kondibar
Dołączył/a: czerwiec 2023
Ełk
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Tak śmiechem żartem... może by go tak wypożyczyć z opcją wykupu? Jakby się nie sprawdził to byśmy go oddali z powrotem :)
0
@Chudini123 Też bym wolał Oyarzabala. Jednak to on sam musiałby mieć refleksję, że mając 29lat chce zagrać w wielkim klubie i wygrać coś więcej niż Copa del Rey. Jest kapitanem RS i ma klauzulę wykupu na 75mln euro. Jakby klub mu poszedł na rękę i by go sprzedali za jakieś 40-50mln to by było dobrze.
1
@aiven Też bym wolał Oyarzabala, ale tu wchodzi w grę klauzula wykupu na poziomie 75mln euro. On sam musiałby się uprzeć, że chce odejść, może wtedy by się kluby dogadały na niższą kwotę. On jest kapitanem drużyny i ważną postacią, nie puszczą go tak łatwo. Szkoda, bo on lepiej pasuje do Barcy niż Alvarez.
1
Mieli go wziąć na presezon z pierwszym zespołem, zobaczymy. Oby mu zdrowie dopisywało. Duży talent za śmieszne pieniądze.
0
@bary Jeśli Pena i Kochen (wypożyczenie) odchodzą to może MATS będzie teraz tym trzecim bramkarzem :)
0
Klub musi myśleć biznesowo. Casado pograł w poprzednim sezonie, wypromował się jako DM. Znaleźć chętnego, skasować 20mln i tyle. Na jego miejsce jest paru kolejnych z rezerw o większym talencie od niego i bardziej wszechstronnych. Trzeba włączać co roku nowych młodych, promować i sprzedawać, wypożyczać dalej. To jest biznes. Zostawiać można tylko tych najlepszych, wybitnych.
1
Kounde można sprzedać za odpowiednią kasę. Tylko po co Barcola? To szybki, lecz chimeryczny jeździec bez głowy, którego Kwara posadził na ławie i pokazał mu jak się gra na skrzydle. Niech go wciskają komu innemu. Na tej pozycji nie wystarczy być szybkim.
2
@Scala1981 Póki co to za Balde ani za Casado nikt nie złożył oferty. Pewnie Casado pójdzie w ostatniej chwili na wypożyczenie a Balde zostanie i będzie uśmiechnięty oglądał mecze z ławki. Czasami mi się wydaje, że dla tego gościa wystarczy fakt, że jest w klubie z kolegami ze szkółki Barcy i wystarczy mu, że z nimi potrenuje :) Sportowej ambicji ani progresu u niego nie widzę już od 2-3 lat.
2
@LinekMichal Alvarez to nie ten typ piłkarza co Suarez czy Aguero. Oni byli charakterni i silni. Jeśli mówimy o fałszywych 9 to mamy w drużynie poza Ferranem 3 innych. Fermin, który jest charakterny, szybki, ma dobry strzał z obu nóg. W pressingu nieustępliwy. Kolejny to Olmo, może w pressingu nie taki agresywny jak Fermin, ale to świetny gracz. No i nowy nabytek Gordon, który jest szybki i dobrze pressuje, na dodatek ma warunki to gry jako typowa 9 i grywał już na środku ataku. Przypomnę, że Barca wydała na niego przeszło 80mln euro. Naprawdę uważasz, że w tej sytuacji potrzebujemy Alvareza za 120mln lub więcej?
1
Muriqi ponoć już gada z Turkami, więc najlepszą opcją byłby Oyarzabal. Tyle, że on sam musiałby chcieć przejść do Barcy. Wydawać ponad 100mln na Alvareza to głupota, tym bardziej, że nie jest typową 9. Rozumując w ten sposób co większość równie dobrze z Fermina możemy zrobić 9, gdyż gabaryty ma takie jak Alvarez, jest nawet ciut wyższy. Na dodatek wykręca lepsze statystyki :)
1
@LinekMichal Tyle, że Suarez to był zawsze krępy silny byczek, który miał 182cm wzrostu. Jego można nazywać 9. Julian Alvarez ma ledwie 170cm i jest chudziutki, więc te porównanie do LS nie do końca trafione. Może grać od biedy jako fałszywa 9 tak jak w AM, tyle, że tam z ławki wchodzi Sørloth jak jest taka potrzeba. U nas na ławie nie mamy nikogo takiego. Haaland to typowa 9, nie jest wirtuozem, ale gra świetnie głową, a jak dostanie dobrą piłkę to wykańcza akcje jak niegdyś Lewy.
0
I jak go niby Pubill przekonuje, żeby ten przeszedł do Atletico? „Chłopie przyjdź do nas, a gwarantujemy, że nie wygrasz żadnego trofeum do końca kariery"? xD
0
@MACIEK 22 Ciekawe co w takiej sytuacji będzie z Rashfordem, bo jest ponoć też Flick chce mieć w zespole.
0
@sh4rQu Zakładając, że na pozycję środkowego obrońcy bliżej lewej strony może zagrać tylko lewonożny gracz i takiego Barca zakupi, to na drugą pozycję środkowego obrońcy mamy 4 zawodników (nie licząc Kounde) , a Konate byłby 5. 5 zawodników na 1 pozycję to jest nadmiar :)
0
@sh4rQu Owszem mówi się, ale o lewonożnym stoperze. Konate jest prawonożny, a tych paru mamy.. Cubarsi, Garcia, Araujo, Christiansen, od biedy też Kounde. Z lewonożnych mamy tylko Martina i młodego Carlosa, który się nieźle spisał jak dostał szansę. Mówi się o Gvardiolu, który akurat jest lewonożny i to byłby mega transfer. Co do nadmiaru... Już w tamtym sezonie Deco mówił, że mamy za dużo stoperów, więc któryś odejdzie. No i odszedł ten najlepszy.. Inigo, a był to czas jak jeszcze Martin nie grywał na środku obrony.
0
Klub się pośpieszył przedłużając kontakt Christiansena i z tego względu raczej nie wezmą Konate, bo będzie nadmiar obrońców.
2
@lukasoon15 Tylko widzisz, do takiej roli kryzysowego zmiennika to można wziąć kogoś z rezerw kto zarabia śmieszne pieniądze nawet w porównaniu z Casado. Już teraz z pierwszym zespołem w tym sezonie był Tommy Marques, jemu można śmiało dać szansę. Casado już się pokazał, chętny się na niego znajdzie. Klub coś zarobi.
14
Jak wrócili Bernal i Gavi to Casado nie pogra. Oni mają nad nim tą przewagę, że dają dodatkowo więcej w ofensywie, a Casado to typowy defensywny pomocnik. Nawet De Jong potrafi pójść do przodu, dograć, strzelić. Casado tylko do destrukcji się przydaje. Można na nim zarobić , a nawet trzeba.
2
Rashford dobrze dośrodkowuje z rożnych, dobrze strzela i dośrodkowuje z wolnych. Pierwszy sezon był trudny dla niego. Inny kraj, inny język, inna liga, inna gra i zachowanie obrońców rywali. Pomimo tego liczby zrobił. Myślę, że w drugim sezonie zagra lepiej.
0
Niby można mieć nadzieję, że nauczy się czegoś od Cancelo, ale czy na pewno?
Pierwszy sezon kiedy Xavi dał mu szansę grał obiecująco. Minęły 3 kolejne i nie zrobił żadnego progresu. Obrońcą jest średnim, a z przodu jest fatalny. Niby jest dynamika, jest szybkość, zwrotność, ale kompletny brak dryblingu jak i pomysłu na rozegranie. Albo podaje do tyłu albo próbuje przejść obrońcę tak nieudolnie, że nawet w naszej ekstaklasie by to nie przeszło. O tyle dziwne, że Balde grając w młodszych grupach wiekowych grał w ataku na skrzydle. Sprzedać albo wypożyczyć, a w jego miejsce z powodzeniem można na zmianę dawać Jofre. No i jest jeszcze Gerard Martin jakby co.
0
no to Tchouameni może się pakować, o ile to faktycznie on. W ogóle to możemy się tylko cieszyć, że takie miernoty jak on i Kamavinga grają w Realu. Dopóki nie kupią zawodnika pokroju Pedriego i Vitinhii możemy spać spokojnie :)
1
@Coveta Czy będzie to zobaczymy. Dziś Muriqi strzelił i traci do niego tylko 2 gole. Przed Mallorką jeszcze 3 mecze. Możemy kibicować Muriqiemu :)
0
Po tym co przeżył rok temu to się nie dziwię. Laporta bawił się w najlepsze kiedy Barca lała Real, a Perez siedział obok, świecił oczami i znosił to upokorzenie.
0
Trzeba mu było starym zwyczajem zaczaić się na Tchouaméniego na parkingu :) Tam stołów nie ma xD
0
Nie ujmując zwycięstwa PSG... ten mecz pokazuje jak w piłce liczą się momenty i szczęście do sędziów. PSG wykorzystało moment, strzelili bramkę. Potem dość szybko żółta dla Mendesa i ta sytuacja z ręką. Jak to był zawodnik barcy to by była druga żółta i wypad z meczu, a że to zawodnik PSG to nawet sędzia nie odgwizdał ręki :) Ciekawe jakby PSG grało w 10... Potem ręka w polu karnym i też mogło się potoczyć inaczej gdyby inni sędziowie na var byli. Barca ma póki co pecha i do tych momentów i do sędziów tak jak wczoraj Bayern.
1
@rogal478 Mam nadzieję, że to będzie zwycięzca mundialu i że będzie to Hiszpan xD
3
PSG grało niczym Atletico wczoraj :) Tyle, że mieli więcej szczęścia, bo wykorzystali błąd Bayernu z początku meczu i strzelili szybko bramkę. Pragmatyzm w wykonaniu PSG. Olise się nie popisał, a byli tacy co jeszcze niedawno mówili, że niby jest lepszy od naszego Jamala :) Takie mecze pokazują, którzy piłkarze są jeszcze niedojrzali. Diaz był kryty przez 2-3, dwoił się i troił, Kane podobnie. Reszta nie dojechała niestety.
0
@Bossmantoja Na pewno takie kontuzje są ciężkie dla piłkarzy. Jednak tacy piłkarze jak Bernal czy Gavi wrócili. Też im było ciężko, ale przetrwali to psychicznie, a potem zasuwali na rehabilitacji i treningach. Jak widać sam talent nie wystarczy, trzeba mieć ten mental i mobilizację by wrócić silniejszym. Taki klub jak Barca nie będzie czekał paru lat aż piłkarz wróci do formy, zwłaszcza, że ma wysoki kontrakt. Monaco na tą chwilę to idealny klub na jego obecne możliwości. Niech mu się tam wiedzie.
18
Jak w klasyku zagrają Fermin i Gavi, a oni potrafią wkurzać przeciwników to czerwone kartki mogą się posypać po stronie madryciaków... Oby obyło się bez kontuzji.
1
Bogu dzięki xD Oby się teraz tylko nie połamał do końca sezonu.