Ilias Akhomach and several of his dribbles, passes, goals from this season. He must work on decision making and finishing, but his ball control, dribbling and body balance are at an excellent level. One of the most promising players at La Masia. Born in 2004. https://t.co/OXvqPtaK1i">pic.twitter.com/OXvqPtaK1i
@Wichurek Również pozdrawiam i życzę miłego dnia. :)
Samo to, że kilku tych zawodników otrzyma bezpośredni awans z Cadete A do Juvenilu A (ominie ich gra w Juvenilu B) świadczy o ich ogromnym potencjale i umiejętnościach. Mieli oferty z najlepszych klubów Europy, ale udało się ich zatrzymać. To jest naprawdę świetna wiadomość.
@Messibestplayerintheworld Lewe skrzydło, środkowy napastnik i boki obrony. Na środek defensywy będzie dostępny Araujo, Todibo i Oriol. Poradzimy sobie tutaj.
Podobają mi się ostatnie doniesienia na temat tego, że Puig, Collado, Monchu, Araujo, Inaki Pena i Oriol Busquets mają szansę na pozostanie w pierwszym zespole. Drabinka płacowa zostanie obniżona, postawimy na swoich i nie będziemy przeprowadzać niepotrzebnych transferów. Dodatkowo będziemy mogli skupić się na wzmocnieniu najważniejszych pozycji.
Fali (były piłkarz Barcy B): "Nie grałem dużo w Nastic i w momencie, w którym zgłosiła się po mnie Barça, wpadłem w szał. Nigdy nie wyobrażałem sobie gry w takim klubie. Z radością przyjąłem ofertę. Znajdowaliśmy się na ostatnim miejscu w Segunda B i kiedy wszedłem do szatni piłkarze tańczyli do grającej muzyki. Zapytałem: 'Co to za tańce, kiedy jesteśmy ostatni?' Rozwaliłem potem kasetę. Miałem 22 lata, ale wydawało mi się, że mam 35. Powiedziałem, że to nie mogą być dżentelmeni, którzy znajdują się na ostatnim miejscu. Wybuchnę, jeśli ktoś nie będzie biegał... Potem wygraliśmy siedem meczów, w których zachowaliśmy czyste konta. Pobiliśmy rekordy Guardioli i Luisa Enrique. Wyszliśmy ze strefy spadkowej i prawie dostaliśmy się do fazy playoff. Po tamtym sezonie zaproponowali mi pozostanie na 2 kolejne." [Marca]
Mówi się o transferach Neymara i Lautaro do Barcy, ale ja będę zaskoczony, jeśli Barcelona pozyska chociaż jednego z nich. Obecna sytuacja to jeden z powodów, ale sam klub też nie ma zbyt wiele kasy i w te transfery będą musieli być włączani inni zawodnicy. Pomijam fakt, że w zespole mamy tylko jedno miejsca dla gracza spoza Unii Europejskiej, a mówimy przecież jeszcze o sprowadzeniu Emersona i awansie Ronalda Araujo do pierwszej drużyny. Uważam też, że kupno Neymara latem będzie błędem, a wydanie na Lautaro tak ogromnej kwoty będzie głupotą. Argentyńczyk do dobry napastnik, ma ogromny potencjał, ale też i braki. Wolałbym przeprowadzić tańszy transfer, jeśli chodzi o '9' (chociażby Boadu).
Neymar swój ostatni mecz w Santosie rozegrał w wieku 21 lat, 3 miesięcy i 21 dni. W 134 spotkaniach Santosu strzelił 70 goli i zanotował 35 asyst. Bezpośredni udział w bramce notował średnio co 99,8 minut. Debiutował tam jako dzieciak, bowiem miał 17 lat, 1 miesiąc i 2 dni. Niesamowity talent, do tej pory nie pojawił się w Brazylii ktoś, kto dorównuje mu talentem i potencajłem. Rodrygo był świetny i jestem fanem jego talentu, jednak Neymar był co najmniej poziom wyżej. Liczę, że już wkrótce w Ameryce Południowej pojawi się ktoś, kto zbliży się potencjałem do Neya. Mam kilku zawodników na oku. Liczę, że dobrze się będą rozwijać.
@kerouac Też zawsze mam w głowie mnóstwo planów, pomysłów, które staram się powoli realizować, ale teraz postanowiłem zapisać i zobaczyć ile uda się zrealizować za kilkanaście lat. Oby co najmniej większość. :)
@matirix20 Tak się może wydawać, ale jak zacznie się pisać, to łatwo to przychodzi. Niektóre związane z podróżami, niektóre z rozwojem osobistym, inne może i trochę przyziemne, a kolejne trochę szalone. I szybko się to zbiera. :)
1
@Wichurek Tutaj możesz zobaczyć w grze Iliasa:
1
@Wichurek Również pozdrawiam i życzę miłego dnia. :)
Samo to, że kilku tych zawodników otrzyma bezpośredni awans z Cadete A do Juvenilu A (ominie ich gra w Juvenilu B) świadczy o ich ogromnym potencjale i umiejętnościach. Mieli oferty z najlepszych klubów Europy, ale udało się ich zatrzymać. To jest naprawdę świetna wiadomość.
3
@Wichurek Jest ich mnóstwo. Ale po co mam o nich pisać, skoro nie są moim zdaniem utalentowani?
Polecam zobaczyć tych piłkarzy w akcji. Rocznik 2004 jest znakomity. Moim zdaniem najlepszy w całej La Masii.
5
Świetna informacja. Ogromne talenty.
https://x.com/neurophate_/status/1248564524455735297
1
@VamosRakieta Miejmy nadzieję. ;)
1
@VamosRakieta Do mnie nikt.
10
Albert Roge informuje na Twitterze, że wkrótce świetna wiadomość związana z La Masią.
1
@sendesara Oczywiście, że nie. :D Dzięki za zwrócenie uwagi. To dla U-24. :)
0
@Katalonbar Nie ma.
7
Liczba udanych dryblingów i kluczowych podań (w przeliczeniu na 90 minut) dla zawodników U-21 w Eredivisie.
https://pbs.twimg.com/media/EVGoSi7UcAAb1xP?format=jpg&name=large
Ihattaren ładny wynik, Halilovic ma się dobrze i ostatnio jest w wysokiej formie. Ejuke zwrócił moją uwagę jakiś czas temu, interesujący napastnik.
2
@Messibestplayerintheworld Nie mam w tej chwili konkretnych opcji. :)
4
@Messibestplayerintheworld Lewe skrzydło, środkowy napastnik i boki obrony. Na środek defensywy będzie dostępny Araujo, Todibo i Oriol. Poradzimy sobie tutaj.
10
Podobają mi się ostatnie doniesienia na temat tego, że Puig, Collado, Monchu, Araujo, Inaki Pena i Oriol Busquets mają szansę na pozostanie w pierwszym zespole. Drabinka płacowa zostanie obniżona, postawimy na swoich i nie będziemy przeprowadzać niepotrzebnych transferów. Dodatkowo będziemy mogli skupić się na wzmocnieniu najważniejszych pozycji.
0
@tristan87 Twoje pytanie zabrzmiało tak, jakby siedzenie przed TV i jedzenie było jedynym możliwym zajęciem.
5
@tristan87 Bo przecież nie ma innych zajęć niż siedzenie przed telewizorem i ciągłe jedzenie. Rzeczywiście.
39
Przydałby się taki typ pomocnika w Barcelonie:
https://x.com/paleszhurts_/status/1102329878685339649
10
Fali (były piłkarz Barcy B): "Nie grałem dużo w Nastic i w momencie, w którym zgłosiła się po mnie Barça, wpadłem w szał. Nigdy nie wyobrażałem sobie gry w takim klubie. Z radością przyjąłem ofertę. Znajdowaliśmy się na ostatnim miejscu w Segunda B i kiedy wszedłem do szatni piłkarze tańczyli do grającej muzyki. Zapytałem: 'Co to za tańce, kiedy jesteśmy ostatni?' Rozwaliłem potem kasetę. Miałem 22 lata, ale wydawało mi się, że mam 35. Powiedziałem, że to nie mogą być dżentelmeni, którzy znajdują się na ostatnim miejscu. Wybuchnę, jeśli ktoś nie będzie biegał... Potem wygraliśmy siedem meczów, w których zachowaliśmy czyste konta. Pobiliśmy rekordy Guardioli i Luisa Enrique. Wyszliśmy ze strefy spadkowej i prawie dostaliśmy się do fazy playoff. Po tamtym sezonie zaproponowali mi pozostanie na 2 kolejne." [Marca]
1
@tbas Więcej dodawać nie muszę:
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-8396662#comment-8396706
1
@kamilop Bartomeu do mnie zadzwonił i mi powiedział.
3
@Coutinho007 Bardzo ciekawa opcja. Podoba mi się jego styl gry, uważnie bym go obserwował na miejscu Barcelony.
12
Mówi się o transferach Neymara i Lautaro do Barcy, ale ja będę zaskoczony, jeśli Barcelona pozyska chociaż jednego z nich. Obecna sytuacja to jeden z powodów, ale sam klub też nie ma zbyt wiele kasy i w te transfery będą musieli być włączani inni zawodnicy. Pomijam fakt, że w zespole mamy tylko jedno miejsca dla gracza spoza Unii Europejskiej, a mówimy przecież jeszcze o sprowadzeniu Emersona i awansie Ronalda Araujo do pierwszej drużyny. Uważam też, że kupno Neymara latem będzie błędem, a wydanie na Lautaro tak ogromnej kwoty będzie głupotą. Argentyńczyk do dobry napastnik, ma ogromny potencjał, ale też i braki. Wolałbym przeprowadzić tańszy transfer, jeśli chodzi o '9' (chociażby Boadu).
5
Thiago Alcantara (19-22 lata) w Barcelonie w sezonie 2010/2011, 2011/2012 i 2012/2013 (LaLiga + Liga Mistrzów):
- 76 meczów
- 4527 rozegranych minut
- 8 goli
- 11 asyst
- bezpośredni udział w bramce średnio co 238 minut
I liczby w przeliczeniu na mecz:
- 1,7 odbioru
- 1,3 przechwytu
- 0,8 wybić
- 1,2 kluczowego podanie
- 2,3 dryblingu
- 1,4 razy faulowany
- 77 podań (91% celności)
- 4,5 długiej piłki
Średnia nota na WhoScored - 7,5.
3
@ArterkHD Zgadzam się. Szkoda, że jest tak głupi, bo kto wie co by było gdyby został w Barcelonie...
W Argentynie jest Dario Sarmiento. Rocznik 2003, dopiero wchodzi do profesjonalnej piłki, ale wygląda znakomicie. Wywarł na mnie ogromne wrażenie.
6
Neymar swój ostatni mecz w Santosie rozegrał w wieku 21 lat, 3 miesięcy i 21 dni. W 134 spotkaniach Santosu strzelił 70 goli i zanotował 35 asyst. Bezpośredni udział w bramce notował średnio co 99,8 minut. Debiutował tam jako dzieciak, bowiem miał 17 lat, 1 miesiąc i 2 dni. Niesamowity talent, do tej pory nie pojawił się w Brazylii ktoś, kto dorównuje mu talentem i potencajłem. Rodrygo był świetny i jestem fanem jego talentu, jednak Neymar był co najmniej poziom wyżej. Liczę, że już wkrótce w Ameryce Południowej pojawi się ktoś, kto zbliży się potencjałem do Neya. Mam kilku zawodników na oku. Liczę, że dobrze się będą rozwijać.
0
@LuisSalvano W tej chwili zbyt wielu takich planów nie wymieniłem.
0
@LuisSalvano Na razie takich planów nie mam. Daleko mi od zakładania rodziny w tym momencie. :)
1
@kerouac Dziękuję i także życzę powodzenia. :P
1
@kerouac Też zawsze mam w głowie mnóstwo planów, pomysłów, które staram się powoli realizować, ale teraz postanowiłem zapisać i zobaczyć ile uda się zrealizować za kilkanaście lat. Oby co najmniej większość. :)
2
@koksik2700 Mój też. :) Ech...Ney w Santosie, piękne wspomnienia. Niesamowity piłkarz.
0
@matirix20 Tak się może wydawać, ale jak zacznie się pisać, to łatwo to przychodzi. Niektóre związane z podróżami, niektóre z rozwojem osobistym, inne może i trochę przyziemne, a kolejne trochę szalone. I szybko się to zbiera. :)