18

@Odesseiron Dobra pozycja dla Neymara.

0

@mrboom Nie pamiętasz co się działo w październiku? W wielu meczach jednak wchodził w pierwszym składzie. Busi nigdy nie był szybki to prawda, ale w obecnym stylu musi grać jako bardziej Kanté niż Busquets. On jest od wyprowadzania piłki a nie od ganiania za rywalem. Musi grać tak jak potrafi najlepiej, czyli nieco wycofany, zawsze za linią piłki.
No i jakoś nie zanosi się żeby ktoś odszedł. Rakitić podkreśla że nigdzie się rusza a to on jest głównym kandydatem do odejścia. Może pójść Rafinha ale to praktycznie żadna strata.

@Fake69 Chciałbym tak, ale nie wiadomo czy Griezmann odnajdzie się na lewym skrzydle. Wiadomo prawa strona z Dembélé i Semedo działa bardzo dobrze.

2

@Odesseiron Zgadzam się. Dlatego jedynym wyjściem wydaje mi się przejście na 4-2-3-1 z Griezmannem po prawej stronie. Ale to z kolei oznacza pożegnanie Busquetsa, co trudno mi wyobrazić.

0

@kamilos1214 Polecam ofertę Orange Free. Za 30 zł miesięcznie masz ok. 50 GB internetu, dodatkowo z każdym kolejnym doładowaniem zwiększa się ta ilość o 1 GB. A co jest najlepsze Internet który został ci w tym miesiącu nie przepada tylko kumuluje się z tym który dostaniesz przy następnym doładowaniu. Obecnie mam ponad 200 GB na koncie no i zupełnie nie mam pomysłów jak to wykorzystać :D Z wifi nie korzystam w domu, w telefonie włączony net cały czas, ostatnio wszystkie 3 sezony Domu z papieru obejrzane w full hd, i dalej nie schodzi poniżej tych 200 :D To jest niesamowite dla mnie, poważnie myślę czy nie zrezygnować z domowego internetu i po prostu używać telefonu jako hotspota. 30 zł na miesiąc za telefon i internet to naprawdę świetna oferta.

7

Przed poprzednim sezonem uważałem że nasza sytuacja kadrowa jest bardzo ciekawa i fajnie można wszystko poukładać. Teraz jest trochę inaczej i uważam że będzie bardzo trudno poukładać wyjściowy skład. Do licznej pomocy dochodzi de Jong i jednocześnie nikt nie odchodzi. Jak ich wszystkich zmieścić?
Mamy czterech "podstawowych" zawodników: Busquets, Rakitić, de Jong i Arthur. Do tego rezerwowy Vidal oraz młodzi Aleñá i Puig. Jeśli się uprzeć to można doliczyć Roberto, Coutinho czy Rafinhę. Niezwykły tłok. Dodajmy do tego jeszcze kłopot bogactwa z przodu i możliwe przejście na 4-2-3-1. Kompletnie tego nie widzę.
Przy 4-3-3 pomoc powinna wyglądać Busquets, de Jong i Arthur. Do 4-2-3-1 Busquets się nie nadaje, Rakitić jest stworzony do tego ustawienia, de Jong i Arthur również dają w nim radę podobnie jak Vidal. Nie jestem natomiast przekonany do młodych. Oni chyba najlepiej czują się w tradycyjnym 4-3-3.
Jakkolwiek tego nie ułożyć zawsze ktoś straci. Przy 4-2-3-1 będzie to Busi, młodzi oraz jeden z trójki Rakitić-de Jong-Arthur, w 4-3-3 Rakitić. Jest po prostu za dużo zawodników zwłaszcza jeżeli młodzi mają dostawać minuty, a i wątpię czy Vidal pogodziłby się z rolą pierwszego rezerwowego.
Najpewniej odejdzie Coutinho bo dla niego to już w ogóle miejsca nie ma nigdzie przy przyjściu Griezmanna. Osobiście chciałbym aby Rakitić odszedł i postawić zdecydowanie na Arthura i de Jonga w 4-2-3-1, a w 4-3-3 na nich wspólnie z Busim. Vidal i Aleñá jako wchodzący w drugich połowach i Puig wprowadzany. Tak bym to widział.
Wobec pewnego pozostania Rakiticia nie mam pojęcia jak to będzie wyglądało. Obawiam się że tym który będzie tracił będzie jeden z dwójki de Jong/Arthur, a według mnie oboje powinni stanowić fundament nowej Barçy.

6

Ładuje się tylko 20 wpisów więc dużo to nie da.

3

@IronSanHybrid Mnie też się bardzo podobał i ten trzeci sezon. Wiadomo efekt był słabszy przez to że wiele elementów było wręcz skopiowanych ale dalej było napięcie i zwroty akcji, a chyba o to w takim serialu chodzi. Jak ktoś chce realizm to niech obejrzy Czarnobyl.

37

@Barcelismo Ciekawe czy Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zajmie się tym pierwszym zdjęciem.

1

@Ibra9PSP Ha tfu! Pieprzyć!

0

@Mns21 B2/C1

0

@Mns21 Pierwszy kontakt z tym językiem miałem w 2012 poprzez oglądanie Crackovii na yt z polskimi napisami. Bardzo to lubiłem i oglądałem wszystkie odcinki. I właściwie nie robiłem nic więcej. Pamiętam że dostałem jakoś wtedy rozmówki polsko-hiszpańskie i je sobie czytałem. Potem to już tylko sprawy związane z klubem. Oglądałem mecze i dokumenty o Messim, klubie itp.
Bardzo mi się spodobał ten język i po prostu lubię go, to pewnie pomogło mi szybko się sporo nauczyć. No i oczywiście rozmowy bardzo dużo dają.

0

@ngif Ślub heteroseksualny? :D

0

@ngif A gdzie są różnice w prawie ze względu na orientację?

0

@Mns21 Na pewno aplikacja Memrise. Myślę że będzie idealna na początek. No i przede wszystkim tak jak przy każdym języku najlepiej się uczyć w praktyce. Oglądaj mecze po hiszpańsku, jakieś dokumenty o klubie itp. Sam tak robiłem i łączyłem tym przyjemne z pożytecznym. Po prostu żeby się oswoić z tym językiem, poznać jak się wymawia słowa itp.
Nigdy nie chodzilem na żadne lekcje, wszystko co umiem to nauczyłem się sam, a tak stricte to nigdy się nie uczyłem. Mam kilka podręczników do nauki gramatyki ale były to prezenty od rodziny która się dowiedziała że się uczę hiszpańskiego no ale ani razu do nich nie zajrzałem. Jedyne co to przeczytałem sobie alfabet na głos żeby dowiedzieć się jak się wymawia litery.
Teraz nawet lubię oglądać mecze po hiszpańsku bo zawsze jakieś nowe słówko poznam. Taka nauka wydaje mi się lepsza niż wkuwanie gramatyki bo nawet angielski to bardziej umiem z piosenek, filmów itp niż ze szkoły.

0

@ngif A z jakiej racji ktoś ma dostawać jakiekolwiek prawa ze względu na swoją orientację?

3

@Bykunn No a nie będzie? Kupili gwiazdę światowego formatu już troszkę lepszą od Messiego czyli Kubo.

0

@Mns21 Początki są chyba bardzo łatwe. Jest dużo frajdy jak szybko poznajesz podstawowe zwroty. Jednak później gdy widzisz ile jest różnych czasów i jak się odmieniają czasowniki to można zawrotu głowy dostać :P
Ja uczyłem się wyłącznie samemu i umiem na poziomie A2/B1. Byłem w Hiszpanii i nie miałem żadnych problemów z komunikacją, również dlatego że sami Hiszpanie są niesamowicie pomocni i życzliwi jeżeli próbujesz się dogadać po hiszpańsku. Dużo chętniej ci pomogą i wysłuchają niż gdybyś po angielsku mówił.
Ogólnie bardzo polecam uczyć się hiszpańskiego kibicom bo sporo można się nauczyć poprzez mecze. Takie połączenie przyjemnego z pożytecznym. Dom z papieru też polecę do tego :P

11

@Ermitano Coś mi ten herb przypomina...

12

@Copernicus A to on jakiś no name? Pamiętam go jak grał w Valencii.

0

@barteq A no tak! Racja! Zapomniałem o tym.
Też śmieszne było jak Profesor przypominał zasady i mówił że "żadnych relacji personalnych" i wszyscy w śmiech bo za nim stała Raquel :D

0

@Szpadla Hola! ¿qué tal? muy bien
nic więcej nie trzeba

0

@Mathew86 1. To jest bardzo dobre pytanie, też taka myśl mi przeszła. No bo dlaczego w ogóle wspominali o tej Tatianie od Berlina? Żadnej wzmianki o niej nie było później. Może w następnym sezonie się okaże że to ona? Bo w sumie może mi umknęło ale nie było żadnej informacji skąd w ogóle się wzięła ta Alicia.
2. Myślę że nic ich nie łączyło, po prostu dla Tokio Moskwa wydawał się bardzo szlachetną i dobrą osobą. Był w sumie takim przeciwieństwem jej, sama uważała się za złą osobę która krzywdzi innych. Również fakt że poniosła główną winę przy jego śmierci.

4

@krzychu1526 Świat jest stworzony tylko dla ciebie. Ludzie których mijasz na ulicy lub w pociągu to tylko hologramy. Tylko ci którzy się do ciebie odezwą lub wejdą w jakąś integrację są prawdziwi i są stworzeni tylko dla ciebie. Taka jest prawda o świecie. Nie ma innych ludzi tylko ty. A każdy ma swój taki świat. Chcesz wiedzieć jak poznać więcej sekretów i przejąć kontrolę nad tym światem? Więcej informacji po dokonaniu wpłaty, szczegóły i numer konta podam na pw. Pozdrawiam.

3

@dontripe To jest też jedna z przyczyn czemu są duże kolejki w państwowych szpitalach. Jak "za darmo" to ludzie z każdą pierdołą chodzą do lekarza. I nie chodzi mi tutaj o kolegę z barkiem tylko ogólnie. Stare baby nie mają co robić to chodzą po lekarzach i zajmują miejsca. Gdyby trzeba było jawnie zapłacić za wizytę to do lekarza chodziłyby tylko wtedy gdy coś by się działo poważnego.

7

@sebasek99 sacrébleu xD

2

@KamQiX Jest pytanie czy ci się podobało

65

Ej, no ale serio
Ja nic do nich nie mam ale z wychodzeniem na ulice i manifestem swoich, no umówimy się, nie do końca normalnych poglądów, to już trochę przesada. Jak dla mnie to można być kim się chce ale w swoim domu, nikt nie musi tego widzieć, ani o tym wiedzieć. Jakbym szedł z moim młodszym bratem albo kiedyś synem i zobaczylby takich 2 kolesi i on zapytałby "co to?" to co miałbym mu powiedzieć? Że to normalne? Że dwóch kolesi może tak poprostu być narodowcami i zachowywać się jak zwierzęta? Nie mozemy dopuścić żeby kibole panoszyli sie po ulicach, w trosce o nasze dzieci. Bardzo dobrze że policja robi z nimi porządek

0

@fcbfan1993 No właśnie chyba dobrze że tak skończyli sezon :D Zapewnili sobie tym samym to że obejrzysz następny

0

@Katalończyk 99 Nie pisz tak bo zaraz przyleci tu taki jeden i ci będzie mówił że wcale tak nie było.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?