32

Miejsca Włodarczyk na IO:
4 - Pekin 2008
1 - Londyn 2012
1 - Rio 2016
1 - Tokio 2021
4 - Paryż 2024

5 występów na IO, za każdym razem w Top 4. Kosmos

2

@mekston oby Amerykanom tradycyjnie siadła psycha. Bo w zasadzie od MŚ 2014, cały czas murowani kandydaci do złota, kapitalna gra na start turnieju i ani jednego finału

0

@MesQueUnClub96 Każdy rekord jest do pobicia. Narodzi się jakiś Duplantis i skoczy ponad 9 metrów na Pucharze Pcimia Dolnego, a potem poprawi to jeszcze na poważnych zawodach.

0

@Spacedragon jak nie będzie 2 złotych medali i 10 łącznie to będą. Bo na razie najgorzej było w Rio (2-3-6) i Atenach (3-2-5)

1

0

Przegrywamy 19-18 i 2-0 w setach:

"To jest dobry wynik"

0

@Kuchar chciał udowodnić, że dziennikarze w kraju to ściek. Nie zweryfikują informacji, tylko podadzą dalej wszystko co im wpadnie w ręce.

0

@Swistus172 Nie mamy wolnego łóżka w szpitalu, chyba że odejdzie Fati/Pedri.

1

Dżordż Grozer XD

1

@marcin62 Alan Wake 2 miał minimum RTX 3060; raczej nie ma co się dziwić takimi wymaganiami.

4

@Lucyfffer Japonia - Włochy w siatkówkę i wspinaczka na czas (eliminacje)

5

@Kidd a w finale i tak pada rekord Polski, ale pozwala tylko na 7 miejsce

0

@FcPortoFan1999 16 lub 20

1

@KamQiX jak kolarstwo z komentarzem Jarońskiego

2

@barcelonaLM Kiedyś to było. Ludzie nie mieli smartfonów, nie mieli internetu. Nikt nie wyjeżdżał z kraju. Państwo samo ustalało właściwą dietę. I były sukcesy.

Chłopaki z Uniwersum Ekstraklasy już dawno to zauważyli. Żeby uleczyć polski sport trzeba ponownie wprowadzić komunizm.

1

@FcPortoFan1999 Z 5 ostatnich meczów Polki wygrały 4, a jeden przegrały 3-2. Z 3 Serbia/Turcja/USA moim zdaniem najlepszy przeciwnik.

1

@Mezocyklon87 Dokładnie, szczególnie że wynagrodzenia najlepszych graczy są śmiesznie niskie i wynoszą kilkaset tysięcy euro rocznie.


Ale można przecież zrobić to też z innymi sportami. Podpiąć się pod sukcesy Świątek i nakręcać hype na tenis. Mamy w końcu infrastrukturę do tego. Można było wfzesniej podpiąć się pod Stocha. Ale po co? Lepiej wziąć kasę dla siebie i liczyć że pojawi się kolejny wonderkid znikąd.

0

@MarFan XDD. To co mówisz, tylko potwierdza to że jesteśmy potęgą. Brak medalu to kompromitacja? Okej, zatem jak mocni jesteśmy na papierze? Skoro wymagamy minimum Top 3.

Poza tym:
3 finały MŚ z rzędu; 4 na 5 ostatnich turniejów.
5 razy finał LM w ostatnich 4 latach, z czego 3 tytuły
3 medale ME z rzędu z czego jeden złoty.

Idąc Twoją logiką to nikt nie jest potęgą. Przykładowo Bayern Monachium w 4 ostatnich Ligach Mistrzów nie zagrał w finale (tak samo jak my, w 4 ostatnich igrzyskach nie zdobyliśmy medalu).

6

@MarFan XD. To powiedz mi, czemu jesteśmy potęgą w siatkówce? Nawet jeśli nie dojechali z formą na te Igrzyska to czemu moglibyśmy wystawić dwie drużyny i mieć nadzieję, że obie wyjdą z grup? Jakoś nigdzie nie widzę młodych co grają w siatkówkę, a takich co siedzą w telefonach tak.

Problem jest inny. Leży szkolenie, bo nie opłaca się być trenerem. Lepiej prowadzić zajęcia na siłowni niż trenować młodzież. Kasa, która płynie do sportu jest w dużej mierze pochłaniana przez związki i urzędników.

I tutaj w kontraście jest właśnie siatkówka. Finanse organizuje prywatna spółka, czyli Polsat - to sprawia, że pieniądze wydawane są znacznie rozsądniej. A prezes związku wcześniej zbudował potęgę Zaksy Kędzierzyn. Wie co robić na takim środowisku, i pokazało to choćby przedłużenie kontraktów z trenerami przed IO.

1

@Lionel_Messi10 ja bym zrobił wgl taki tour: USA->Meksyk->Japonia->Chiny->Katar->Superpuchar Arabii

0

@Deviler typowałem 8 i chyba się tego będę trzymał. Złoto Mirosław, brąz siatkarek i brąz Kaczmarek. A Szeremeta myślę, że srebro.

0

@Stinger_ ja bym to nawet rozszerzył. W kolarstwie nie ma za bardzo następców Kwiato i Majki. Pływanie leży, a w końcu Australia nabiła sobie tam mnóstwo medali. O podnoszeniu ciężarów też cicho.

Zamiast 15 medali, będziemy marzyć o 10.

0

Jak już siatkarki przegrały pierwszego seta, to czas na rotacje. Chyba optymalnie byłoby zagrać z USA, a w potencjalnym polfinale, moim zdaniem lepsza Brazylia niż Włochy.

0

@michal26 to proste. Weźmy losowego sportowca z drugiej czy trzeciej dziesiątki świata. Nagrody, które możesz wygrać raczej nie zapewnią Ci dostatniego życia. Za miejsce 8 w zawodach Diamentowej Ligi w lekkoatletyce jest 500 dolarów...

W mniej popularnych dyscyplinach będzie jeszcze gorzej. A pomyśl tylko o sporyach zimowych, gdzie masz de facto 4 miesiące na zawody, i musisz za to co wygrasz wyżyć pozostałe 8.

1

@TheNekro94 do tej listy Ole Einar Bjorndalen. Bezdyskujnie GOAT w biathlonie.

2

@tadzik447 Jakby to był finał, to może i tak. Ale na ćwierćfinał to przesada. Za 4 lata też w nim będziemy

0

@Arcybiskup na tym filmie zachowują się bardziej cywilizowanie niż ludzie na strajkach kobiet XD

0

@Prorokk to chyba nie oglądałeś szachów

1

@zadafcb norma w bardzo wielu związkach w całej Europie...

Z samych Igrzysk wycofał się Pogacar, bo nie wzięli jego partnerki, a zamiast tego zawodniczkę, która w tym roku nie dojechala z formą. I Słowenii przeszły dwa złota koło nosa...

1

@Sulimo jutro eliminacje, finały ~12:30 w środę

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?