21

Połowa drużyny Realu to zawodnicy ciemnoskórzy, a tylko biednego Viniego atakują rasiści. W Barcie też kliku ciemnych jest i żaden problemu nie ma na żadnym stadionie. Vinicius doskonale zdaje sobie sprawę, że kibice nie atakują go za kolor skóry, ale za jego zachowanie. To po prostu cwaniak, który wykorzystuje te swoje gadanie o rasiźmie, by zwrócić na siebie uwagę i zapewnić bezkarność na boisku. Dadzą mu czerwoną za chamski faul to zaraz krzyk, że przeciwnik to rasista, albo co gorsza arbiter :) Z tego się robi niezły cyrk, a trener Realu zamiast to zatrzymać to jeszcze popiera takie zachowania. Teraz aktorzenie na konferencjach. To już jest szopka.

1

Im dłużej analizuję sytuację Barcy tym więcej mam wątpliwości co do zmiany trenera. Czy Xavi na początku kariery trenerskiej jest gorszy niż swego czasu Guardiola czy wcześniej Rijkaard? Ok, Pep szybko osiągnął wielki sukces, ale miał inne warunki. W tamtych czasach miał świetną ekipę Hiszpanów plus Messiego. Wcześniej mieli Ronaldinho. To były złote czasy hiszpańskiej piłki. Ponad połowę kardy Hiszpanii stanowili piłkarze FCB. Zdobywali ME i MŚ. Barca też była klubem, który mógł kupić kogo sobie zapragnie. Co może teraz Xavi? Możesz sobie chcieć... Musi "szyć" z tego co ma, korzystać z wychowanków, jeszcze nastolatków. Musi ocenić czy udźwigną ciężar gry w takim klubie i nie zawalą jakiegoś meczu. Musi brać za nich odpowiedzialność, a oczekuje się, że Barca wygra każdy mecz. Trener, który za niego przyjdzie musi się liczyć z tym, że zrobi jeden transfer rocznie albo wcale. Będzie zmuszony grać wychowankami, a wiadomo, że nastolatkami nie wygra się LM. Potrzeba też doświadczonych graczy jak Lewandowski, Gundogan czy Cancelo. Oni mają pociągnąć zespół przez kolejne 2-3lata zanim klub odbije się od dna, a młodzi nabiorą doświadczenia. Osobiście nie widzę trenera z nazwiskiem, który by się podjął takiego projektu.

0

Muszą się pośpieszyć z tym Romeu, bo jeszcze Real nas uprzedzi xD

3

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Obecnie możliwe jest zakontraktowanie tylko tych zawodników, którzy mogą przejść za darmo. Dwóch już jest i na tym raczej się skończy. Do stycznia może znajdzie się kasa na Vitora Roque. Niestety obecnie FCB nie jest w stanie kupić żadnego wartościowego piłkarza, bo nie ma tyle kasy. Może jak sprzedadzą Lengleta i Kessie to da się zrobić jeden dobry transfer. Ten Guler to talent, ale czy pół roku gry w tureckim zespole to nie za krótki czas by zrobić taki przeskok do wielkiego klubu? Lepszą ścieżką rozwoju byłaby dla niego chociażby BVB.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?