PJ777
Dołączył/a: sierpień 2014
Warszawa
7 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
Oby udało się go wypchnąć. Długo broniłem Ferrana, ale jest to jednak tak przezroczysty i nijaki grajek, że serio nie widzę sensu trzymania go w składzie.
23
Fatalna decyzja. Gundogan jest liderem z prawdziwego zdarzenia, na jego pozycji może grać na wysokim poziomie jeszcze kilka lat. Jest - wydaje się - jednym z tych niewielu piłkarzy, którzy nie godzą się na beznadzieję i amatorskie podejście do porażek.
Do tego facet w tym wieku praktycznie nie łapał urazów.
A my go wypychamy z klubu, żeby móc zarejestrować Olmo, który w zasadzie może nie odpalić albo się połamać.
Jestem załamany Laportą i jego rządami. Nic nie zostało z jego planu sprofesjonalizowania Barcelony - zostaliśmy z jego ziomkami w zarządzie i widać tego efekty.
6
Raphinha na 10-ce - super! Myślę, że może tam naprawdę dobrze wyglądać. Ciekawy skład, trzymam kciuki za duet Casado-Bernal. Niech chłopaki budują swoją pozycję w Barcy.
6
@kamyk_23 no tak, bo z innymi politykami nie byłoby łapówkarstwa. Nie ma znaczenia, kto rządzi, każdy polityk na szczycie to skorumpowana gnida, jedni kryją się z tym lepiej, inni gorzej, ale na koniec dnia wszyscy braliby do kieszeni tak samo.
1
Przecież to jest idiotyczne na tak wielu poziomach. Ile z tego zarobimy? Kilka milionów? A potem w kluczowym momencie sezonu chłopaki będą łapać urazy i znowu pożegnamy się z LM zbyt wcześnie. I będzie lament, że budżet się nie spina.
Laporta jest beznadziejny, widać, że od Tebasa nie różni się wcale tak bardzo.
0
@ACRAB95 Tak długo, jak nie pozbędziemy się kontraktów Lengleta i De Jonga. A w przyszłości pewnie kontrakt Olmo będzie takim problemem (oby na boisku pokazał, że jest wart tego).
0
@MesQueUnClub_87 Nie wiem, do jakich dokładnie komentarzy się odnosisz, ogólnie bardzo mądry i fajny wpis.
Jednocześnie patrząc trzeźwo na sytuację obu klubów, jestem mocno zmartwiony. Real wygląda, niestety, na każdej stopie lepiej od nas. Jest klubem mądrzej zarządzanym, o dużo większej stabilności ekonomicznej i instytucjonalnej, z poukładanym zarządem, z lepszym składem i z większą ilością trofeów, a w meczu z Atalantą pokazali, że będą bardzo groźni.
Czy oznacza to, że nie wierzę w naszych? Nie, wierzę - oczywiście, że możemy nawiązać walkę. Ale nie ma sensu malować trawy na zielono i mówić, że jest super, bo nie jest - nasz klub od lat jest w trudnej sytuacji. Przyjście Laporty niestety nie wyciągnęło go z dołka tak, jak liczyliśmy. Mało tego - uważam, że przy jego odważnych i ryzykownych ruchach, również nie przyniosło oczekiwanych efektów finansowych i sportowych.
Na pewno czekają nas trudne lata, na to się po prostu trzeba nastawić i tyle. Ale jednocześnie mam przekonanie, że Barca w ciągu kilku lat się podniesie i pewnie w ciągu najbliższych 5 zdobędzie LM. A to może być ważny punkt zwrotny w obecnej sytuacji klubu.
3
Wyglądało to strasznie, ale serio poczekajmy na Valencię. Mogli dziś jeszcze odczuwać skutki powrotu ze Stanów.
0
@clyde Rozumiem, przykro mi to słyszeć. Moje kondolencje, trzymam kciuki za Ciebie i za bliskich.
0
@clyde A co się stało, że Cię nie było? XD
18
Jeśli na serio Deco wolał Olmo od Nico, to jest to chyba najgorszy dyrektor sportowy, jakiego widziałem w Barcelonie (a już Abidal był tragiczny za Bartka).
Dopuszczam oczywiście, że to bujdy, ale mam tak niskie zdanie o Deco i uważam go za zwykłego amatora, że totalnie kupuję tę teorię.
5
Jezu, co to jest za kretyński artykuł. Serio? Zaimponował im tym, że nałożył koszulkę z nr 10? Nie ma ani słowa o tym, co pokazał na boisku, ale zaimponował numerem…
Nie wierzę, że takie bzdety są dopuszczane do mediów dzisiaj.
0
W Barcelonie spokój jest możliwy - idealnym przykładem tego był Valverde, który jako jedyny nie postarzał się przez te kilka lat trenowania nas, a po chłopakach było widać cierpliwość i opanowanie.
Także wierzę, że Flickowi również to się uda. Oby tylko miał dystans, którego brak zjadł Generała.
1
Coman powiedział kiedyś, że jest jedną kontuzję kolana od zakończenia kariery.
To byłby typowy dla nas ruch - kupić go tylko po to, żeby skończył u nas karierę po 3 miesiącach.
1
@Kengo Zdecydowanie Thierry Henry i Iniesta.
20
Podtrzymuję, ten transfer w naszej sytuacji nie jest dobrym ruchem na wielu poziomach. Ale skoro przyszedł i jest członkiem zespołu - trzymam za niego mocno kciuki! Niech kontuzje go omijają i niech pokaże, że przyszedł tu jako jeden z liderów, a nie zmienników :)
1
@MrKozamm Hm... z jednej strony, w jakimś stopniu, to rozumiem. Tzn. gdybyście byli małżeństwem i tego od Ciebie oczekiwali, to dla mnie byłoby to mocno nie w porządku. Ale w tej sytuacji jestem w stanie zrozumieć, bo formalnie nic Was nie łączy i może w ten sposób chcą się zabezpieczyć. Sam z moją dziewczyną mamy taki moment, że rozważamy wprowadzenie się wspólnie do mieszkania, które należy do jej rodziców i w którym ona mieszka i gdybyśmy się na to zdecydowali, no to ja bym nawet wolał płacić czynsz jej rodzicom, żeby czuć się z tym okej.
Jednocześnie ta sytuacja jest o tyle inna, że tutaj ma to być mieszkanie dla niej, a więc - w sumie - to powinna być jej decyzja. Chyba, że traktują to jako swoje mieszkanie, które Wam udostępniają. Ale jeśli dają jej prezent - wydaje mi się, że powinna mieć ostatnie zdanie na temat tego, jak się dzielicie kosztami.
Kolejna sprawa - nie wiem, jaką masz z nimi relację i jak Wam to w ogóle zakomunikowali, no ale nie podoba mi się nigdy próba ekonomicznego kontrolowania związku swoich dzieci przez rodziców. Ja np. uważam, że ona powinna normalnie płacić czynsz i media - nie rozumiem, czemu rodzice mają ponosić ten koszt, przecież ich córka jest (jak zakładam) dorosła. Skoro planujecie wspólne życie, no to rodzice nie powinni stawiać Was w takiej sytuacji i - tak jak pisałem - to powinna być jej decyzja, skoro to prezent dla niej.
2
@PawkoFCB Najgorsze, że tutaj WIEMY o tym, a i tak jesteśmy gotowi wyłożyć chore pieniądze na niego.
0
@mekston Daliśmy radę ze Słowenią, która była naszą zmorą wielokrotnie. Z USA też mamy szanse! Zemścimy się za Panie :D
1
@Marcelinho99 A wg mnie trzeba mądrzej wydawać. Mogliśmy odpuścić (lub lepiej sprawdzić) Ferrana czy Roque. Oba te transfery wyniosły nas ponad 100 mln.
1
@MOLESTA Czyli Olmo, który na EURO zagrał kapitalnie na pozycji 10 i swoje liczby głównie zdobył w Lipsku na pozycji 10-ki przychodzi do nas jako wzmocnienie skrzydła.
Rzeczywiście, nic, tylko bić brawo Laporcie i zarządowi XD
Ponownie - większość nie twierdzi, że Olmo to placek. Ale Olmo to nie jest typ zawodnika, jakiego nam brakuje. Dynamiczny, szybki i dryblujący LS oraz nominalny piwot - te braki są widoczne od kilku lat co najmniej (LS to w ogóle od odejścia Neymara prawie 10 lat temu).
Po prostu w naszym przypaku wydawanie tak ogromnej kasy na piłkarza przypominającego bardziej Ferrana niż Nico to głupota.
EDIT: A - nie zapominajmy o kontuzjach. Wydawanie 50 mln + na zawodnika podatnego na kontuzje to głupota i brak odpowiedzialności zarządu. Nie da się na takim zawodniku budować drużyny.
2
@mort A ja się obawiam, że gorszym, bo jest znacznie bardziej podatny na kontuzje. Jako piłkarz jest lepszy, ale czuję, że większość sezonu go nie będzie.
2
@RoberDzik No jasne, tylko problem w tym, że to wygląda na "zakup dla samego zakupu", a nie realne przemyślane i strategicznie zaplanowane wzmocnienie. Olmo nie jest słabszą alternatywą dla Williamsa - to piłkarz o kompletnie innym profilu, do tego takim, którego mamy aż nadto.
No i cena - od lat słyszę, że 60 mln to dla nas problem, a potem wydajemy po 60 mln na dwóch zawodników, którzy albo są wypychani po 6 miesiącach, albo są jedynie uzupełnieniem.
3
Obudźcie mnie, kiedy te koszmar się skończy i zaczniemy w końcu mieć porządnie zarządzany klub...
18
Totalnie się nie zgadzam. "Piłkarza, który zapewnia odpowiednią jakość zarówno na skrzydle jak i w linii pomocy" - mam wrażenie, że od lat próbujemy ciągle kupować takich graczy, zamiast postawić na kogoś, kto po prostu jest kozakiem w jednym. My już mamy Ferrana Torresa, Raphinhę - graczy, którzy mogą grać i w środku, i na skrzydłach. Kiedyś mieliśmy już Coutinho, Griezmanna - i nic się nie uczymy. Potrzebujemy piwota i skrzydłowego - więc kupujemy 10-kę, która "umie też grać na skrzydle".
"Miejmy nadzieję, że te (kontuzje) będą omijać pomocnika" - póki co historia pokazuje, że to w naszym klubie sytuacja z urazami się pogarsza względem poprzednich doświadczeń piłkarzy. Pedri, de Jong, Dembele, Lewy i wielu innych doświadczyło gorszego stanu zdrowia PO przybyciu do nas. Nie spodziewam się specjalnych cudów.
"Nie ukrywajmy — Barcelona szukała swego rodzaju odpowiedzi na transfer Kyliana Mbappe, chcąc zademonstrować swoją siłę" - no to taki transfer jest po prostu głupotą w naszej sytuacji. Nico nas odrzucił? Trudno, spróbujmy za rok albo spróbujmy z kimś innym, ale po prostu oszczędźmy te pieniądze. Nie jesteśmy w sytuacji, w której możemy szastać kasą, podejdźmy z pokorą do tego, jak wygląda dla nas rynek i nie malujmy trawy na zielono.
I na koniec - myślę, że większość ludzi naprawdę widzi, że Olmo to solidny piłkarz. Ale właśnie - to nie jest jakiś gamechanger, a płacimy za niego, jakby miał nim być. Do tego obstawia pozycje i profil gracza, których akurat mamy aż nadto.
7
Beznadziejny ruch. Nie dlatego, że Olmo jest jakimś plackiem, bo nie jest, ale nie jest super równy, jest podatny na kontuzje i nie wniesie aż tyle jakości, że warto wywalić na niego 60 mln. Nie w naszej sytuacji.
W pewnym sensie ten ruch jest dla mnie gorszy, niż jakikolwiek ruch Bartomeu. Wtedy przynajmniej wydawaliśmy pieniądze na piłkarzy, którzy rzeczywiście mogli być graczami pierwszej jedenastki. A teraz nawet nie próbujemy udawać, że wywalamy 60 mln na Roque, który po pół roku jest wypychany z klubu i kolejne 60 na piłkarza do rotacji.
To jest 120 mln w naszej sytuacji takie błędy mogą kosztować ten klub bardzo dużo. I pewnie tak będzie, bo w porównaniu z RM taki transfer to żadne wzmocnienie.
2
@mientusek1407 Dlaczego głąb? Bilbao to pewnie klub, któremu kibicował od dzieciaka, z resztą jest to klub niezwykle wyjątkowy i budzący szacunek swoim podejściem.
Mają okazję zagrać w pucharach i przeżyć coś niepowtarzalnego, zapisać się w historii swojego ukochanego klubu. Do tego nie zarabia źle i ma dopiero 21 lat. Z jego perspektywy jeden rok więcej w Bilbao to żadna strata względem reszty kariery, do Barcy czy innego klubu może przejść w przyszłym sezonie, a okazję do gry w pucharach ma tylko teraz.
Nie każdy piłkarz jest od dziecka kibicem Barcelony i ślini się na myśl o graniu tutaj.
2
„W zeszłym sezonie weszliśmy na wysoki poziom” XD po tym zdaniu można przestać czytać, bo staje się jasne, że wypowiada się ktoś kompletnie odklejony.
Mam wrażenie, że od wprowadzenia VAR-u sędziowie hiszpańscy są nieporównywalnie gorsi.
Ostatnio oglądałem sobie parę decyzji z lat 2014-2018. Tam nie było problemu, żeby za chamski faul od razu dać czerwo, albo dwie żółte, albo karny po faulu. A teraz Getafe sobie robi co chce, a taki Soto Grado zostaje arbitrem sezonu w La Liga.
0
Tchórz i tyle. Typowy polityk. Mam go serdecznie dość, wg mnie stracimy z nim u sterów dużo więcej, niż zyskaliśmy dotychczas.
15
Niech podbija i do 100 mln! Byle do nas nie trafił XD