1

@Aragorn33 @michal26 @Comentateiro @prokofiew @HypeR

Zakazywanie Social Mediów osobom poniżej 16 roku życia to żadne rozwiązanie problemu.

Nie ma pewności, że uzależniona od instagrama 13latka, nie uzależni się jeśli założy konto w wieku 16 lat. Będzie bardziej dojrzała, ale będzie też miała inne, trudniejsze do rozwiązania problemy. Stąd Social Media będą tym bardziej kuszące.

Skoro już chcemy zakazywać wszystkiego co może być szkodliwe, to może zakażmy też czekolady i fastfoodów? Nadwaga też jest problemem u dzieci, czy młodzieży i to nie małym.

To, że SM mogą mieć negatywny wpływ jest jasne. Ale mogą mieć też pozytywny. Dają szybki dostęp do informacji czy zmniejszają izolację społeczną.

Może zamiast zakazywać, lepiej edukować? Pokazać niebezpieczeństwa i wady, ale też zalety i sposoby wykorzystania? Szczególnie w czasach, które mogą okazać się rewolucyjne z uwagi na rozwój sztucznej inteligencji.

Cały pomysł to próba zbicia kapitału politycznego. Dzieci i młodzież nie głosują, ale rodzice owszem. Za ich czasów, Social Media nie było, a było dobrze. Więc można, a nawet trzeba usunąć.

I jest to też próba szeroko pojętej walki z internetem. Social Media są dziś dużo silniejsze niż telewizje czy gazety. Doskonale pokazały to wybory w USA. Demokraci upatrywali swoich szans w poparciu gwiazd na instagramie, republikanów finansował X.

A, no i jest jeszcze jedna kwestia. W jaki sposób ktoś zamierza identyfikować czy konto posiada osoba poniżej 16 roku życia? Większość portali ma przecież w regulaminie, że do założenia konta wymagany jest konkretny wiek. I co z tego skoro po prostu trzeba wybrać odpowiednią datę w formularzu?

Nie wymuszą przecież na FB, Instagramie czy X weryfikacji dowodu tożsamości. Szczególnie, że na takim Instagramie jest masa botów i sztucznie kupionych lików.

0

2

@Azi Matematycznie chyba jeszcze nie, ale szansa na to żeby odpadły są 1 do miliona.

0

@kamilop to nie są nasi żołnierze, takie mundury można znaleźć w każdym sklepie

1

@Lewandinho nie przegrali 135 ligowych meczów z rzędu na swoim stadionie. W trakcie tej serii w Europie pokonali u siebie Liverpool, Bragę i Rangers, a także grali bardzo równe mecze z Monaco i Benficą. Oczywiście, zdarzały się też wysokie porażki, ale widać na przestrzeni tych kilku sezonów widać, że więcej punktów zdobywają u siebie. Belgrad to nie jest miejsce na rotacje

2

To, że Crvena Zvezda wygrała 12/13 meczów ligowych nie brzmi imponująco. W końcu Barcelona wygrała 11/12. Takie rzeczy się zdarzają.

Jednakże, są w posiadaniu niesłychanego rekordu, który wciąż śrubują.

Ich ostatnia ligowa porażka, na swoim stadionie miała miejsce 18 kwietnia 2017 roku. Od tamtej pory zagrali 135 spotkań, nie przegrali żadnego z nich. W grudniu zeszłego roku pobili rekord Europy Realu z lat 57-65.

To może być dużo trudniejszy mecz niż większość myśli.

1

@Schoogs Leicester City po hat trick Vardyego. Zrobili to w grudniu 2016, wygrywając 4-2, ale także we wrześniu 2020 wygrywając 5-2

3

@Jakchcesz Tchouameni to tam nic. Bellingham robi Bielika z meczu z Francją

Ale najlepszy to i tak jest Lucas Vazquez. Gdy tracą piłkę jest na prawym skrzydle, wysunięty bardziej niż Vinícius. Przez to, jest spóźniony do obrony, a jego pozycję musi zaasekurować Valverde, który to powinien kryć piłkarzy wbiegających w drugie tempo (jak Morata).

0

@macio_944 i dlatego, odkąd wprowadzono VAR, Real jest jedyną drużyną która wygrała Ligę Mistrzów więcej niż raz...

2019: Liverpool
2020: Bayern
2021: Chelsea
2022: Real
2023: City
2024: Real (x2)

0

@Zoker mówią o tym, od dobrych 5 lat...
Zresztą, może to i dobrze. Piraci z Karaibów bez Sparrowa i Barbossy nie mają prawa się udać. Szczególnie pod szyldem Disneya.

3

@budel17 @zadafcb @sergio5 zdążyłem dodać komentarz i zadziałało :)

1

@sergio5 Nie, nie ładuje mi się odtwarzacz

1

@xvcWinterSoldier Kasa, misiu. Kasa.
Tak naprawdę można uznać, że każdy system demokratyczny sprowadza się koniec końców do starcia:
- konserwatystów (PiS u nas, republikanie w USA)
- liberałów (PO u nas, demokraci w USA)

Dla gwiazd, wspieranie liberałów jest po prostu bardziej korzystne. Bo sam liberalizm, jako ideologia oparta na wolności, własności prywatnej i swego rodzaju indywidualizmowi, sprawia, że:
- nie wykluczasz żadnych grup społecznych
- więcej wszelkiego rodzaju korporacji będzie popierać ten ruch, z uwagi na to że jest dla nich potencjalnie korzystniejszy - liberalizm daje im większą swobodę

0

@PaPo jak dla mnie zależy głównie od tego ile czasu masz.

Jeśli dużo, to wybierz napisy. Jeśli nie, to wybierz lektora. Na zmęczeniu, po pracy raczej nie będzie Ci się chciało czytać napisów.

1

@Bartula dostanie szansę z Crveną Zvezdą

0

@okiemtypera_lucaxx95 w dzień otwarcia sprzedaży (z apką InPostu)

0

@wojopancer Jordi Alba i Neymar mogą siedzieć przy jednym stole z Viniciusem.

A wcześniej? Cantona, Keane, Kahn, Gattuso, Materazzi i pewnie wielu więcej.

0

@okiemtypera_lucaxx95 na Portugalię otrzymałem bilety 1.10

2

@Schoogs Ściągają Amorima, więc naturalne że chciałby kogoś że Sportingu.

Poza tym, nie za bardzo ma gdzie iść. Patrząc po klubach z lig Top 5, które byłoby stać na Gyokeresa, a jednocześnie mogliby szukać napastnika to mamy 3 opcje:
- United (Zirkzee/Hojlund)
- Arsenal (Havertz/Trossard/Jesus)
- Liverpool (Nunez/Jota)

Więc United ma zdecydowanie najsłabiej obsadzoną tą pozycję.

3

@Kidd myślę że trafi do United i to już zimą.

0

@visca_josef powiedz to ambasadzie. Bo niewiele brakowało w 2021 i byłaby tutaj dokładnie taka sama historia

0

@Kuchar Jeśli już, to bardziej Rinus Michels niż Cruyff. Poza tym, kariera trenerska Cruyffa wypada dosyć biednie przy jego karierze piłkarskiej.

Ciężko obiektywnie wrzucić go do Top 10 trenerów wszech czasów

0

@Herato Dodajmy, że to właśnie ten mecz, na Estadio da Gruz w Łodzi był jedynym meczem United w LM w całym sezonie, w którym Czerwone Diabły nie strzeliły bramki

0

@Sysia11 tak działa internet. Kilku kretynów będzie zawsze głośniejszych, niż miliony normalnych kibiców.

0

@Sulimo a co jeśli to część większego planu?

Jakiś czas temu były leaki, że od przyszłego sezonu ma się zacząć Super Liga, czyli sztandarowy projekt Pereza.

Stąd cały ten bullshit na UEFĘ, że to oni zmienili decyzję i kazali FF zmienić zwycięzcę. Możesz wmówić kibicom, że UEFA to zło i dlatego organizujesz własne rozgrywki. A to przecież kibice zatrzymali super ligę wcześniej.

0

@misterio Vinícius, i tu raczej wątpliwości nie powinno być.

Rodri kontuzja
Carvajal kontuzja
Bellingham kopie się po czole od początku sezonu, a i koniec poprzedniego nie był tak spektakularny w jego wykonaniu

0

@Kuchar obiektywnie powinni ją nazwać nagrodą imienia Sir Alexa Fergusona.

0

Ale, że Marca wbije taką szpilę w Real to się nie spodziewałem.

0

@Tasde raczej nie mówiono, że Messi się skończył. Nie po sezonie 20/21. Gdy odchodził do PSG, nastroje były takie że Europa nie jest gotowa na ten skład.

Te głosy pojawiały się później, po tym jak nie wyszedł mu sezon we Francji,a szczególnie jego pierwsza połowa.
Ale to wynikało z rozczarowania całym PSG. Wszyscy widzieli ich jako murowanych kandydatów do wygranej w LM, a oni odpadli w 1/8...

A dlaczego jest taki szum wokół Viniciusa? To proste. Swoje zrobiły gazety, które od miesiąca już mu ta Złotą Piłkę wręczały, a jednak na ostatniej prostej przegrał. Dodatkowo Vinícius to Brazylijczyk. Brazylia to największy z piłkarskich narodów - 220 milionów ludzi. Mniej więcej tyle co Argentyna, Francja, Hiszpania i Anglia razem wzięte. Na Złotą Piłkę, czekają od 2007 roku, wcześniej dominując ten plebiscyt i zdobywając 5 nagród w 12 lat. Nic dziwnego, że są rozczarowani.

0

@Bzyczekk ale ostatecznie, żadnego znaczenia nie ma czy strzelasz gole z wolnych czy tapina do pustaka? Gol to gol. Można by równie dobrze dać statystykę goli przewrotką, głową czy nożycami.

Gra głową to skrajny przykład faworyzujący Haalanda z uwagi na wzrost, ale analogicznie dryblingi faworyzują Messiego. Niscy zawodnicy są w tym aspekcie dużo lepsi - nawet taki geniusz techniczny jak Ibra, nie blyszczałby w stosunku do zawodników o głowę niższych.

Ciężko porównywać graczy na różnych pozycjach w tak szczegółowych statystykach.

W zeszłym roku Haaland miał pecha że był mundial. Najważniejsza impreza 4-lecia i w zasadzie nie ma przesadne kontrowersji by powiedzieć, że najlepszy piłkarz mundialu jest najlepszym piłkarzem świata w danym roku/sezonie.

ZP dla Messiego się broni i broniłaby się też ZP dla Haalanda.

Ale w tym roku broniłaby się dla Jude'a czy Viniego nawet pomimo tego, że statystycznie nie mają podjazdu do Messiego i Haalanda z zeszłego roku. Bo tego nie można porównać - każdy sezon, każdy rok zaczynamy od 0. Nie jak w boksie czy tenisie, gdzie mamy panującego lidera i musisz go jakoś przebić.


Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?