Pressinho
Dołączył/a: kwiecień 2013
6 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@kanver_ wywalił nas z Pucharu rok temu, i zdobył Superpuchar w 2016 zabierając sekstet.
0
@Dankho94isback kontrakt mu się kończy po tym, a patrząc na jego pensję, to wątpię by dostał nawet połowę tego. Jest podobno opcja przedłużenia o 2 lata, jeśli zacznie 55% spotkań w tym. Więc coś czuję, że będą naciski by Lewandowski nie grał w drugiej połowie sezonu.
1
@Encore * na prawej obronie. Na środku to przypomina się finał Superpucharu z Realem, gdzie był dramatyczny.
0
Mamy dziurę w środku pola, mamy dziurę na lewym skrzydle, ale po odejściu Lewandowskiego, prawdopodobnie po tym sezonie, będziemy mieć na ataku krater po bombie.
Nikt inny w tym klubie, nie gwarantuje 10 bramek w lidze. Nikt poza Raphinhą nie strzelił tyle w karierze, a sam Brazylijczyk zrobił to tylko raz. Tymczasem drewniany Lewandowski w dwa sezony strzelił 40, a w tym ma już 3.
Nie mogę się doczekać, co Deco z Laportą ugotują za rok, i kto będzie grał na 9 w Barcelonie. Ferran? Dani Olmo? Fermin?
0
@Roobo Suarez był właśnie typem napastnika, który zmarnuje 3 setki, a potem strzeli bangera.
Zresztą, xG Barcelony, na 83 minutę to 1.42. Oczekiwanie z tego 4 bramek jest absurdem
0
@Roobo żadna z tych 3 sytuacji nie była typową 100. Jedną bramkę powinien mieć, więcej nie.
1
Cubarsi idzie na rekord kartek. Z Valencią cudem uniknął czerwa, tutaj te już mógł być pod prysznicem. Gdyby dostał żółtą kartkę za faul na Nico z początku meczu, nikt nie mógłby mieć pretensji.
0
@Herato Michael Owen przychodzi mi do głowy, ale on to bardziej 17-19 lat. No i Ronaldo Nazario podobnie
1
@Pnog37 same pensje to byłoby za mało. Real w sezonie 19/20 płacił 350 milionów euro, my 357. Rok później my płaciliśmy 330, Real 305. Ale u nas przekładało się to na średnią pensję w wysokości 11mln euro, w Realu na 12.75 mln euro. Oczywiście, do tego należy doliczyć pensje w innych sekcjach, pensje sztabów, premie itd.
Stąd robiło się 600 milionów.
Ale Real wiedział kiedy powiedzieć stop. W kolejnych dwóch okienkach zarobili 150 milionów na rynku transferowym. Tymczasem my zarobiliśmy 3 razy mniej.
Mimo wszystko to nie jest tak, że same pensje w Barcelonie sprawiły, że klub podupadł finansowo. To była wypadkowa wielu czynników, które spotęgował lockdown gospodarki, a w szczególności turystyki. Barcelona jako miasto, jest gdzieś w Top 20-30, a sam zysk z turystów można liczyć w miliardach dolarów. Jakaś część tego trafiała też do klubu z uwagi na bilety na stadion, muzeum czy sklepy.
Jest dostępny raport finansowy z sezonu 18/19, gdzie klub wychodził na niewielki + (17 milionów euro).
https://www.fcbarcelona.com/fcbarcelona/document/2020/03/03/6bb9c864-7e88-480c-9646-32fbe6da0b51/MEMORIA_CLUB_2018_19_ENG.pdf
Strony od 213.
I w sezonie 19/20 klub ma stratę rzędu 100 milionów euro, strona 231
https://www.fcbarcelona.com/fcbarcelona/document/2021/01/21/5b3141b5-2f06-4d02-8d10-e262df0b6063/BALANC_ECONOMIC_ENG_compressed.pdf
A to wszystko i tak nic, w porównaniu do sezonu 20/21.
https://www.fcbarcelona.com/fcbarcelona/document/2021/10/17/aefc9921-bf56-406c-ae05-3581e1de2a12/MEM_CLUB_2020_21_ENG.pdf
480 milionów na minus... Brak wpływów z dnia meczowego, spadek wpływów ze sprzedaży. I dodatkowo 330 milionów kosztów określanych jako other. Czym one były, to trudno powiedzieć, bo jest to bardzo pokrętnie wytłumaczone, natomiast podejrzewam, że może być tu już uwzględniona jakaś inwestycja w stadion, ewentualnie spłata zawieszonych pensji z sezonu 19/20.
Widać jak na dłoni, że dwa sezony covida przyniosły nam stratę w wysokości 600 milionów euro. Wcześniej budżet się bilansował, natomiast nie było żadnej poduszki bezpieczeństwa.
I to jest przejawem niekompetencji Bartomeu, że ta poduszka wynosiła 20 milionów euro, nie 120. Tak aby w razie można pokryć dodatkowe koszty, takie jak modernizacja stadionu czy dziurę budżetową wynikająca z kryzysu gospodarczego.
1
@kanver_ where wady? Jeszcze Robercik na koniec kariery Złota Piłka
1
@Joe_Barbaro https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/0/07/Deportes_Iquique.png
W starych Fifach zawsze go ustawiałem w UT. Ale niestety spadli na kilka lat, choć widzę że teraz wracają
1
@blakkudium a pytał ktoś Tebasa, czy będzie można go zarejestrować?
0
@Kiko Tyle to nie. Jeśli chodzi o kompetencje, to są do siebie bardzo zbliżeni. Ale Bartomeu dodatkowo ma pecha: pewnie nie zostałby zapamiętany jako człowiek który prawie doprowadził do upadku klubu, gdyby nie covid i zamknięcie stadionu na rok. Albo gdyby Neymar nie uznał, że odchodzi...
Nie ma nic gorszego niż nieudacznik i dodatkowo pechowiec.
0
@MesQueUnClub96 Magnaci i Czarodzieje
1
@Herato Potężne pieniądze za Yamala to nie 100-150 milionów, tylko 3-4 razy tyle.
A jego sprzedaż za taką kwotę, byłaby głupotą. Każdy nagle będzie droższy 2 razy, a pion skautingu w tym klubie nie działa. Zapewne od razu ruszylibyśmy po Bernardo Silvę.
0
@Michael24 Wolałbyś dostać 37 milionów za nic nie robienie w Barcelonie, czy 15 za granie w piłkę w Manchesterze?
1
@Popitek12 Robert Kubica zdobywający punkt jednom renkom w taczce Williamsa
0
@lucca87 nie chodzi o to. Tylko o ciągłość, co w polskiej piłce jest rzadkoscią. Kolejny rok z pucharami, nabijanie punktów do rankingu krajowego i własnego - więc będzie łatwiej w kolejnych latach.
Lech w zeszłym roku mógł zrobić to samo, to przepadł ze Spartakiem Trnawa; drużyną na poziomie średniaka I ligi.
1
@Uukasz_93 a potem przyszedłby Spartak Trnawa i wyjaśnił tego Lecha...
Albo rezerwy Atalanty Bergamo, ze zmiana bramkarza w 85 minucie, by absolutnie wszyscy sobie zagrali...
Ewentualnie Molde, które przegrało ligę z Bodo o 19 punktów
2
@blakkudium Mirosław Stasiak, Barcelona Edition
0
@michal26 Liczmy, że to taktyczny wpie##ol, żeby wygrać 1 bramką drugi mecz. Tak jak Pogoń z Gentem rok temu
0
@Pnog37 więc tym bardziej będą wyciągać ile się da. Nie sądzę by Chiesa chciał siedzieć rok na trybunach, więc Juve będziesz naciskać by sprzedać go do Wolverhampton za 20 milionów, a nie do Barcelony za 9.
To nie Barcelona, że aby rejestrować piłkarzy będą ich oddawać za darmo/ pół darmo... Poza tym, zbilansowali okienko, są +/- na 0, a dodatkowy pozbyli się Rabiota, Szczęsnego i Sandro zarabiajacych podobnie lub więcej do Chiesy
1
@barcelonaLM to co powiedzieć o Lechu, który rok wcześniej odpadł z tym Spartakiem Trnawa...
1
@Pnog37 można się było tego spodziewać, po meczu Wisły z Rapidem. Belgowie w ostatnich latach leją nas w Europie niemiłosiernie, a teraz dostali drużynę z II poziomu rozgrywek.
Niestety, ale zaryzykuję stwierdzenie że gra Wisły w obronie nie jest przypadkiem. Tak samo jak nie była przypadkiem gra ŁKSu za Moskala.
0
@Yoshi94 o to, że zmieniona została nazwa, barwy i de facto cała historia klubu.
Chciałbyś zobaczyć scenariusz w którym Wisłę Kraków przejmuje Coca-Cola, zmienia barwy klubu na czarno-czerwone, a nazwę klubu na CC Kraków? Oczywiście, totalnie abstrakcyjny przykład, ale to właśnie spotkało kibiców Austrii Salzburg.
I to jest największy problem, gdy klub ma prywatnego właściciela. Są ludzie godni zaufania, którzy chcą budować klub - przykładowo Liverpool. A są tacy, którzy traktują go jak swoją zabawkę - Boehly w Chelsea.
Osobnym jest kwestia źródła funduszy. Nie wyobrażam sobie, by Barcelona, klub którego historia zbudowana jest wokół Katalonii, i zmagań z reżimem Franco mógł zostać przejęty przez Katar czy Arabię Saudyjską. Podobnie nie wyobrażam sobie, by kibicować klubowi w rękach oligarchy finansującego wojnę.
Tytuły i trofea to jednak nie wszystko w sporcie.
0
@Messibestplayerintheworld @Pnog37 to właśnie musisz dostać te kilkanaście milionów euro. A jak nie, to robisz jak Laurentis. Rok na trybunach i szukaj sobie klubu. Niby dlaczego Juve nie może sobie pozwolić na odejście Chiesy za darmo? Rozumiem, gdyby mogli dostać 30-40 milionów. Ale to jest 9. Gdyby taką ofertę złożył Milan czy Inter, nawet by na nią nie spojrzeli.
0
@Pnog37 bo losowy klub z Anglii da im więcej. A jak nie to jakaś Fiorentina czy Atalanta, szczególnie że Lookmanem interesuje się Arsenal.
0
@Messibestplayerintheworld Juve się nie zgodzi poniżej na kwotę poniżej 20
1
@MichuZ44 200 wyścigów to jakieś 8-9 lat startów, spokojnie jeszcze jeden kontrakt może podpisać
0
@GeneralXavi i tylko tacy uważają, że Ballon D'Or można stawiać wyżej niż Dubai D'Or