Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@The Game 10 Bo Real naciska z całą mocą, a jednak to my mieliśmy lepsze sytuacje, oni nawet strzału celnego nie oddali
0
@adi7adi8 Ale to Cubarsi się zachwiał, dostał do nogi i mu się wyślizgnęła spod buta.
0
Militao robi stempel na kartkę: Sedzia śpi
Casado czysto odbiera piłkę ale zahacza nogę Viniciusa: Sędzia biegnie jakby mu dziecko bili
0
@adi7adi8 Nie dał, to Cubarsi się zagubił
1
Wojtek, głupia sprawa...
1
I sędzia tego nie widział? Kartka dla Militao
0
To jest powtórka z rogrywki z ostatniego wygranego meczu Xaviego. Real zaczyna szalony mecz i po kilku minutach siądą jak faja.
0
@Pressinho Zabicie kilku pozorantów nie destabilizuje państwa, na szczęście demokracja jest mocno odporna na takie wydarzenia, bo nie ma wodza, po prostu jeden zastępuje drugiego, państwo kontynuuje działania.
Za to wywołałeś podziały, polaryzacje społeczną która ciągnie się od lat, na takie działania służby muszą pracować latami, drążąc skałę, tutaj wystarczyło nie oddać wraku i wytwarzać aurę tajemniczości nad śledztwem.
Co do kosztów, to po pierwsze, to co zrobili jest tańsze niż inwestowanie w służby dla osiągnięcia takiego samego celu, po drugie, sądzę że Macierewicz wydał z naszego budżetu więcej na "potwierdzenie zamachu" niż ruscy na to, żeby namącić przy śledztwie.
2
@Pressinho Wojna polsko-polska tylko wiesz... Wywołała ją jedna strona i jedna strona ciągnie ją do dziś, bo im się to opłaca, bo są hienami zdolnymi tańczyć na grobach własnych kolegów czy nawet brata.
Tym była ta komisja, nie miała nawet na celu ponownego sprawdzenia co się stało, miała tylko i wyłącznie budować mit a przy okazji wyciągać kasę.
Tak, nasze służby mogły postąpić znacznie lepiej, ale to, że nie postąpiły nie jest dowodem w sprawie rzetelności wykonania śledztwa.
Bo na końcu to i tak pilot jest odpowiedzialny, pilot wie jakie ma uprawnienia i jak może lecieć a oni złamali wszystkie procedury.
Gdyby ten wypadek wyglądał inaczej, gdyby był choć cień dowodów, że przebieg zdarzenia nie wyglądał tak jak wyglądał, ale nie ma.
Wszystko się klei i ostatecznie trudno znaleźć coś innego niż szczególy jak typowo ruska niekompetencja.
A czemu ruscy zaczęli "ukrywać ślady"? I to jest bardzo prostę - dzięki PiSowi.
Wyobraź sobie, że doprowadzasz do destabilizacji społecznej tylko dzięki temu, że nie robisz kompletnie nic?
Marzenie służb, nie wydasz wraku więc nie masz problemu z jego wydawaniem a za to cały pion siatki szpiegowskiej może wziąć sobie urlop, bo Polacy sami sobie skoczą do gardeł.
I tak się też stało. Wrak był kością niezgody przez 5 bitych lat aż do władzy dopchali się ludzie, którzy mieli go ściągnąć w kilka dni.
I ku zeskoczeniu, po 8 latach bez ściągnięcia wraku, przestał on być tematem.
Ruskim na rękę było tworzyć niepewność a PiS robił resztę roboty.
35
Obejrzałem materiał Mazurka o komisji smoleńskiej i ten człowiek napawa mnie już takim obrzydzeniem, że to nie jest pojęte...
14 lat od katastrofy i nic nie wiemy a katastrofie, która jest jedną z lepiej zbadanych katastrof, bo temat memłany jest od 14 lat...
Jest raport wyjaśniający przyczyny katastrofy, są rzeczy w tym raporcie, które nawet laik lotnictwa pojmie i zrozumie.
Teoria zamachu i że ruskim się nie wierzy?
Oczywiście, że ruskim się nie wierzy, ale należy wierzyć faktom, a te są takie, że złamano wszelkie procedury, pilot nie miał prawa wykonać tego lotu, nie mieli prawa znaleźć się w miejscu w którym byli, nikt nie ma prawa naciskać na pilota podczas lądowania a wszystkie te punkty spełniła ta wycieczka.
Ot, koniec historii, o zamachu moglibyśmy sobie porozmawiać, gdyby do katastrofy doszło w trakcie przelotu a nie w momencie, gdy znaleźli się w sytuacji, która proceduralnie nie powinna mieć miejsca, bo grozi katastrofą...
A Mazurek w swoim filmie oczywiście broni Macierewicza.
Tak, pokrętnie, siląc się na "bezstronność" i udając, że atakuje dwie strony, ale doskonale widać, że jemu nie przeszkadza to, że komisja Macierewicza przez 8 lat nie ustaliła kompletnie niczego a wzięła za to 40 milionów złotych a drugie 40 milionów rozwaliła, niszcząc samolot "dla testów".
Pominął wszelkie oburzające informacje z raportu jaki powstał o tej komisji, nie przeszkadzało mu, że w komisji eksperta zgrywał muzykolog, bloger, raport edytowała żona Macierewicz a sam Macierewicz jest historykiem i pewnie nawet nie wie, czemu samoloty latają, nawet nie wspomniał o tych osobach, ale oczywiście próbował podważyć autorytet Macieja Laska, określając go "nikomu nieznanym inżynierem lotnictwa" xD
Macierewicz zmuszał swoich ekspertów do opinii potwierdzających zamach pod rygorem niewypłacenia pieniędzy.
Spotykał się z jakimiś ruskami w Królewcu, bo ponoć "mają dowody na pendrive".
Robił cyrk i to za grube miliony podatnika, 8 lat się tak bawił.
A co przeszkadza panu Mazurkowi? Że nowy rząd powołał komisje, która zrobiła 800 stron raportu o tym, jak Macierewicz kłamał i manipulował, podważając oficjalny raport o katastrofie, zamiast ponownego zbadania katastrofy, która jest już dawno wyjaśniona...
1
Po takich ekspertach to na konia się wsiada.
Pchnięciem wytrącił z równowagi rywala w powietrzu? Problem w tym, że istnieją metody utrwalania obrazu i da się sprawdzić pewne rzeczy. I muszę przyznać, że niebywałą sztuką jest być w powietrzu, jednocześnie mając obie nogi na ziemi.
A gdyby gwizdać takie faule, to może warto byłoby zauważyć, że Rudiger by nigdy piłki nie odebrał, bo jeszcze nie widziałem, żeby on to zrobił bez taranowania kogoś
18
Właśnie dostałem powiadomienie, że policja zatrzymała 4 hejterów Meczeniusja Juniora i tak się zastanawiam, ile osób było ściganych przez policje za lata hejtowania Messiego czy Pique? A przecież akcje szły grube, jeżeli mnie pamięć nie myli, to Pique nawet śmierci życzyli a całe Bernabeu darło łacha z wad rozwojowych Leo.
Czy śmianie się i lżenie z autysty z upośledzoną przysadką mózgowia, zaburzającą wydzielanie hormonu wzrostu jest mniej upadlające niż ubliżanie w pełni zdrowemu prowokatorowi o ciemnym kolorze skóry?
0
@pikass14 Mam rozliczenie miesięczne a PGE to dziady, które nie potrafią tego ogarnąć, więc dzieją się cyrki z fakturami, ale mniej więcej wygląda to tak, że w tym miesiącu zapłaciłem 290 zł, miesiąc temu 420 zł, w okresie luty - sierpień wahało się od 217 do 240 zł.
Mieszkanie grzane gazem włącznie z kuchenką. Na prąd lodówka, suszarka, piekarnik, pralka 2x TV, laptop i moja stacjonarka.
1
@Kapitan hawk ReaMadrid TV: Dziadek wujka ze strony matki sędziego był kiedyś w Barcelonie. SKANDAL
0
Dobra tam, 12 vs 11 też ogarniemy.
0
@Zoker Jak to co ma w głowie? Pełne zadowolenie, tak zajebiście drużynę ułożył, że teraz nawet mimo zmiany trenera wszystko wygrywaj.
2
Anglicy to tacy twardziele od brutalnej, męskiej gry.
Dopóki to oni w kogoś atakują
2
Gnabry to wygląda jak meksykański taksówkarz
3
@norbi77 Mental. My chcemy ich poniżyć, ośmieszyć więc ich ciśniemy. Inni kombinują, chcą się bronić bo dobry wynik a Real nie odpuszcza
0
Kątem oka oglądam Real, ale co spojrzę to mam wrażenie, że ludzie bardziej szanują szmatę do wycierania podłogi niż niemiaszki do prześcieradeł.
2
Mbappe to jest taki leszcz. Nie pilnuje linii spalonego, nawet jak dostanie sete 11 metrów od bramki to nawet celnego strzału nie oddaje. Co chłopu siadła jedna bramka ładna z tyłka, tak kolejny mecz, w którym mogłoby go nie być a pewnie gra realu byłaby lepsza.
0
Aa czyściutko, pięknie. Jeszcze jednego dawać.
0
Śmierdzi spalonym, ale mam nadzieję, że nie.
0
McLaren przed tym weekendem poprawił wszystkie swoje skrzydła, uszczelniając klapy.
Czyli jednak wersja o tym, że tylko to na szybkie tory było "lewe" nie była prawdziwa.
Teraz fatalny wynik kwali do sprintu - ok, mógł być przypadek, ale fatalny sprint w którym totalnie zajechali opony, to już przypadkiem nie jest.
I wszystko wygląda na to, że Lando o mistrzu może zapomnieć, jeżeli czegoś nie zrobią w te 3 godziny które mają do parku zamkniętego.
0
@Cvzx Pytanie z jedyną możliwą odpowiedzią: To zależy.
Zależy co i zależy za ile, czy da się naprawić, czy jakakolwiek usterka oznacza złomowanie (jak np. elementy komputera) itd. Bał bym się dać 2 koła za coś używanego, co w razie awarii pójdzie do śmieci bez gwarancji. Ale już kupić cały komputer, który da się ewentualnie naprawić, to inna para kaloszy.
0
@Xaviball I właśnie to robi ruska propaganda z głowami ludzi.
Dałeś sobie wmówić brednie o tym, że ten zachód to jakaś mordownia opalonych książąt.
Oczywiście to nie jest atak personalny, bo ta propaganda jest wybitnie skuteczna, ale fakt jest taki, że zachód ma problemy z imigrantami, ale w ekskluzywnych miejscach jak 16 dzielnica Paryża, taki film sobie nagrasz bez żadnego problemu.
A mimo ogromnej migracji i "opalonych" problemów, dalej nie ma w Europie miejsca tak niebezpiecznego jak... no jakiekolwiek miejsce w rosji.
1
@mekston Zaskakujące, grubas Brown drze ryja, żeby dojechać Redbulla za ten patent z dostosowaniem wysokości podwozia, choć nawet najbardziej stronniczy dziennikarz Kravitz widząc, co trzeba zrobić, żeby to zmienić w parku zamkniętym uznał, że to niewykonalne.
A powód tego krzyku widzimy w wynikach kwalifikacji, McLaren porobił zmiany we wszystkich tylnych skrzydłach (wbrew opinii, że problem był tylko z tymi na szybkie tory). Zrobili kolejny pakiet poprawek do bolidu a nagle idealny w każdych warunkach samochód podczas dwóch sesji nie znalazł kompletnie tempa, żeby chociaż wcelować się w podium.
0
@SzczenaWojtula Wskaż ile zniknęło, bo ja umiem liczyć i wychodzi, że z ponad 150 milionów, ponad 130 poszło do ZUS a reszta na FRD.
Ale chętnie zobaczę twoją matematykę.
A co do wiadomości skierowanej do mnie, to co mam ci odpowiedzieć? Wypisałeś dane z raportu, tylko sam się chyba zakiwałeś, bo mówisz, że kasa wraca do skarbu państwa. No nie wraca, składki zdrowotne wracają do ZUSu.
To po pierwsze, bo po drugie to w całym swoim opisie jakoś pominąłeś, że jednak FUS ma deficyt na 50 miliardów (a to rośnie, bo w tym roku już jest 80 miliardów) skoro musi być dotowany z budżetu.
I po trzecie, składki zdrowotne idą na NFZ, który też ma kilkadziesiąt miliardów deficytu i musi być dotowany.
0
@SzczenaWojtula Z OFE nic nie zaginęło.
Różnica między tym co wyjęto z OFE a wsadzono do ZUS trafiła na fundusz rezerw demograficznych, który miał służyć na pokrycie nadmiarowych emerytur pokolenia boomu demograficznego, który uderzy po 2027 (wtedy przybędzie 300 tys nowych emerytów).
Niestety tego funduszu już nie ma, bo PiS się do niego dobrał i z niego powypłacał 13-emerytury. Niby cel ten sam, ale nie ta grupa emerytów.
0
@Peciak Świetny pomysł z jednym mankamentem: Zobowiązanie już istnieje.
W tym momencie ludzie płacą na emerytury obecnych emerytów i to jest zapętlone.
Oszczędzanie dla większości narodu jest trudne albo wręcz niemożliwe przez zbyt niski dochód. Nawet ludzie z wyższymi dochodami mają z tym problemy, bo w grę wchodzi też kredyt na dom/mieszkanie a jeszcze u wielu w grę wchodzą dzieci.
To powoduje, że 20% osób w Polsce nie ma żadnych oszczędności a kolejne 45% ma oszczędności które pozwolą przeżyć bez pracy nie więcej niż 3 miesiące.
Tylko 14% ma oszczędności pozwalające żyć dłużej niż rok.
Więc tak średnio bym powiedział.
I tu dochodzimy do błędnego koła - ludzie mogliby odkładać to co płacą na fundusz emerytalny ALE nie mogą przestać płacić na fundusz emerytalny, bo państwo ma zobowiązanie wobec tych, którzy już w systemie partycypują, a mówimy tu o około 3 BILIONACH złotych długu publicznego w emeryturach.
Więc żeby to się spięło musiałbyś dzisiejszym dzieciom powiedzieć, że przez 45 lat będą oddawać swoje oszczędności na pokrycie zobowiązań emerytalnych tych, wobec których państwo ma zobowiązanie, za co sami na starość zostaniecie z resztkami tego, co udało wam się na boku odłożyć, co zapewne nie starczy wam nawet na rok życia.
No to byłoby samobójstwo.