0

@Thomas99PL
całej gospodarki nie zamkną bo jednak byłby zamieszki, choć uważam że i teraz mogą się zacząć zamieszki niedługo - kina, siłownie - komu oni są winni? - szczerze i dobrze

1

@Thomas99PL
to co zamykamy wszystkich chorych na HIV/AIDS:)

0

@chosenone
Thomas99PL

4 minuty temu



Dyskusja

1Poleć komentarz

Polecają

Liczba zgonów w 2020 na godzinę 14:30 dzisiejszego dnia :

---------------------------------

7.772.995

Zgonów z powodu chorób zakaźnych w tym roku

---------------------------------

4.551.243

Zgonów dzieci poniżej 5 roku

---------------------------------

25.471.362

Aborcji w tym roku

---------------------------------

185.071

Zgony matek w czasie porodu w tym roku

---------------------------------

42.000.156

Osób zakażonych HIV/AIDS

---------------------------------

1.006.561

Zgony spowodowane przez HIV / AIDS w tym roku

---------------------------------

4.917.609

Zgonów spowodowanych rakiem w tym roku

---------------------------------

587.318

Zgonów spowodowanych malarią i w tym roku

---------------------------------

2.993.245

Zgonów spowodowanych paleniem papierosów w tym roku

---------------------------------

1.497.567

Zgonów spowodowanych alkoholem w tym roku

---------------------------------

642.084

Samobójstw w tym roku

---------------------------------

808.271

Śmiertelnych ofiar wypadków drogowych wypadków drogowych w tym roku

---------------------------------


rozumiem że innych chorób zakaźnych się nie boimy?:)

1

@Thomas99PL
spoko rozumiem że malarii i innych chorób zakaźnych się nie boimy:)

0

@chosenone

podaj mi przykłady tych normalnych lekarz, bo fajnie się tak pisze

ja też mogę podać przykłady normalnych lekarzy co mówią że trzeba zachować ostrożność ale się nie bać tego i nie wpadać w paranoje

WHO zresztą też pochwaliło Szwecję ale może to do Ciebie już nie dotarło

w mnie w jednoimienny leżą Ukrainki i malują paznokcie i ogladają TV - tak są ciężko obłożone, ale wypuścić ich nie chcą

obudzisz to się ty jak zobaczysz jak przez rekonstrukcje gospodarka upada i nie będzie kasy na wypłatę dla ciebie to może się kapniesz ze coś jest nie tak

na koniec tylko dodam - no i co z tego że Szwedzi mają proporcjonalniej do nas dużo zachorowań i zgonów? wcześniej ludzie nie umierali?

rozumiem że wg Ciebie od pierwszego przypadku we Francji (12.2019) w Europie do stycznia, lutego było wszystko oki? tak to zaraźliwe że ludzie normalnie żyli

zresztą obejrz sobie obrazki z wieców wyborczych i polityków to zobaczymy czy ci coś to da do myślenia

Boże jak cię czytam to normalnie powątpiewam w ludzi

żegnam i bez odbioru bo szkoda mojego czasu na Ciebie

0

@chosenone
spoko, ale ty lepiej nie wprowadzaj ludzi w błąd, to co się dziej w naszym kraju to paranoja

spoko widzę naoglądałeś się tv i polowych łóżek:) gratulacje jak ci karzą uciąć rękę też utniesz?

Szwecja nic nie zamknęła i jakoś żyją a gospodarka ich ma się świetnie:)

0

@Geble

ad1
w Szwecji jakoś mieli obciążany system zdrowia i przeżyli

ad2 - oderwany od rzeczywistości - to popatrz sobie ile knajp, restauracji upadło albo zostało zamkniętych, a nawet jak nie upadło to mnóstwo starciło kasę- własne pieniadze które państwo im nie odda- chyba że ty miłosierny samartyaninie im oddasz?

ile osób straciło pracę w galeriach - to są oderwane od rzeczywistości sprawy- oderwany od rzeczywistości to jesteś chyba tutaj ty

ad3. odpisałeś na samym wstępie o tym, bo nie widzę abyś tam coś napisał oprócz dem-agogiki, to właśnie przez takei działanie szpitale wpałdy w popłoch, operacje zostały przesuniete, normalnie chorzy na inne rzeczy nie przyjmownai zawsze - i takie są fakty poczytaj kilka lokalnych gazet a jak nie masz przykład kolegi z naszego forum

"@Objectivo

Wśród "zamykania wszystkiego" najgorsze jest zamykanie placówek zdrowotnych. Właśnie to skróciło mojej ś.p. Mamie życie i znacznie przyspieszyło Jej śmierć. Przełożenie operacji o 3 miesiące, odmowy umieszczenia Jej w szpitalu mimo skierowania, a nawet przyjęcia na SOR, tak wyglądało to między marcem, a czerwcem... Wszystko to w ćwierćmilionowym mieście, w którym przypadków covid-19 praktycznie nie było. Ale o tych, których odcięto od opieki zdrowotnej i przez to znacznie pogorszyli swój stan, czy umarli się nie pisze. A to są największe ofiary tej epidemii i jest ich znacznie więcej niż zakażonych covidem-19, czyli tych, którzy w obecnych realiach są jedynymi godnymi opieki na normalnych zasadach. Naprawdę żałosne i absurdalne jest to, że dba się o to, żeby starsza część społeczeństwa nie zachorowała na covid-19, a jednocześnie skazuje się ich na to by cierpieli i umierali na wszystkie inne choroby."


ad4. tu masz przykład
"@Objectivo -Nie wiadomo...i tu jest koniec dyskusji o zasadności zamykania ludzi, nakazó i zakazów. NIgdy w historii czegoś takiego nie było.



Unicef podaje że dziennie zamiast 1500 dzieci umrze ponad 5000 (DZIENNIE).

z powodu głodu, zamknięcia łańcucha dostaw, braku szczepionek na odrę.



W polsce zmarło niecałe 2000...naszcze dzieci są lepsze niż wasze? Przeciez mamy myśleć globalnie.
"

ad5 mówię tylko że w Szwecji ludzie beda umierali z powodu wirusa, tam gdzie sie zamykaja z powodu wirusa, paniki i biedy

ale jak chcesz to głosuj dalej za katastrofą, ja wybieram normlaność



0

@Thomas99PL
to zobaczymy - w asystach bez problemu go przeskoczy Messi

0

@tobiasson92
dokładnie:)

pzodrawiam

0

@chosenone
nie będzie gdzie leczyć to ludzi z paranoi

ile już było przypadków że osoby umarły bo szpital z paranoi bał się kogoś przyjac na oddział? rozumiem że paranoia to najlepsze rozwianie wg Ciebie

0

@maroon
tak ludzie powinni się zbuntować i mieć na to wywalone, ale jak to zrobic skoro jest tyle potulnych owieczek

0

@Tomo1989
tak dalej traktujemy

a gospodarka to jest czy chcesz aby jej nie było?

0

@Thomas99PL
czytałem to Messi moze być pierwszy w 2 najważniejszych sttystykach:) to mało?

0

@Comentateiro
a teraz popatrz na ich gospodarkę a nasza gospodarkę

dziękuję do widzenia gaszę światło

1

@Geble
a ty widzę ślepo pędzisz za głupotą

mam kilka pytań do Ciebie więc

1) czy zamkniecie spowodowało znikniecie wirusa?
2) ile osób straciło z powodu zamknięcia prace, biznes? - tych tragedii ludzkich nie liczymy rozumiem? są grosze niż inne tragedie ludzkie?
3) ile osób umarło z powodu opóźnienia w operacji albo z powodu nie przyjęcia z paniki w szpitalu? kolega w którymś poście poniżej pisał że umarłą tak jego mama
4) ile było problemów, głodujących dzieci umrze na świecie z powodu przerwania łańcucha dostaw?
5) gdzie ludzie bedą umierali z biedy i wirusa, a gdzie tylko z wirusa?

mam ci to jeszcze rozpisać wyraźniej żebyś zrozumiał że to co proponujesz to prowadzi do katastrofy na wszystkich frontach

1

@Janiama
patrząc na przykład Szwecji i to ile osób bezsensu straciło pracę, biznes- sadzę że to był głupi pomysł

0

@MESSIah16
dokładnie:) i to jest wzór do naśladownia

0

@Pawel1980

lepiej niech oceniaja rządzący ze swoimi głupimi pomysłami

miłego

0

@JackH

współczuję masakra, to jest prawdziwa tragedia

a do reszty - co nadal bronicie rządu i ich głupoty serio?

0

@Pawel1980
i tak nie trzeba zamykać, co za różnica czy jest 400 800 czy 1000 zakażeń wykrytych dziennie- podkreslam wykrytych bo faktycznie to nikt nie wie a wykrycia zależą tez od liczby testów

bez odbioru

1

@Objectivo

ja ogólnie nosze maskę w sklepie i nie widze żeby ludzie nie nosili, w komunikacji nie wiem bo nie korzystam

niektózy kaszla bo sa palaczami, albo astankami albo alergikami, ale fakt na ich miejscu nałozyłbym maskę dla świetego spokoju wszystkich dookoła

0

@Pawel1980

ale ludzie nie wszyscy dostali- co z tego że komuś państwo dało postojowe 2 tys. z hakiem jak jego zakałd fryzjerski np, dawał mu 10-15 tys. pln miesiecznie przed kosztami

nie da się wiec im tego zrekompensować - wieć nie mam mowy o zadoszuczyneiniu bo naszego państwa na to nie stać

ale do mnie nie musisz tego mówić bo u mnie duża cześć najbliższej rodziny umarła na raka

ale ja w przeciwieństwie do ciebie mysle o wszystkich i nei wybieram czyjegoś dobra kosztem dobra innej osoby

1

@Objectivo
wydaje mi się że dawne czasy na razie nie wrócą - musimy po prostu nauczyć się żyć z tym wirusem, po prostu nic innego nam nie zostaje

tak jak z innymi chorobami zakaźnymi po prostu żyć na codzień i nie bawić się w statystyki

0

@olek10
dokładnie:)

ja tylko przypomne ze pierwszy oficjalny przypadek w europie był we Francji w grudniu 2019 - przy takiej zarażliwości rozumeim że do stycznia. lutego w euopie nikt inny nie był zarażony:-p

niezłe jaja robią z niektórych ludzi

0

@Pawel1980
no tak rozumiem że teraz wszystko podchodzi pod CIVID - katar, biegunka, pierdniecie a nawet szybkie mruganie okiem

ale państwo niczego nie rekompesuje tym ludzim- co ty piszesz w ogóle, jak rekompensuej przeciez ich na to nie stać

1

@Objectivo
wg mnie nie jest ściemą ale nie jest tak straszne jak to malują, ale środki ostrożnosci wystarcza, a takto bawimy sie w wybieranei czyjegoś dobra kosztem czyjegoś dobra

1

@kerouac
ja ci powiem co robić - myć rece, nosić maseczki w sklepie, autobusie itp. i tyle i aż tyle wystarczy

ewentualnie masowe testy i izolacja chorych-nic wiecej nie trzeba

czemu w Brazyli się eksperyment nie udał? są w czołówce ale co z tego, czy w krajach gdzie były ograniczenia wirus zniknął - no chyba nie

w Szwecji chula wszystko świetnie

ile osób przypisanych do Covid umarło na coś innego bez testów- tego nie wiesz kolega Statystics już wrzucał tu dane jak mają szpitale płacone za COVID

0

@Objectivo
mam znajomych w zakaźnym i też widzą co się dzieje- całe rzesze Ukrainek po truskawkach malujące sobie paznokcie i ogladajace TV - statystycznie COVID:)

to ciekawe 72 cięzkie przypadki w kraju obecnie na 38 mln ludzi? ile to %:)?

1

Komentarz usunięty

0

@Slazmi
mieli, ale zrezygnowali z tej głupoty, jedynie maseczki utrzymali w pewnych miejscach i tyle

a ja do Szwecji bez problemu bym wysłał rodzinę bo mają to samo co każdy ale zachowują zdrowy rozsądek

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?