Fati.
1
@Coutinho007 fakt mój błąd, wydawało mi się, że Puig zagrał z 10 spotkań w Barcy B, zagrał dwa razy więcej. Śledzę tylko pojedyncze spotkania Barcy B. Tak czy inaczej, trenował więcej z pierwszym zespołem niż Collado czy Araujo, a zdecydowanie więcej niż Monchu
0
@Coutinho007 bo on nie gra w Barcy B tak jak Fati. Araujo, Collado i Monchu grają.
0
@Coutinho007 nie brałem pod uwagę zawodników Barcy B prócz Fatiego. Można tu dodać Araujo, Collado czy Monchu.
1
Śmieszą mnie te argumenty, że Real ma większe szanse na mistrzostwo bo mają szerszą ławkę.
Obecnie, mając 5 dobrych zawodników na 3 pozycję absolutnie wystarczy, więcej i tak nie zagra, nawet przy 5 zmianach to te ostatnie będą tylko "kilkuminutowe". W obronie na 4 pozycję mamy Semedo, Roberto, Pique, Umtitieto, Lenglet, Albę, Firpo 7 zawodników na 4 pozycję. W pomocy Busquetsa, De Jonga, Vidala, Arthura, Rakiticia i Puiga. 6 zawodników na 3 pozycję. W ataku Messi, Suarez, Griezmann, Braithwait, Fati, Dembele (może grać tylko w LM). 5 zawodników + Dembele na 3 pozycje. Gdzie ta przewaga w szerokiej ławce? Redaktorzy niektórych serwisów nie widzą tego, że jeden Suarez da więcej niż Vinicius, Rodrygo i Jovic razem wzięci? Nie widzą tego, że Braithwait i Griezmann byliby w Madrycie drugimi strzelcami w lidze po Benzenie? Nie wspominam nawet o Messim i Suarezie bo to obecnie dwóch najlepszych zawodników w lidze.
1
Tak jak za Bayernem szczerze nie przepadam tak przyzna muszę że mają genialną młodzież i w odróżnieniu od Realu kupują za "normalne" pieniądze zawodników którzy już stanowią o sile pierwszej jedenastki.
Takiego Kimmicha, Lucasa, Daviesa czy Gnabryego chętnie bym u nas zobaczył, a pewnie w niedalekiej przyszłości dojdzie Sane i może Havertz. Fajna ekipa, szkoda tylko że reszta ligi nie nadąża i w sumie można stawiać na mistrza jeszcze przed sezonem
4
To co mnie najbardziej irytuje w obecnym zarządzie to szukanie na siłę transferów na pozycję na której może grać wychowanek. LO, jest Miranda i Cucurella po cholerę ściągać Firpo? Ten drugi udowodnił w tym sezonie że jest bardzo solidnym zawodnikiem. Jest Pena, po co ten Neto na 4-5 spotkań w sezonie za 20mln? Braithwait, gdy jest Collado i Fati, pandemia pokazała, że teraz mógłby grać Dembele ale nie może bo zarejestrowali Martina, teraz wpychają Pjanica który będzie i tak rezerwowym a Alena i Puig siedzą na ławce. Jeszcze ten De Sciglio przewijający się w plotkach. Toż to kolejny rezerwowy który zagrałby ogony, a Wague czy Emerson czekają w kolejce.
Kiedyś za Pepa kupowało się zawodników do pierwszego składu jak Alves czy Alexis. Jak trzeba było rotować to sięgało się do Barcy B po Tello, Sandro, Thiago czy Montoye. Jak widać 3/4 z nich nie zrobiło większych karier (wymieniłem przykłady, ale nazwisk jest dużo więcej), ale taki wychowanek da z siebie 120% i wybiega ten czas na boisku za dwóch Włochów ściągniętych z Juventusu z pensją 5mln rocznie.
Zmarnowali dobre 100mln na sredniakach którzy nic do drużyny nie wnieśli a tylko zabrali czas La Masii, oby ten cyrk za rok się skończył
15
@Scross Griezmann słabszy od Lautaro? Na głowę upadłeś?
2
@FafitFCB dla mnie te sałatki są słabe, mają dowalone za dużo majonezu słabej jakości. Nie ma to jak samemu zrobić taką sałatkę, a ugotować na parze warzywa i je posiekać to nie jest problem. Za resztę szanuje, chociaż ja jestem fanem typowego angielskiego śniadanka które strzelam sobie raz na 2 tyg w sobotę tzn:
2-3 jajka sadzone
2 frankfurterki smażone
fasolka po bretońsku
grillowane/smażone pieczarki i pomidorki
tosty z serem
Nie ma lepszego śniadania :D
2
Nie wiem co musiałby zrobić Microsoft, żeby to przebić. No PS zaorało, po prostu zaorało. Zapowiada się że Xbox jeszcze bardziej pójdzie w odstawkę
8
Nie no jak Tello wyjdzie ja drugą połowę to stracę wiarę w tego trenera Betisu, nie da się chyba zagrać słabiej. Za to bardzo fajnie Munir dziś.
2
@AllBundy ma pierwszy skład w tej japońskiej drużynie. Ostatnio jak patrzyłem to coś tam strzelił w lidze, ale szału nie było. Chyba 5 czy 6 bramek. Zdecydowanie najgorzej potoczyła się jego kariera z tej 4, która stanowił on, Munir, Sandro i Tello
0
Betis chyba nigdy nie dorobi się bramkarza na poziomie klubu top6 ligi, a bez tego nie ma co myśleć o pucharach. Jest tylu solidnych hiszpańskich bramkarzy, nawet taki Masip zapewni dużo lepsze wyprowadzenie piłki przy jednoczesnym solidnym poziomie bramkarskim. Robles jest strasznie elektryczny, jego gra nogami jest gorsza niż u Kurtuły, a Bestis co mecz stara się wykorzystywać go przy wyprowadzeniu piłki spod własnej bramki..
7
@IronSanHybrid moja mama od dawna robi to ciasto więc ta nazwa nie jest dla mnie jakoś odrzucająca, ale jeśli ktoś ma wspólnego z wypiekami tyle co murzyn z legalną pracą to faktycznie może go to oburzyć. Nawet nazwy starych polskich ciast będziemy teraz zmieniać?
1
Ostatnio kilka osób pisało, że nie rozumieją fenomenu Jędrzejczyka, że to zwykły średniak. Niech zerkną na ten mecz, gość mógłby grać sam w obronie i więcej by nie stracili
1
Nie no, Legia jest obecnie poziom wyżej, widać organizacje w grze, to nie ta sama Legia od rywalizacji z mistrzem Luksemburga. Oby utrzymali dyspozycję a mogą powalczyć jak nie o grę w LM to o wyjście z grupy LE
0
@Chwytliwy nope, prócz klasyku gościa nie było, masz swoje zdanie ja swoje, dla mnie prócz kilometrów od grudnia nic nie wnosił.
0
@Chwytliwy coo? Przecież gość zgasł jak wypalony pet w drugiej połowie sezonu. Miał genialne 2-3 sezony na początku, później grał na poziomie Rakiticia.
0
@YoNoEntiendoNada no i? Wciąż to 2 czy 3 razy lepszy transfer niż Hazard w tym sezonie. Krytyka na Dembele za kontuzje, ale Hazard spoko bo to Hazard.
Griezmanna walić, mimo że w kanadyjce byłby drugi w Realu. Tak jak pisałem - ma swobodę biegania bo gra tak 2 defensywnych pomocników, daj mu Kroosa obok i zobaczysz braki. Jak ustawisz Busquetsa i De Jonga z tyłu to i ja zagwarantuje razem z nimi odpowiedni poziom gry obronnej. Dynamiczny Modrić? Gość połowę asyst zalicza schodząc mocno wysoko na skrzydło, nie przypominam sobie Modricia tak operującego
0
@Chwytliwy to Valverde prócz przechwytu i wybiegania niczego nie oferuje. Było to widać w drugiej połowie sezonu, gdzie gość zgasł bardziej niż De Jong
0
@Chwytliwy Firpo jest na wylocie bo on wnosi tyle co Militao czy Jovic. Tak samo dobre transfery. Z tym, że Militao i Jovic to jakieś 110mln
0
@YoNoEntiendoNada bo tam gra Guevara/Illara/Zubeldia/Marino obok niego. To tak jakbyś postawił z tyłu Busiego i De Jonga, przed nimi Puiga i powiedział, że tam nie ma braków w defensywie. No nie ma bo grają na dwóch defensywnych pomocników na trzy miejsca w pomocy więc jak mają być(?)
1
@Chwytliwy średniak odnosiło się do Mendyego, Valverde to kozak, ale w Barcy jest De Jong i Arthur którzy prócz fizyczności to miażdżą go elegancją.
To widocznie inne mecze oglądaliśmy, bo ja oglądałem jakieś 10-12 spotkań Sociedad i Martin w obronie to poziom Isco czy Coutinho, czyli żaden jak na tą pozycję. Widocznie inne mecze oglądaliśmy
0
Ehh.. z jednej strony smutno, a z drugiej aż serce się raduje, ale Karbownik to obecnie 1/3 siły ofensywnej Legii, gdy gra na boku obrony. Ten chłopak to fenomen, zachowując pewne proporcje 1:1 Kimmich. Nie pamiętam takiego talentu na boku obrony jak ten chlopak w polskiej lidze, myślę, że w ostatnich 10-15 latach jak śledzę nasza ligę nikt się nawet do tego poziomu nie zbliżył. Jeśli poprawi siłę (bo dynamikę ma kozacką) to klub który go kupi, za całą pewnością na nim zarobi
0
@sendesara no i? Alba wciąż zagra 3-4 sezony. Alena nie będzie tu podstawowym zawodnikiem, Betis traktuje go jako rezerwowego bo woli stawiać na swoich zawodników niż na wypożyczonych, ale to wciąż zawodnik wnoszący pewną jakość.
15
Nie wiem czy tylko ja odnoszę takie wrażenie, ale w social mediach kreuje się wizerunek tonącej Barcelony. Dużo mówi się że nie ma pieniędzy na transfery i pensje, ale kto je ma w obecnej sytuacji? Liverpool odrzucił transfer Wernera za 55mln ze względów finansowych, Real dużo ostatnio wydawał i hiszpańskie media też mówią że w tym roku transferów nie będzie.
W Barcy jest De Jong, Arthur, Lenglet, Trincao, Dembele, Fati, Pedri, Alena, Puig, Ter Stegen, Griezmann, Semedo, Firpo, Alba, Umtiti, Todibo - 16 zawodników w wieku poniżej 30 lat (jeśli nikogo nie pominąłem). A przecież taki Alba, Pique, Messi, Suarez czy Busi pograją tu jeszcze 2-3 sezony.
Real zrobił genialny ruch kupując Hazarda za 140mln (100+40) który rozegrał sezon przygotowawczy i wypadł
Barca za Griezmanna przepłaciła (120), za starego Griedmanna który jest młodszy od Hazarda i ma takie statystyki w tym sezonie które w Realu może zapewnić tylko Benzema. (!)
Rodrygo i Vini? Jest Trincao, Dembele, Fati
Jovic? Nie no, oszczedzę szydery
Mendy? Jedyny plus, ale mały plus, bo gość to poziom Semedo na którego narzekamy, w Madrycie określa się go jako solidnego w defensywie i mało wnoszącego do ofensywy zawodnika. Średniak
Valverde? Jest De Jong i Arthur
Militao? Hehe, gość nawet nie zbliżył się do poziomu Lengleta.
Gdzie ta genialna polityka transferowa o której mówi Ćwiąkała its? Reinier? 30kk za gościa który sam mówi, że potrafi grać jedynie jako ofensywny pomocnik, unikający dryblingu?
Odeegard? No spoko, pokazał się w te pół roku, tylko to typowa 10 jak Ozil, James czy Isco, a tacy w Madrycie kończą na ławce albo na liście transferowej. Norweg nie potrafi bronić, jeśli nie zmieni się trener to skończy jak Asensio marnując się na skrzydle gdzie prócz strzału (u Norwega dużo słabszego) nie ma nic do zaoferowania
2
@Homeopata8989 kiedy Inter grał 3-4-3? Śledzę ich mocno i najczęściej grali 3-5-2 z Lukaku i Lautaro na ataku i typową 3 pomocników w postaci Brozo/Sensiego/Vecino/Barelli etc.
0
@lucca87 szczerze mówiąc nie wiem dokładnie bo przyłącze prądu robił ojciec, a wodę znajomy, gdzie my wszystko kopaliśmy a on miał "czystą" robotę. Z tego co się orientuje to prąd jakieś 1500-2000zł, woda drożej, tu zależy jaką masz długość, ale jak nie masz zbyt daleko to w 5-6 powinienieś zamknąć się z tym i z tym.
5
@krefi10 moim zdaniem już 1 liga to udana kariera, bardzo dobre pieniądze tam zarabiają jeśli jest się zawodnikiem pierwszej 11.