ViscaelBarca2007
Dołączył/a: marzec 2015
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Nowy „Guardiola”, transfery za ponad 150 baniek latem, a finalnie potrafią tylko grac to co jakieś podrzędne B klasowe zespoły. Postawić najszybszego gracza na ataku i grać na niego długie piłki.
2
@BORO_12 jednak z niektórymi osądami bym się wstrzymał. Częściowo może to być prawda, ale nie bez powodu więcej takich deali się odbywa w klubach pokroju Lipska czy BVB, a nie Barcelony, Bayernu czy Realu. Dla takich graczy to może być zbyt duży przeskok, a same kluby też już są docelowymi nastawionymi bardziej na walkę o trofea niż rozwój młodych zawodników. Zakup Olmo był zbędny, ale nie do końca zgodzę się tym Doue mimo, że od czasów w Rennes byłem jego fanem. Całościowo operacja miała zbliżoną wartość do transferu Olmo, a zawodnik jednak nie był jeszcze na tym poziomie co teraz i pierwsze miesiące w Paryżu spędził na ławce. U nas przy takiej kwocie jakby nie grał to presja urosłaby do znacznie większych rozmiarów niż w PSG regularnie wydającym takie i większe kwoty znając nasz klub i sytuację finansową. Do tego źródła z Francji donosiły, że preferował na tamten moment pozostanie w ojczyźnie i dlatego odrzucił choćby Bayern, który walczył o niego z PSG. Nie wszystko jest czarne albo białe i z dystansem podchodziłbym do tematów, na które mamy bardzo szczątkowa wiedzę.
2
@Eklerek skurczybyk już kombinuje jak wrócić na ulubione drugie miejsce żeby pozbyć się presji i móc za rok wydać kolejne kilkaset baniek w imię procesu
1
Nie wiem jak inne ligi bo nie zwracam uwagi, ale w La Liga go wygląda jakby jeszcze przed spotkaniem sobie wybierali MVP. Opcja druga, że wrzucają wszystkie nazwiska zawodników drużyny zwycięskiej, którzy zagrali i losują. Ciężko inaczej wyjaśnić wybór kogoś kto podobno oglądał spotkanie.
3
@blakkudium sprytnie. Celowo taka porę wybieracie żebym go nie widział.
8
Był pierwszy do zmiany, a kończy z dubletem(narazie). No i ok.
14
Pedri naucza futbolu. My uważnie oglądamy,
0
Chłop co już na ławce był xD
0
@BORO_12 niby ta, ale to głównie takie pół sytuacje. Coś powinno już wpaść, ale brakuje takich super klarownych. Tym bardziej szkoda tego głupiego spalonego.
5
Czyli Real ma najlepszy sposób na przełamywanie tych autobusów. Wystarczy dostać rzut karny. Piłka to jednak faktycznie prosta gra.
0
Spotkanie trochę jak ta porażka z Leganes przed rokiem.
3
Dołożyć Lewego i grać na dwóch napastników. Idealny mecz pod takie rozwiązanie.
0
@SigmaBoyEssaYamal grube wyolbrzymienie jeśli twoim zdaniem robi większość rzeczy źle
1
Martin, Matko Boska haha. Co za kot!
2
W Madrycie się wystraszyli, że nie tylko Barca weźmie ligę, ale jeszcze Ferran Mekambe pichichi odbierze. Nic by im nie zostało.
8
Przy następnej bramce niech sprawdza czy w poprzednim spotkaniu ktoś nie był na spalonym. Taki żarcik oczywiście xD
1
@MirusAmisz i też byłoby to idiotyczne
9
Wychodzi na to, że każda sytuacja Ferrana to setka i każdy inny topowy napastnik 100% takich wykorzystuje. Dobrze, że jest to forum bo nie wiedziałbym jak piłkę rozumieć.
1
@blakkudium si, choć jego też chyba wolę jako twórce na yt niż komentatora nawet. Do komentatorki są jednak lepsze głosy i bardziej ekspresyjni komentatorzy.
1
Jednak komentatorzy w Eleven poziom jak nie dwa wyżej xD
0
Gerard Martin podstawowym stoperem Barcy w wielkim 2025. Błogosławieni, którzy nie widzielili, a uwierzyli.
0
@Crakitic luzik, poniekąd do tego też pije. To jest tak naprawdę podwieszony napastnik moim zdaniem. Statystki są jakie są i mają swoje wady, ale idzie jakieś trendy i korelacje wyłapać w dłuższej perspektywie. Może też dlatego lubię się nimi bawić. Najlepiej w każdym razie łączyć to z realnym oglądaniem spotkań dla pełnego obrazu gdzie stylatystki mogą tylko wypełnić te brakujące detale.
0
@shaun no mnie ciężko porównywać Suareza do Julka bo tu mamy jednak znaczące różnice w tej fizyczności, z której w prime też dużo korzystał Suarez. Był przede wszystkim szybszy jeszcze oraz 10cm wyższy i pewnie z 15kg cięższy co przekładało się na dużo lepsze możliwości gry z rywalem na plecach za równo jak trzeba było piłkę przytrzymać czy wywalczyć sobie pozycję w polu karnym. U mnie jednak dominują obawy przy Alvarezie i obawiam się, że byłby to dobry zawodnik, ale jak Griez wykorzystany tylko na 50% możliwości przez niekorzystny dla siebie kontekst.
0
@Crakitic czyli daje nam obraz do jak dobrych lub/oraz do ilu sumarycznie sytuacji zawodnik dochodzi. Masz również porównanie z innymi zawodnikami z drużyny i jeśli wyraźnie lepiej wypadają to musieliby celowo pomijać Juliana przy podaniach inni zawodnicy co nie ma sensu lub musieliby indywidualnie być w stanie samemu tworzyć sobie lepsze okazje np. po rajdach. Więc moim zdaniem xG zawodnika w odpowiednim kontekście może sporo mówić o jego zdolności do znajdywania się w korzystnych sytuacjach strzeleckich. Ma to swoje wady, ale nic lepszego nie znajdziemy. Co do kreacji w ogóle jej tu nie poruszałem bo nie jest to pierwsze kryterium na jakie patrzę u napastnika i do tego użyłbym co oczywiste innych statystyk.
2
@VinDiesel Muriqui faktycznie jest potężny w tym sezonie trzeba uczciwie przyznać
0
@FcPortoFan1999 dwa sezony za Xaviego/Koemana pokazały, że nie koniecznie xD
7
@blakkudium wszystko spoko, ale niech da chociaż 20-30min temu Roony’emu w drugiej połowie bo się pogniewamy inaczej.
4
@Bolton mówisz Pan jakby Pana dziadek co najmniej w tajemniczych okolicznościach wyemigrował kiedyś do Argentyny.
@Stinger_ chyba zafundowałem sobie swoimi popisami ostatnimi gwarancję masy oznaczeń jak Julian tylko się odblokuje i zacznie strzelać xD
0
@shaun karne i wolne wyciągam trochę poza nawias w tej dyskusji bo to sytuacje nie wynikające bezpośrednio z jego ruchu na boisku, a często jest to korzystanie na tym, że koledzy wywalczą te stałe fragmenty. Ciężko też porównywać go w takiej sytuacji z kolegami z drużyny, którzy ich nie wykonują. Też jakby przeszedł do nas to nie miałby gwarancji, że dostałby te stałe fragmenty, a przy rosnącej pozycji Yamala jako największej gwiazdy nawet wątpię, że dostałby karne. Kreacje doceniam, ale tu znowu dochodzimy do kwestii czy tego wymagamy od napastnika przede wszystkim i czy takiego profilu szukamy. Czy Barcelona przykładowo ma problem z kreacją i brakuje jej takich zawodników czy bardziej potrzebuje regularnego i topowego strzelca, który będzie też potrafił utrzymać tą piłkę z przodu dzięki warunkom fizycznym. Nie odmawiam mu jakości, ale dla mnie Griezmann był nawet lepszy w prime, a profilowo to te same problemy. Specyficzni zawodnicy nie pod każdy system.
2
Wyjdę już całkiem na wrednego hejtera, ale skoro pisałem o jakiś seriach Alvareza bez bramki w lidze czy bez bramki z gry to chciałbym się jeszcze rozprawić z tym mitem Atleti, które mu sytuacji nie tworzy wcale(skoro on nie dochodzi do sytuacji to gorsi koledzy pewnie również), a mocniej przenieść odpowiedzialność na gracza i to, że od jego poruszania się po boisku i wychodzenia na pozycję też będzie w ogromnym stopniu determinowało ile będzie miał tych sytuacji i to jest cecha dla mnie jeszcze bardziej korelująca z topowymi napastnikami niż skuteczność, która nawet takie maszyny jak Haaland czy Kane raz mają, a czasem nie.
Spójrzmy najpierw na xG na 90min w zespole Atleti dla zawodników, którzy mają powyżej 400 minut w lidze:
1. Griezmann 0.61xG
2. Almada 0.49 xG
3. Sorloth 0.47xG
4. Alvarez 0.45xG
5. Simeone 0.24 xG
A następnie sprawdźmy to samo po odjęciu rzutów karnych żeby ocenić zdolność do znajdywanie się zawodnika w sytuacjach strzeleckich:
1. Griezmann 0.61xG
2. Almada 0.49xG
3. Sorloth 0.47xG
4. Alvarez 0.28xG
5. Simeone 0.24xG
I na koniec liczbę bramek na 90min
1. Griezmann 0.69
2. Alvarez 0.51
3. Sorloth 0.49
4. Almada 0.43
5. Simeone 0.15