2

@VamosRakieta Początek może przytłoczyć ogromem możliwości, ale jak już poznasz świat i wkręcisz się w fabułę to wciąga jak cholera.

9

Mamy w rezerwach 20 letniego utalentowanego, lewonożnego stopera a wciąż wpuszczamy Lengleta ??

0

@JimMorrisonFCB Pep dobrze wie że w lecie ściągną topową 9, nas na takiego zawodnika nie stać a Ferran może połatać nasz dziurawy atak. Zresztą to jest młody chłopak i na bank na nim nie stracimy.

0

@kewin no ogólnie w necie jest dużo głupich komentarzy

0

@Phoenixx Jak uda się ściągnąć kogoś na skrzydła w zimowym okienku, to Dembele powinien wchodzić z ławki w 91 minucie meczu, tak żeby zdążył złapać kontuzję.

8

@masq Żeby się nie skończyło na tym że Fati dalej będzie połamany a transfery Ferrana i Adeyemiego nie dojdą do skutku. Lepiej się nie nastawiać, dość widzieliśmy w kwestii transferów.

48

No czyli akurat wyzdrowieje na konferencję pożegnalną :)

1

@reloaded Zależy jaką kuchnie lubicie, miejsc jest cała masa. No i co to znaczy dobra cena? Ceny w restauracjach od czasów covidu skoczyły plus trzeba dołożyć inflację...

0

@KrystianR Patrice Evra to tylko piłkarz, więc można zakładać że inteligencją nie grzeszy, dlatego nie powinniśmy być dla niego surowi w ocenie ani nie brać go na poważnie. Dużo osób mówi ile to Lewy nie strzelił bramek, ale pamiętajmy że głosowanie kończyło się w październiku a jak będziemy ze sobą szczerzy to wszyscy zgodzimy się że złota piłka przyznawana jest za okres styczeń - lipiec. Bo wtedy odbywają się kluczowe fazy rozgrywek i turnieje. To co potem się nie liczy, wybór Messiego to nie jest kontrowersja, gdyby Lewy dostał złotą piłkę rok temu, a powinien dostać, to dzisiaj nikt nie miałby pretensji.

0

@Kengo Garcia gra bo mamy braki kadrowe, co nie zmienia faktu że aktualnie wyżej cenie Pique, i w systmie z 4 obrońców, powinniśmy grać dwójką Araujo - Pique, ewentualnie jeśli Umtiti jeszcze jest piłkarzem to może on zaskoczy ( w co nie wierze) natomiast Eric powinien być 3 stoperem i się uczyć. Nie jesteśmy w sytuacji w której możemy sobie pozwolić na elektrycznego obrońcę i nie ma tu znaczenia czy się uczy czy nie. Jak nie zakwalifikujemy się do ligi mistrzów to ludzie będą wieszać psy na wszystkich tylko nie na młodych, a nie mamy wystarczjąco mocnej kadry żeby przykryć koszty nauki wychowanków.

2

@Pawel13sz Żaden poważny klub go nie zatrudni ...

1

@Kengo Może nie precyzyjnie się wyraziłem, za młody na pierwszą 11tke, jak chłopak popełnia błąd za błędem, to powinien wchodzić na końcówki i mniej znaczących przeciwników a nie grać wszystko po 90 minut. A kwestia wieku odnosiła się bezpośrednio do tego że podkreślałeś jego młody wiek i związany z tym brak doświadczenia. Jakoś Nico, Ansu, Gavi i Pedri kiedy wchodzili to nas zachwycali, jak wchodzi Eric to mam zawał ...

0

@Kengo No to jak jest za młody na pierwszy skład to niech w nim nie gra. Jak będziemy tak co sezon wpuszczać młodego i tłumaczyć niech się ogrywa, to skończymy gorzej niż Milan.

4

@daniel32778 DNA skończyło się na Tito, Luis Enrique zrobił robotę ale on miał w ataku MSN, i od jego czasów mogliśmy zauważyć stopniową marginalizację linii pomocy.

0

@Worny Niemożliwe la rambla dała 6/10, nie znają się tam w tej redakcji :)

3

jak tak dalej pójdzie to wyjdę na fun boya De Jonga ale serio mam wrażenie że chłopak ma jakąś inną skale. Zalicza dobry występ, strzela bramkę wypracowuje przynajmniej 2 świetne okazje bramkowe i nota 6 ... Coutinho za 9 minut na boisku i wypracowanie karnego ma taką samą ocenę, Abde który zrobił trochę wiatru ale nie dał żadnych konkretów również taka sama ocena, jak przypomnę sobie w jaki sposób był oceniany Nico w poprzednich meczach a chłopak wciąż ma 0 bramek i 0 asyst to zwyczajnie mam wrażenie że mamy tutaj jakieś dwie skale. Albo skomplikowany system przeliczania oczekiwań na punktu. No bo jeżeli przyjmiemy że bramka podnosi ocenę o 1 to wychodzi na to że Frankie zagrał jak Nico i gorzej od Busquetsa.

3

@koksik2700 No to przeanalizujmy sobie drogę Anglii do finału euro,
grupa: Chorwacja, Czechy, Szkocja
Faza Pucharowa: Niemcy, Ukraina, Dania,

Normalnie creme de la creme światowej piłki

0

@GeneralXavi jak zobaczysz cenę za metr to pewnie zmienisz zdanie :)

1

@KapiFCB prawda ale zanosi się na to że 2 najlepsze ekipy mimo wszystko za zachodzie.

7

@Rewolucja123 De Jong mu wypracował 2 świetne sytuacje po których powinien strzelić bramkę a Ty mówisz że miał ciężko bo FDJ złą strefę atakował? Ty tak serio?

0

@fcbarcafan19 Nie mam, mini led i neo qled to też trochę inna technologia chyba, ekspertem nie jestem więc nie chce nikogo w błąd wprowadzić ale u mnie żadnego smużenia nie ma a czernie i kontrasty są świetne. Z tego co wiem to OLED zawsze da najlepsze kolory ale problem jest z tym nieszczęsnym wypalaniem diod.

20

Lenglet 5? Serio? Koleś to tykająca bomba, 2 kardynalne błędy w bronie przez które prawie straciliśmy bramkę...

1

@Fartlow Za mało danych, ja osobiście oledów się boje bo matryca może się wypalić, sam mam samsunga neo qled 120hz i jestem zachwycony jakością obrazu.

2

@BarcaInfo Benzema drugi? xD Średnio mi robi różnice czy wygra Messi czy Lewy ale jeśli Benzema jest na drugim miejscu to ten plebiscyt stracił resztki powagi.

33

@Comentateiro "Ludzie po odpowiedniej obróbce mogą stać się wartościowymi obywatelami kraju", to chyba jedno z najbardziej przerażających zdań jakie przeczytałem od bardzo dawna, Goebbels by się tego nie powstydził. Naprawdę zwyczajnie brakuje mi słów żeby to jeszcze jakoś skomentować.

Jeżeli uważasz że my na granicy oblaliśmy test na człowieczeństwo to co można powiedzieć o Tobie po takim zdaniu? Historia się nie powtarza lecz rymuje, a dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. Dlaczego twierdzisz że imigrant który wydał 5 tyś dolarów na przylot na Białoruś i próbuje dostać się do Niemiec zasługuje bardziej na współczucie niż biedne rodziny z miejscowości przygranicznych które żyją za 2000tyś miesięcznie w fatalnych warunkach?
Dlaczego nie możemy pomóc najpierw sobie, pozwalamy na to aby tysiące osób w Polsce żyły pod mostem, żywiły się resztkami, marzły i umierały z głodu i nikogo to nie obchodzi, ale mamy nagle otwierać się na osoby które stać na wydanie parudziesięciu tysięcy złotych, chodzenie w markowych ubraniach i posiadanie najnowszych telefonów? Gdzie jest nasz wyznacznik człowieczeństwa? Czy ludźmi jesteśmy w tedy kiedy litujemy się nad wolnymi ludźmi próbującymi nielegalnie przekroczyć granice ale przymykamy masowe represje i mordy Izraelczyków w Palestynie? A może jesteśmy ludźmi wtedy jak odwracamy wzrok od masowych protestów w Hong Kongu ?

Zostaje na końcu zapytać, czy aby na pewno jesteśmy przeciwko reformowaniu instytucji, może zwyczajnie nie podoba nam się kierunek tych reform.

29

@Don-Corleone Zajmuj się mną do woli, nie ma problemu ale musisz ostrożnie dobierać argumenty bo jestem niewierzący i nigdy nie broniłem kościoła a już na pewno nigdy nie usprawiedliwiałem ani pedofili ani żadnych innych przestępstw seksualnych i nie mam takiego zamiaru. Może dlatego tak ciężko Ci ze mną idzie, bo kiedy mówię o tym że Tobie podobni waloryzują zbrodnie i przyznają sobie prawo do decydowanie co jest złe a co dobre na tym świecie, a nawet posuwają się do usprawiedliwiania własnych zbrodni w imię walki o równość czy tzw. "sprawiedliwość społeczną", Ty zaczynasz opowiadać o zbrodniach kościoła, tylko skoro uważasz że cały kościół to zło to czemu twierdzisz że nie każdy Irakijczyk to morderca i nie każdy muzułmanin to terrorysta? Podwójne standardy.
Nie potrafię też zrozumieć dlaczego identyfikujesz Polskość i obronę pewnych wartości z osobą Kaczyńskiego, PiSu czy KK, nie podoba mi się to co robi ale to nie znaczy że jeżeli raz na jakiś czas zrobi coś dobrego (ochrona granic, którą popiera również UE) to ja muszę to krytykować.

73

@Comentateiro Zabawne jak wybiórczo lewica wybiera to co istotne i to co nie istotne, jak waloryzuje czyja krzywda i gdzie jest ważna a gdzie nie jest ważna. Dzisiaj mówisz o prześladowaniu osób jak to pięknie określiłeś, nieheteronormatywnych w Polsce. Nie będę z tym polemizował, osobiście mieszkam w Krakowie i nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją i nigdy żaden mój homoseksualny znajomy nigdy nie narzekał że coś złego go spotkało ale może kwestia skali, może tylko Kraków taki przyjazny. Zastanawia mnie jednak Twoja chęć wpuszczenia do kraju tabunu ludzi którzy w swoim kraju skazują osoby nieheteronormatywne na karę śmierci, często ukrzyżowanie. Ci biedni uchodźcy z którymi próbujesz się identyfikować i których wspierasz to kulturowo uosobienie Twoich największych demonów. Ludzie słabo wykształceni, nietolerancyjni, zwyczajnie obcy kulturowo.

Twierdzisz że mur uosabia człowieka bez refleksji i zamordystę, o ironio spójrzmy więc na największe kolebki tolerancji i kultury, USA? mur z Meksykiem, Izreal? Mur z Palestyną, Wielka Brytania? Wyszła z Unii między innymi aby walczyć z kryzysem migracyjnym. No to może UE ? otóż Unia wsparła budowę muru na granicy z Turcją i teraz wspiera budowę muru na granicy z Białorusią.

Więc jak to jest z tą ignorancją, z tym brakiem refleksji z tym nie wchodzeniem w detale?

Powiedz mi proszę, czemu dzisiaj tak bardzo wspierasz wszystko co nie Polskie, jednocześnie utożsamiając się jedynie z tym co modne. Czemu nie widzę walki o wolność Ujgurów w Chinach którzy są zwyczajnie mordowanie przez CHRL? Czemu nie widzę wsparcia dla Palestyny, gdzie jest walka o wolność dla lgbt na bliskim wschodzie? Nie ma, bo w mediach nie wolno tego pokazać, a to znaczy że nie jest wystarczająco modne. Za to modne jest obrażanie żołnierzy którzy chronią Unie przed wewnętrzną destabilizacją.

Wielkie imperia gniją od środka, i to czeka całą kulturę zachodnia. Rozproszenie i kwestionowanie wszystkiego co do tej pory znane doprowadzi do zmiany układu sił na świecie i niestety jak patrzę na wypowiedzi takich osób jak Ty, to mam wrażenie że czeka nas paskudny los.

20

@ObiwanKenobi W Polsce rok w rok mamy przepełnione szpitale i załamanie służby zdrowia w sezonie grypowym, szkoda że nikt o tym nie mówił przed covidem.

8

@darek60 Znowu to samo? Widzę mało covidu na la rambli ... No dobra, no to po pierwsze skad dane że na covid umiera ponad 400 osób dziennie? Według raportu ministerstwa mniej niż 1/4 zgonów na covid spowodowana jest wyłącznie covidem a reszta wynika z chorób współ istniejących. Wśród danych nie ma informacji ile osób umiera zasczepionych a ile niezaszczepionych ale lekarze podają że aktualnie wśród osób hospitalizowanych 1/3 to osoby zaszczepione.

Bardzo żałuje że nie ma tak dokładnych danych w kwestii grypy, jak wiadomo śmietelność oczywiście jest niższa, ale w przypadku grypy badania nie są prowadzone tak skrupulatnie i niezalicza się do jej zgonów tych wywołanych przez choroby współistniejące.

Dodatkowo chciałbym poznać średnią wieku oraz informacje o kondycji zdrowotnej osób które zmarły, przy takiej chorobie ma znaczenie np to czy palisz.

0

@masq tylko że Araujo to aktualnie jeden z najlepszych zawodników w drużynie a zarabia najmniej z 1 zespołu... Nie podali ile chce dostać ale nie chce mi się wierzyć że zbliży się do zarobków Roberto Umtitiego czy Coutinho. Jeżeli nowa polityka ma wyglądać tak że perspektywicznym zawodnikom, którzy dodatkowo prezentują wysoki poziom nie chcemy płacić to staniemy się drugim Ajaxem.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?