0

@Bartas7VeB raporty mówią, że wynosi ponad 30

1

@Lionel_Messi10 Rekin biznesu. Jak Ferran Rekin pola karnego.

0

@Ryoumen no spoko, ale po co było go kupować w takim razie? Jedyne co dał to 1 Mistrzostwo, a kosztował klub około 40 milionów rocznie (pensja + kwota transferu)

0

@Yoshi94 @karolup spytajcie kibiców Austrii Salzburg :)

0

@Ryoumen kto ze szkółki Barcelony, w okresie między Thiago a Fatim, stał się zawodnikiem z czołówki europejskiej?

Gdzie są dziś Puig, Alena, Samper czy Munir?

Nie zawsze szkółka dowiezie, a problem jaki był tak jest. Tworzone są kominy płacowe, które zaburzają równowagę w drużynie. Teraz kasę dostaje Lewandowski czy Gundogan, wcześniej był to Griezmann czy Umtiti. Przychodzi do klubu/ podpisuje nowy kontrakt i od razu wielka podwyżka.

W żadnym innym klubie w Europie Lewandowski nie dostałby 30 milionów. I tak samo Gundogan nie dostałby prawie 20

0

@karolup Barcelona jest zbyt dużym klubem by zbankrutować. Jeśli będzie takie ryzyko, pojawi się kasa arabska, katarska czy rosyjska dźwignie klub.

Pytanie, czy to nie los gorszy od bankructwa.

0

@Pawel13sz dobrze, że to Gerrard Romero pisał, bo jeszcze bym uwierzył.

0

@Ryoumen ale schemat jest ten sam:
Bierzemy piłkarza i przepłacamy dwa razy za jego pensję.

Obecnie płacimy 225 milionów euro na pensje. Za Bartomeu, u szczytu to było 310-350 milionów. Średnia pensja oscylowała wokół 12 milionów, teraz jest to 8 milionów.

Ale weź pod uwagę okoliczności. Ilu teraz masz graczy ze szkółki, a ilu miałeś w 2019... Dodatkowo Messi miał komin płacowy i zarabiał około 70 milionów euro, bez tego wyniki za Bartomeu i Laporty byłyby zbliżone.


Źródło: https://www.capology.com/club/barcelona/salaries/

1

@Arden no właśnie, widzisz. Barcelona płaci premię lojalnośćiową czy odroczone pieniądze (z uwagi na covid). To są pieniądze, które Messi zarobił w trakcie swojego kontraktu z Barceloną.

Tutaj sytuacja jest inna. Gundogan rezygnuje z wynagrodzenia, czyli podstawy pensji. Nie z premii, które dostał w zeszłym sezonie. Skoro kontrakt się skończył to na jakiej podstawie miałaby dalej ta pensja być wypłacana?

Nie możesz zrezygnować z czegoś, czego nie masz. Kontrakt Barcelony z Gudnoganem jest rozwiązany za porozumieniem stron - i tutaj pojawia się kwestia "rezygnacji z wynagrodzenia" - jeśli chcesz rozwiązać kontrakt z piłkarzem czy trenerem , to musisz wypłacić jego całość. Chyba że właśnie dogadasz się z daną osobą.

I taka sytuacja ma miejsce tutaj. Gundogan mógłby siedzieć w klubie i pobierać pensję, nikt nie może go zmusić do odejścia, a klub musi wypłacać mu dalej pensję, nawet jeśli nie gra.

0

@tbas Przypomnijmy, że Inigo Martinez był wypychany do Bilbao jako rozliczenie za Nico, a wcześniej do Atletico jako rozliczenie za Felixa.

Z kolei Lewandowski odejdzie za rok, za darmo.

4

@KrwawiaceoczyVEB Jeśli chodzi o pensje, to nic się nie zmieniło w tym klubie od czasów Bartomeu.

Lewandowski zarabia więcej niż Mbappe w Realu. Gundogan dostał u nas więcej niż Salah ma w Liverpoolu...

Łącznie na pensje wydajemy 20 milionów euro więcej niż Manchester City...

0

@Arden a potem się budzisz, przychodzi Chiesa za 30 milionów i łamie się na kadrze.

0

@beter2 Za Coutinho przemawiało wszystko. Gwiazda Liverpoolu, zawodnik o zbliżonym profilu do Iniesty. Co do Dembele, to było 50/50. Kupowałeś potencjał, mogłeś wybrać albo Dembele, albo Mbappe.

I nawet jeśli założymy, że Neymar zostaje, tak za każdego z dwójki Coutinho/Dembele musielibyśmy dać 70-80 milionów. A, że sam transfer Neymara spowodowal gigantyczną inflację to już inna kwestia...

Moglibyśmy poczekać i dać 120 za Sancho, problem leży gdzie indziej.

0

@Pawel13sz Nie ma z czego rezygnować, po prostu klub akceptuje ofertę City i kontrakt przestaje być ważny. To inna sytuacja niż z Aguero


Inna sprawa, że został potraktowany jak zabawka dla dziecka.

2

@kanver_ że nie będzie za co zarejestrować Olmo, i trzeba będzie opchnąć Garcię za darmo by zrobić miejsce

0

@Zoker ciężko powiedzieć że się nie sprawdzili, skoro grali u innego trenera. I to grali w pierwszym składzie zwykle. To kolejny kamyczek do ogródka Laporty. Trzeba było zmienić trenera w styczniu i dać Flickowi czas na ocenę Portugalczyków.

0

@beter2 pamiętaj, że nie liczy się to ile wydajesz, a jaki masz bilans.


17/18 wygląda źle, ale jak weźmiesz pod uwagę że dostaliśmy 222 miliony za Neymara, to całościowo wychodzi względnie normalnie (oczywiście zawodnicy nie dowieźli, ale to jest totalnie inna sprawa)

15/16 mieliśmy bana na transfery i nikt poważny nie chciał przyjść. Arda i Aleix pół roku nie grali w piłkę.

Problemem nie było to ile wydawaliśmy na transfery. Problemem nie było też to, ile wydawaliśmy na pensje

Dopiero, połączenie:
- ujemny bilans transferowy
- absurdalnie wysokie pensje
- ucięcie przychodów z uwagi na covid (które zabolało Barcelonę najbardziej, z uwagi na największy w Europie stadion, a także fakt, że miasto żyje z turystów)

doprowadziło klub na skraj bankructwa.

1

@Fenelon
- Mamo możemy mieć Uncharted na Xboxie?
- Przecież mamy Uncharted na Xboxie
- Uncharted na Xboxie:

0

@Fenelon ironia... Ferran całe życie grał na prawej stronie, aż przyszedł do Barcelony i wmawiaja mu że jest rekinem lewego skrzydła...

1

@don'T.R.I.P.e Nie ma pizzy, nie ma transferów. Wszystko jasne

2

@MesQueUnClub96 Aubameyang chciał zostać nawet jako rezerwowy, klub postanowił go sprzedać by na nim zarobić.

0

@Fenelon Na pytanie który lepszy, wybieram odpowiedź C) Ferran Torres

3

@Kondziu_FCB Będzie zabawniej, jak odejdzie Gundogan i wciąż braknie na rejestrację Olmo

1

@Faro News z cyklu:
"Wszyscy źli, Laporta dobry"

0

@PIWOSZ89 zapłacimy żeby odszedł

0

@barcelonaLM Właśnie idealnie mieć trudnych rywali na początku. Zanim się zacznie gra w Europie, mecze reprezentacji itd.

1

@okiemtypera_lucaxx95

Mówisz o tym, że każdy człowiek ma wolną wolę i nie da się zapewnić bezpieczeństwa. Bo komuś nagle się coś przestawi w głowie i zabije losowego przechodnia. Zgoda, tylko jak ma z tym pomóc kara śmierci?

Popełniasz podstawowy błąd poznawczy. Bierzesz pod uwagę jeden przypadek i na jego podstawie określasz co dalej. Myślisz, że jak zabije się wszystkich morderców, to będzie mniej zabójstw. W praktyce, to tak nie działa.

Nie bierzesz pod uwagę, że dla wielu dożywocie czy dlugoletnie wiezienie może być bardziej dotkliwe niż kara śmierci i skuteczniej odstraszać od morderstwa.

Jak spojrzysz globalnie, to kara śmierci na ogół zwiększa liczbę morderstw. Oczywiście, ciężko o porównanie 1:1, ale wystarczy spojrzeć na sytuację poszczególnych stanów w USA.

https://deathpenaltyinfo.org/facts-and-research/murder-rates/murder-rate-of-death-penalty-states-compared-to-non-death-penalty-states

Dane są już lekko nieaktualne, jednak pokazują tendencję. Potwierdzają to również nowsze dane z czasu pandemii - 10 stanów, w których było najwięcej morderstw na 10 000 mieszkancow to stany z karą śmierci.

https://www.ncja.org/crimeandjusticenews/analysis-finds-death-penalty-states-had-most-murders-during-pandemic

0

@okiemtypera_lucaxx95 satysfakcję? Z uśmiercenia czlowieka? Idź się lecz.

Kara śmierci to symbol upadku społeczeństwa.

Po pierwsze, pokazuje że kraj nie radzi sobie z zapewnieniem bezpieczeństwa.

Po drugie, daje powód do nadużyć władzy. Żadna dyktatura nie może się bez niej obejść.

Po trzecie, nie wpływa pozytywnie na zmniejszenie przestępczości.

Po czwarte, żyjemy w erze AI i deepfaków. Spreparowanie materiałów, do obciążenia kogoś, szczególnie osoby publicznej będzie coraz prostsze.


0

@Zimny S23 widziałem za 2.5k w Neonecie. Nic lepszego w tych pieniądzach nie kupisz.

0

@Pedri16Future Jedyny sens tem transfer miałby gdyby Barca sprzedała Ter Stegena. Nie potrzebujemy 2 bramkarza w takim wieku, a kogoś młodego, kto mógłby ogrywać się w Pucharze Króla i za kilka lat zająć miejsce Ter Stegena.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?