1

Nowy „Guardiola”, transfery za ponad 150 baniek latem, a finalnie potrafią tylko grac to co jakieś podrzędne B klasowe zespoły. Postawić najszybszego gracza na ataku i grać na niego długie piłki.

2

@BORO_12 jednak z niektórymi osądami bym się wstrzymał. Częściowo może to być prawda, ale nie bez powodu więcej takich deali się odbywa w klubach pokroju Lipska czy BVB, a nie Barcelony, Bayernu czy Realu. Dla takich graczy to może być zbyt duży przeskok, a same kluby też już są docelowymi nastawionymi bardziej na walkę o trofea niż rozwój młodych zawodników. Zakup Olmo był zbędny, ale nie do końca zgodzę się tym Doue mimo, że od czasów w Rennes byłem jego fanem. Całościowo operacja miała zbliżoną wartość do transferu Olmo, a zawodnik jednak nie był jeszcze na tym poziomie co teraz i pierwsze miesiące w Paryżu spędził na ławce. U nas przy takiej kwocie jakby nie grał to presja urosłaby do znacznie większych rozmiarów niż w PSG regularnie wydającym takie i większe kwoty znając nasz klub i sytuację finansową. Do tego źródła z Francji donosiły, że preferował na tamten moment pozostanie w ojczyźnie i dlatego odrzucił choćby Bayern, który walczył o niego z PSG. Nie wszystko jest czarne albo białe i z dystansem podchodziłbym do tematów, na które mamy bardzo szczątkowa wiedzę.

2

@Eklerek skurczybyk już kombinuje jak wrócić na ulubione drugie miejsce żeby pozbyć się presji i móc za rok wydać kolejne kilkaset baniek w imię procesu

1

Nie wiem jak inne ligi bo nie zwracam uwagi, ale w La Liga go wygląda jakby jeszcze przed spotkaniem sobie wybierali MVP. Opcja druga, że wrzucają wszystkie nazwiska zawodników drużyny zwycięskiej, którzy zagrali i losują. Ciężko inaczej wyjaśnić wybór kogoś kto podobno oglądał spotkanie.

3

@blakkudium sprytnie. Celowo taka porę wybieracie żebym go nie widział.

8

Był pierwszy do zmiany, a kończy z dubletem(narazie). No i ok.

14

Pedri naucza futbolu. My uważnie oglądamy,

0

Chłop co już na ławce był xD

0

@BORO_12 niby ta, ale to głównie takie pół sytuacje. Coś powinno już wpaść, ale brakuje takich super klarownych. Tym bardziej szkoda tego głupiego spalonego.

5

Czyli Real ma najlepszy sposób na przełamywanie tych autobusów. Wystarczy dostać rzut karny. Piłka to jednak faktycznie prosta gra.

0

Spotkanie trochę jak ta porażka z Leganes przed rokiem.

3

Dołożyć Lewego i grać na dwóch napastników. Idealny mecz pod takie rozwiązanie.

0

@SigmaBoyEssaYamal grube wyolbrzymienie jeśli twoim zdaniem robi większość rzeczy źle

1

Martin, Matko Boska haha. Co za kot!

2

W Madrycie się wystraszyli, że nie tylko Barca weźmie ligę, ale jeszcze Ferran Mekambe pichichi odbierze. Nic by im nie zostało.

8

Przy następnej bramce niech sprawdza czy w poprzednim spotkaniu ktoś nie był na spalonym. Taki żarcik oczywiście xD

1

@MirusAmisz i też byłoby to idiotyczne

9

Wychodzi na to, że każda sytuacja Ferrana to setka i każdy inny topowy napastnik 100% takich wykorzystuje. Dobrze, że jest to forum bo nie wiedziałbym jak piłkę rozumieć.

1

@blakkudium si, choć jego też chyba wolę jako twórce na yt niż komentatora nawet. Do komentatorki są jednak lepsze głosy i bardziej ekspresyjni komentatorzy.

1

Jednak komentatorzy w Eleven poziom jak nie dwa wyżej xD

0

Gerard Martin podstawowym stoperem Barcy w wielkim 2025. Błogosławieni, którzy nie widzielili, a uwierzyli.

0

@Crakitic luzik, poniekąd do tego też pije. To jest tak naprawdę podwieszony napastnik moim zdaniem. Statystki są jakie są i mają swoje wady, ale idzie jakieś trendy i korelacje wyłapać w dłuższej perspektywie. Może też dlatego lubię się nimi bawić. Najlepiej w każdym razie łączyć to z realnym oglądaniem spotkań dla pełnego obrazu gdzie stylatystki mogą tylko wypełnić te brakujące detale.

0

@shaun no mnie ciężko porównywać Suareza do Julka bo tu mamy jednak znaczące różnice w tej fizyczności, z której w prime też dużo korzystał Suarez. Był przede wszystkim szybszy jeszcze oraz 10cm wyższy i pewnie z 15kg cięższy co przekładało się na dużo lepsze możliwości gry z rywalem na plecach za równo jak trzeba było piłkę przytrzymać czy wywalczyć sobie pozycję w polu karnym. U mnie jednak dominują obawy przy Alvarezie i obawiam się, że byłby to dobry zawodnik, ale jak Griez wykorzystany tylko na 50% możliwości przez niekorzystny dla siebie kontekst.

0

@Crakitic czyli daje nam obraz do jak dobrych lub/oraz do ilu sumarycznie sytuacji zawodnik dochodzi. Masz również porównanie z innymi zawodnikami z drużyny i jeśli wyraźnie lepiej wypadają to musieliby celowo pomijać Juliana przy podaniach inni zawodnicy co nie ma sensu lub musieliby indywidualnie być w stanie samemu tworzyć sobie lepsze okazje np. po rajdach. Więc moim zdaniem xG zawodnika w odpowiednim kontekście może sporo mówić o jego zdolności do znajdywania się w korzystnych sytuacjach strzeleckich. Ma to swoje wady, ale nic lepszego nie znajdziemy. Co do kreacji w ogóle jej tu nie poruszałem bo nie jest to pierwsze kryterium na jakie patrzę u napastnika i do tego użyłbym co oczywiste innych statystyk.

2

@VinDiesel Muriqui faktycznie jest potężny w tym sezonie trzeba uczciwie przyznać

0

@FcPortoFan1999 dwa sezony za Xaviego/Koemana pokazały, że nie koniecznie xD

7

@blakkudium wszystko spoko, ale niech da chociaż 20-30min temu Roony’emu w drugiej połowie bo się pogniewamy inaczej.

4

@Bolton mówisz Pan jakby Pana dziadek co najmniej w tajemniczych okolicznościach wyemigrował kiedyś do Argentyny.

@Stinger_ chyba zafundowałem sobie swoimi popisami ostatnimi gwarancję masy oznaczeń jak Julian tylko się odblokuje i zacznie strzelać xD

0

@shaun karne i wolne wyciągam trochę poza nawias w tej dyskusji bo to sytuacje nie wynikające bezpośrednio z jego ruchu na boisku, a często jest to korzystanie na tym, że koledzy wywalczą te stałe fragmenty. Ciężko też porównywać go w takiej sytuacji z kolegami z drużyny, którzy ich nie wykonują. Też jakby przeszedł do nas to nie miałby gwarancji, że dostałby te stałe fragmenty, a przy rosnącej pozycji Yamala jako największej gwiazdy nawet wątpię, że dostałby karne. Kreacje doceniam, ale tu znowu dochodzimy do kwestii czy tego wymagamy od napastnika przede wszystkim i czy takiego profilu szukamy. Czy Barcelona przykładowo ma problem z kreacją i brakuje jej takich zawodników czy bardziej potrzebuje regularnego i topowego strzelca, który będzie też potrafił utrzymać tą piłkę z przodu dzięki warunkom fizycznym. Nie odmawiam mu jakości, ale dla mnie Griezmann był nawet lepszy w prime, a profilowo to te same problemy. Specyficzni zawodnicy nie pod każdy system.

2

Wyjdę już całkiem na wrednego hejtera, ale skoro pisałem o jakiś seriach Alvareza bez bramki w lidze czy bez bramki z gry to chciałbym się jeszcze rozprawić z tym mitem Atleti, które mu sytuacji nie tworzy wcale(skoro on nie dochodzi do sytuacji to gorsi koledzy pewnie również), a mocniej przenieść odpowiedzialność na gracza i to, że od jego poruszania się po boisku i wychodzenia na pozycję też będzie w ogromnym stopniu determinowało ile będzie miał tych sytuacji i to jest cecha dla mnie jeszcze bardziej korelująca z topowymi napastnikami niż skuteczność, która nawet takie maszyny jak Haaland czy Kane raz mają, a czasem nie.

Spójrzmy najpierw na xG na 90min w zespole Atleti dla zawodników, którzy mają powyżej 400 minut w lidze:
1. Griezmann 0.61xG
2. Almada 0.49 xG
3. Sorloth 0.47xG
4. Alvarez 0.45xG
5. Simeone 0.24 xG

A następnie sprawdźmy to samo po odjęciu rzutów karnych żeby ocenić zdolność do znajdywanie się zawodnika w sytuacjach strzeleckich:
1. Griezmann 0.61xG
2. Almada 0.49xG
3. Sorloth 0.47xG
4. Alvarez 0.28xG
5. Simeone 0.24xG

I na koniec liczbę bramek na 90min
1. Griezmann 0.69
2. Alvarez 0.51
3. Sorloth 0.49
4. Almada 0.43
5. Simeone 0.15

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?