2

@Natenczas o czym Ty piszesz? :P jak to nie grzejemy tematu wojny! Przecież to że trwa wojna to mówi się o tym codziennie i nawet dzieci w przedszkolu już o tym wiedzą. Przecież zwiekszylismy znacząco wydatki na obronność. Zatwierdzone zostały wydatki w miliardach złotych na zwiększenie rozbudowę fabryk i produkcję amunicji w Polsce. Czy Ty myślisz, że to piekarnia i robi się to wszystko z dnia na dzień? Przecież to wszyztko trwa, ale dzieje się. I o jakiej aborcji jednego dziecka Ty mówisz? Przecież to problem, który dotyczy potencjalnie wszystkich ludzi. Każdej kobiety i każdego jednego mężczyzny, który chciałby planować dziecko ze swoją partnerka.

5

@michal26 przytacza się 1 przypadek rocznie urodzenia dziecka z gwałtu, żeby wyolbrzymiać to jakie chore poglądy przedstawia konfederacja, od której w tym samym temacie aż bije hipokryzja, bo sami politycy z ich obozu pytanie co w tej sytuacji by zrobili to oczywiście skłaniają się ku usunięciu lub milczą nie odpowiadając na pytanie. Za to zakazać zwykłym obywatelom to są pierwsi :) szczyt hipokryzji i głupoty i tyle. I nie, nie chodzi tu tylko o 1 przypadek na rok, bo jak wspomniałem to tylko hiperbola całego zjawiska. Chodzi o ogólne prawo aborcyjne i to do czego dąży w tym zakresie konfederacja. Czy kobiety się skrobią to nie wiem, ale dlaczego mają robić to po kryjomu, nielegalnie, za granicą, ryzykując zdrowiem i życiem? Poza tym nie jest to takie proste, bo jak tylko lekarz wykryje ciąże to ma prawo i obowiązek to zgłosić i jak kobieta usunie dziecko to może mieć bardzo duże problemy z prawem co właśnie konfederacja chce jeszcze bardziej zaostrzyc. Na szczęście póki co nie mają żadnej władzy, a obecny rząd nawet nie myśli o zaostrzaniu tego prawa. Fajny temat zastępczy nie ma co, najważniejsze to jednak ograniczyć biurokracja i administrację publiczna, która obciąża budżet państwa o jakieś całe 4% gdzie średnia w UE jest około 6%. Może jak wciśniemy to jeszcze bardziej jak cytrynę to zostanie nam w portfelu jakieś 30zl wiecej rocznie. No jak to zrobimy to będzie się żyło lepiej, to jest najważniejsze w życiu, to jest prawdziwy temat, co tam jakaś aborcja, zdrowie i życie :)

8

@Natenczas zgadzam się z @Comentateiro dlaczego mówisz, że aborcja to temat zastępczy? Może dla mnie to najważniejsza kwestia w życiu? Może pieniędzy mam wystarczająco i nie potrzebuje więcej, nie obchodzi mnie biurokracja, która mnie nie dotyka, a nawet jeśli to nie jest dla mnie nigdy w życiu problematyczna. Na służbę zdrowia rozwiązania nie ma niezależnie kto by rządził, więc mógłbym uznać ze wszystkie te przykłady, które przytaczasz to są właśnie tematy zastępcze do jak dla mnie jednej z najważniejszych rzeczy jaką jest życie i ryzyko związane z zajściem w ciąże przez obecne prawo aborcyjne. Polecam przestać bagatelizować sprawy tylko zacząć patrzeć na nie równorzędnie i oceniać tę samą miarą, bo to że dla Ciebie coś jest nieważne to nie znaczy, że dla kogoś innego też.

0

@clyde ja nie mam, ale w zasadzie nie mam ani pieca węglowego, ani kominka, ani piekarnika czy kuchenki na gaz. Wentylacja w domu również ok, więc w zasadzie nawet nigdy nie myślałem czy instalować czujniki.

1

Czy mecz Realu się już skończył? Dziwne, bo nie widzę nigdzie artykułów z wypowiedzi pomeczowych Carlo na temat pracy sędziów z dzisiejszego spotkania

0

@LambiPL dlatego mówię, skończmy płakać i patrzeć na to ile za niego zapłaciliśmy. 60mln? Niby sporo, ale jednak to się rozłoży bo będzie grać u nas minimum 6 lat, a przypuszczam że może nawet dłużej przedłużając kontrakt. To nie jest jakaś absurdalna kwota jak na topowy klub. Musimy mieć jakościowych zmiennikow z ławki i tak należy go postrzegać, bo ciężko znaleźć jakościowych rezerwowych, którzy godzą się na taką rolę, a tu nie powinno być tego problemu.

3

Odnośnie Daniego Olmo powiem tak. Ściągnęliśmy zawodnika, który jest naszym wychowankiem, więc zakładam że wrócił do klubu swoich marzeń i miasta rodzinnego gdzie podpisując 6 letni kontrakt zdecydował się na pozostanie tu na długie lata, a biorąc jego historie kontuzje i podatność na nie, on sam raczej nie oczekuje bycia pierwszoplanowa postacią wyjściowego składu. Powinniśmy patrzeć na niego jako uzupełnienie składu i świetnego gracza dajacego opcje z ławki czy rotacji. W związku z tym ten transfer nie powinien wg mnie rzutowac jakkolwiek na inne wzmocnienia. Obowiązkiem jest ruszenie po Nico gdyż aktualnie gramy bez LS, tam jest po prostu dziura i swobodnie sobie gra Balde. Trzeba poszerzyć skład

0

@wyrek Ci najlepsi wyjeżdżają za granicę, bo właśnie tam proponują im te 100, 200 czy 300k miesięcznie, więc po co mają u nas tyrać z obowiązkowymi etatami i dyżurami po w szpitalach po kilkanaście godzin dziennie za śmieszne 20-30k?

2

@pt9 ja bym przestał się czepiać lekarzy i ich zarobków. To zawód który powinien zdecydowanie najlepiej zarabiać. I serio, wytykanie im zarobków w czasach onlyfansiar i innych pato streamerów to nieśmieszny żart w mojej opini.

0

@Kazragore sztos gierka, wyprzedzili epokę pod kątem mechanik. Ciekaw jestem pełnej wersji. Co prawda teraz w betę nie grałem już od 2 miesięcy prawie, ale może wbije na początek sezonu, bo chyba niedługo :)

0

@Kamiloza91 może oczywiście, ale to w mojej ocenie takie zawistne. Z drugiej strony czy ona jedyna na świecie powie czasem coś głupiego? Nie śledzę jej, ale nie wydaje mi się, żeby gadała ciągle od rzeczy. Mam wrażenie, że ludzie są zazdrośni o to jaką trzepie kasę i że stać ją lecieć prywatnym samolotem do sklepu. Daleko przykładów głupoty szukać nie trzeba, bo ostatnio popisowy wywiad dał Raphinha. Czy z tego powodu mam przestać to lubić i szanować? Nie.

0

@Eskel to jak to inaczej nazywać jak nie właśnie bólem czterech liter? Zrobiła karierę powodzi się jej to ją stać na latanie prywatnym samolotem i tyle. Czy z typowo polskiej zazdrości czy zawistosci trzeba od razu się zachowywać jak niektórzy? Dla mnie to dziwne i ja nie widzę tu problemu żadnego, ale ok to moje zdanie :)

9

Ale część ludzi ma ból czterech liter o Taylor na koszulce xD serio, tak bardzo to boli? Niech sobie będzie kto chce to tylko gwiazda ze świata muzyki, a niektórzy tu się zachowują jakbyśmy co najmniej swastyke promowali. Aktualnie to jedna z najpopularniejszych jak i nie najpopularniejsza na całym świecie co spowoduje ogromne zasięgi i wpływy dla klubu.

6

@arasz1819 dobra, ale jaki w tym problem? Nie jestem zwolennikiem Mentzena, ale uważam że dość dobrze po czasie wybrnal i to rozegrał. Powiedział, że nie ma problemu przyjmie zaproszenie jeśli pojawi się również Trzaskowski i pogadają we wspólnej debacie plus mogą tam być dowolni dziennikarze tvn, więc będą mieć przewagę i mogą bronić Rafała. Co w tym złego, że sprostowal to w taki sposób? Moim zdaniem dobra zagrywka i zastawił szacha.

1

@Arden dokładnie, kobieta nie wyparowała sama w powietrzu tym bardziej taka, które całe swoje życie poświęcała własnym dzieciom i innego życia nie znała.

1

@NeroTFP1 hmm wydawać by się mogło że prędzej narzędzie zbrodni zakopał. Z ciałem byłoby to ryzykowne moim zdaniem, a był też podobno widziany jak gdzieś jeździł różnymi drogami w tym wyjeżdżającego z lasu. Dobrze ze sprawa idzie do przodu mam nadzieję że wszyskto wyjdzie najaw, dzieci zasługują na prawde.

2

@lucca87 jasne że pracuje. Aczkolwiek czy to ma znaczenie? Mam wrażenie, że kobiety bardzo często są marudne i nieważne czy mają pracę czy nie to i tak będą narzekać niezależnie od tego co Ty robisz ;) więc jeśli ona jest już takiej natury to przygotuje się, że jak zacznie w szkole to będzie to samo. Nie podchodź do tego tak, że to wina szkoły, bo czy będzie pracować w szkole czy korporacji czy w Lidlu na kasie to jak z natury narzeka na wszytko to narzekać będzie na każdą pracę.

0

@SadeckiKocur wcinając się i odpowiadając na Twoje pytania. Tak i tak.

0

@Stinger_ dokładnie o to mi chodziło. Prime Stoch czy Żyła może te 500k-2mln na rok wyciągnęli, ale kot to w swoim Prime może zbliżył się max 200-500k rocznie, a aktualnie to będzie około 100k biorąc pod uwagę jego forme. @Criss18Barca stąd było moje pytanie skąd takie info masz. Mój przyjaciel jest z Wisły i ma ich za sąsiadów. Uwierz mi kolego, tam w skokach jest duża bieda i kiepsko większość z nich kończy.

2

@Criss18Barca kot? XD może 10 baniek od razu :D przecież jak on wyciągnie ze 100k ze wszystkich źródeł to będzie dobrze. Skąd takie info jakby banki się sypały jakimś podrzednym skoczkom?

4

Komentarz usunięty

1

@BezglutenowyPedri co znaczy, że wiadomo że nikogo nie będzie w domu jak zamawiasz z dostawą do domu właśnie w tym terminie? :D kurierzy rozwożą zawsze paczki z rana do południa. No, ale mniejsza o to. Z tego co kojarze to DHL to najlepszy możliwy kurier i tracking mają dobrze ogarnięty. Oni podają zawsze numer telefon do kuriera, a powiadomienia wysyłają zarówno SMS jak i mailem. Jak możliwe, że nie dostałeś kontaktu? Skontaktuj się z kurierem lub jak wyżej z centrala lub najbliższym centrum logistycznym dhl.

1

@papikkuchta tak jest, idąc Twoim tokiem rozumowania to moglibyśmy równie dobrze grać dwa mecze w ciągu jednego dnia. Mogli ustawić jeden na 14:00, a drugi 21:00 i też byłoby git, nie? Różnicy dużej w zasadzie nie ma

0

@mientusek1407 do 100k to raczej 2026/2027

0

@MirusAmisz a to może od razu przypiszmy nam 3 pkt skoro taki słaby rywal to po co grać w ogóle? PS. Osasuna to jest jedna z drużyn, która najlepiej sobie radzi i najlepiej punktuje w ostatnich sezonach właśnie na nas, realu i atletico, więc sorry ale nie kupuje takiego argumentu z czapy jakby to były jakieś trzecio ligowe ogórki. Zresztą jak mówiłem wcześniej, to będzie niesamowite przeciążenie. Liczysz, że powinniśmy poradzić sobie połową kadry, ale wiesz, że ta połowa ledwo zdąży wrócić z wyjazdu na zgrupowanie dzień wcześniej, a większość z nich gra mecze 2 dni wcześniej i nie będą zregenerowani ani trochę? To jest cyrk na kółkach, bo inne opcje były i nikt na siłę nie kazał już w tym momencie organizować kolejki podczas zgrupowania reprezentacji.

0

@MirusAmisz co znaczy w nieskończoność przekładać meczu? Wystarczy ustalić w późniejszym czasie inny termin, w którym będzie więcej wolnego, a nie na siłę teraz gdy prawie pół składu będzie niedostępnego, a drugie pół ledwo dzień wcześniej wróci z długich podróży.

4

To jest cyrk jakiś. Nie dość, że mamy tak wąską kadrę i prawie pół składu będzie niedostępnego to jeszcze te nasilenie meczów po podróżach przecież to aż prosi się nie tylko o stratę punktów, ale i o potencjalne kontuzje. Pewne jest jedno skutki na pewno odczujemy. Co to w ogóle za cyrk jakby nie można było rozegrać tego później, skur***a LaLiga

0

Garcia tragiczny. Wejść z ławki i takie drewno grać. Zawalił bramkę po ręce De Paula - przecież to co odwalił i jak podał na kontrę do rywala to kryminał na poziomie ekstraklasy. Później miał jeszcze ze 2 takie zagrania, ale upiekło mu się, bo koledzy naprawiali jego błędy. Btw to już nie taka pierwsza jego akcja, nie pamiętam w jakim meczu wcześniej również przez to, że stracił piłkę od razu po jej przejęciu zostało to uznane jako kolejna akcja i Var nie mógł wrócić.

1

@KamQiX dokładnie, ale druga sprawa to też jaka jest odległość od najbliższej jednostki. Jeśli jest wysoka i dojazd zajmuje czas powinien być zwrot kosztów dojazdu, a jeśli pobyt jest zbyt długo lub nie możesz wyjeżdżać poza to powinno być liczone jaka podróż służbowa. Chociaż tu problem jest również taki, że polska stawka jest na dramatycznym poziomie

0

@Micpqn123 widzę, że nie rozumiesz mimo że rozpisałeś wszystko. Jak napastnik się poslizgnie i nie strzeli karnego to oczywisice jego strata i niewykorzystany rzut karny. Mówimy o sytuacji gdy się poślizgnął i wbrew przepisom strzelil bramkę. Dlaczego ten karny nie może być powtórzony? Gdy bramkarz przekroczy przepisy, ale obroni to ma szansę na powtórkę i obronienie zgodnie z zasadami. Idąc Twoim rozumowaniem powinniśmy od razu z automatu uznać gola jeśli bramkarz przekroczył przepisy i nie dać mu szansy na ponowna obronę.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?