Malinka
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Zeitz
14 obserwujących
20 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
@Robert1603 pierd*lenie. Przecież inne topowe rywalki cały czas w wielkiej formie, bez wahań formy, gromiące rywalki. A nie czekaj, te wielkie postacie jak Sabalenka czy Rybakina dalej mają mniej szlemów od Igi.
Było pewne, że wcześniej czy później przyjdzie kryzys, nie jest możliwe by wygrywała cały czas. Nawet jeśli się "skończyła" to i tak jest najlepszą tenisistką w historii polskiego tenisa!
13
Jestem za wolnością słowa, ale za komentarze w których obraża się i hejtuje Leo powinny lecieć bany! Messi to największa legenda Barcelony i najlepszy piłkarz w historii! I należy mu się bezgraniczny szacunek!
6
@gumaz zastanawiam się czy tylko mnie nie śmieszy to uniwersum @Popitek12.
@Luciano99 trzyma wysoki poziom, ale ten pierwszy to żenada ;)
2
@Kgorecki2500 kumpel mi wczoraj wysłał jego kupon z wygraną...27 tys :o stawka 2 zł, a obstawił 14 meczów towarzyskich, że obie drużyny strzelą gola. Da się? Da się!
1
@misterio tylko 2 razy nie miałem paska na świadectwie. W drugiej klasie technikum, przez spore problemy zdrowotne miałem masę nieobecności. Także w czwartej klasie technikum, już zabrakło zapału, sporo przedmiotów odpadło w klasie drugiej i ocena była przepisywana na świadectwo końcowe, mnóstwo przedmiotów ze wszystkich lat zrobiło swoje, ale ogólnie i tak skończyło się średnią około 4,5 więc dużo nie zabrakło.
5
W dobie tenisa, gdzie dominuje styl "siła x ramię" jakże przyjemnie ogląda się tenis zawodniczki, która opiera grę na antycypacji, inteligencji, technice i spokoju. Miałem przyjemność oglądać każdy mecz Mai w Paryżu i serducho rosło oglądając taką grę Polki. Biję się w pierś, bo myślałem, że odpadnie już w I rundzie z Zheng. Ale z każdym gemem, setem i meczem utwierdzałem się w przekonaniu, że to turniej Mai, gra tutaj wybitnie i nie ma w tym przypadku. Dwa określenia komentatorów, które bardzo mi się spodobały: "kombinator w spódnicy" i "wybija rywalkom tenis z głowy". Maju! Jeszcze ten jeden mecz, wybij Rusce tenis z głowy! Baw się w sobotę, ten puchar Ci się należy! Dla siebie, dla nas, dla wszystkich! Po Rolland Garros!!
27
Maja pierwszą tenisistką w erze Open, która zagra w finale Rolland Garros zaczynając swój udział od kwalifikacji! To tylko podkreśla jak wielkie jest to osiągnięcie!
1
@Verore nie za jedną tenisistkę, tylko za swoją rodaczkę! W piłce komentatorzy przecież też są za Polakami.
1
@mekston pisaliśmy niedawno o podatkach. Właśnie Tomasz Wolfke komentujący mecz Sabalenki powiedział, że wygrana Mai będzie pomniejszona o 50% podatku.
0
@mekston może masz wersję płatną ^^
"1. Jaki podatek płaci się w Paryżu?
We Francji obowiązuje zasada, że sportowcy zagraniczni płacą podatek od wygranej bezpośrednio u źródła. Oznacza to, że organizatorzy turnieju (zanim przeleją pieniądze na konto zawodnika) automatycznie potrącają należność dla francuskiego urzędu skarbowego.
Dla niższych kwot lub stawek zryczałtowanych dla sportowców-nierezydentów podatek u źródła wynosi bazowo 15%.
Jednak w przypadku gigantycznych wygranych w późniejszych etapach turnieju wielkoszlemowego (gdzie kwoty idą w setki tysięcy lub miliony euro), stawki te wpadają w najwyższe francuskie progi podatkowe. Wtedy realne opodatkowanie, po uwzględnieniu tamtejszych przepisów progresywnych, może wynieść nawet blisko 45–50% całej wygranej sumy.
2. Czy polscy tenisiści muszą płacić ten podatek ponownie w Polsce?
Nie, nie muszą płacić go drugi raz.
Polskę i Francję łączy Umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania. Przepisy te jasno określają, że dochody sportowców uzyskane z występów na terenie danego kraju są opodatkowane właśnie w miejscu, w którym turniej się odbywa (czyli we Francji).
W Polsce wygrane w zagranicznych turniejach sportowych co do zasady podlegają ryczałtowi w wysokości 10%. Jednak dzięki wspomnianej umowie międzynarodowej i zastosowaniu odpowiedniej metody rozliczenia (metoda wyłączenia z progresją lub odliczenia proporcjonalnego), polski rezydent podatkowy nie zapłaci w kraju ani grosza od kwoty, która została już opodatkowana nad Sekwaną."
Obyś miał rację z wysokością podatku, niech Mai zostanie jak najwięcej w kieszeni!
0
@mekston gdzieś mi migneło kilka dni temu na x-ie oraz mówił o tym jeden z komentatorów podczas któregoś z meczów. Podpytałem eszcze chata i on potwierdził.
0
@mekston 15% to od mniejszych wygranych. Od tych większych (kilkaset tys. czy nawet miliony) to już wchodzi wyższy próg podatkowy, sięgający nawet 45-50%. "Na szczęście" w Polsce nie muszą już nic płacić dzięki umowie o braku podwójnego podatku. Ja natomiast z takimi informacjami się spotkałem ;)
1
@gumaz pewnie że starczy. Ale w tenisie jest inaczej niż np. w takiej piłce nożnej. Taki piłkarz myślałby o jakimś samochodzie czy innej inwestycji/zachciankę. Maja będzie mieć komfort w rozwoju i planowaniu dalszej kariery. Wszystkie koszta musi sama pokrywać, więc da jej to ogromny spokój. Może spokojnie startować bez presji wyniku i zarabiania. Ale o tym na pewno wiesz ;)
1
@Mario96w Około 50-53
4
@gumaz odlicz od razu wysoki podatek, który jest we Francji.
1
@Laminedependencia "Widowisko to zorganizowane wydarzenie o charakterze artystycznym, rozrywkowym lub sportowym, które jest przeznaczone do oglądania przez zgromadzoną publiczność. Jego kluczowym elementem jest orientacja na odbiorcę – coś staje się widowiskiem wtedy, gdy jest celowo przedstawiane komuś do patrzenia.
Słowo to ma dwa główne znaczenia: dosłowne oraz potoczne (metaforyczne)."
Tak, jest to widowisko. W definicji tego słowa NIE ma, że to musi być niesamowite przyjemne czy piękne dla oka.
@NeroTFP1
2
@tbas kiedy było 4-1 i serwis dla Igi??
11
Nie po to Iga prawie 2 lata grała ze wstążką Ukrainy przyczepioną do czapeczki, żeby teraz reprezentantka tego kraju łatwo ją ogrywała i to jeszcze na Roland Garros...skandal!
1
@FCBparasiempre analizując grę Igi pod okiem nowego trenera trudno nie zauważyć poprawy i to dużej. W wielkim szlemie zawsze przychodzi gorszy moment w turnieju. Klucz to umieć sobie z nim poradzić i przetrwać ten kryzys.
0
@FCBparasiempre no nie do końca. W poprzednich meczach było ich zdecydowanie mniej. Dziś pod tym względem wygląda jak za kadencji poprzedniego trenera (przynajmniej u schyłku ich współpracy).
0
@FCBparasiempre Dziś jest rozgrywany finał LM. Miałeś kiedyś mecze Ligi Mistrzów rozgrywane w tygodniu o 22? No raczej nie, to dlaczego ciągle piszesz o tej właśnie godzinie? Bo w Hiszpanii czasem się to zdarza, ale to inne rozgrywki i inna skala odbiorców!
3
Parafrazując klasyka: "Wiecie, że nie przyjdzie ani Gordon, ani Alvarez, ani Cancelo, ani Bernardo Silva? Wiecie o tym, prawda?"
Czy doczekamy się takiego okienka jak w 2022 roku? Coraz więcej na to wskazuje.
0
@Sulimo ktoś kiedyś mi powiedział, że nie warto irytować się rzeczami na które nie ma się wpływu. Taka prawda.
Grzejesz się tutaj od kilkunastu minut z powodu jakiejś błahej gali. Najważniejsze w sportach zespołowych są tytuły, a nie nagrody indywidualne! Owszem, mogą czasem uwierać jak w przypadku Raphinhi czy Viniego, ale to była gala ZP!
Weź kilka głębokich wdechów, albo na spacer idź.
1
@Sinirsey Robert! Nie, tylko Ty na to pozwalasz!
0
@BHAFCB jest to wymóg turniejów organizacji WTA i ATP. Szlemy należą do organizacji ITF, która ustala swoje zasady. Francuzi chcieli się wyłamać z tej zasady a ITF nie robiło problemów. W niektórych meczach widać, że zawodnicy odzwyczaili się od sędziów, czekają na wywołanie przez ten automatyczny system a tu cisza i trzeba grać dalej. No co najmniej lekkie zamieszanie z tym jest.
1
@Krzysztof1987 czasem warto zajrzeć na stronę główną (tak, ona istnieje!) i przeczytać interesujący nas artykuł, polecam ;)
6
Często z czasem zaczyna się dopiero doceniać to, co się wydarzyło w naszym życiu. Tutaj będzie podobnie, z czasem docenimy jeszcze bardziej możliwość oglądania najlepszego piłkarza z naszego kraju grającego w ukochanym przez nas klubie!
Z wielką dumą oglądałem pożegnanie Lewego, łzy wielu nie mogą dziwić.
14 lat temu miałem przyjemność być na Camp Nou na pożegnaniu Pepa. Do dziś pamiętam jak puszczono z głośników muzykę Lluisa Llacha:
i po chwili prawie cały stadion zapłakał. Niezapomniane chwile!
1
@LAMC_10 a skąd pomysł, że kobieta? Nick to moja ksywa jeszcze z czasów szkolnych.
2
Z okazji mistrzostwa zrobiłem sobie mały prezent.
https://zapodaj.net/plik-SSpxga9Ai0
https://zapodaj.net/plik-9Yj7cw7fMh
Zamówione w poniedziałek, wysłane we wtorek, dziś dostawa (Hiszpania -> Niemcy). Muszę przyznać, że całkiem sprawnie poszło. I co najważniejsze, malusieńka cegiełeczka do jakiegoś transferu. Niech na głupoty nie przewalą ^^
1
@esem91 mam problem ze snem, gdy pracuje na ranną zmianę. Wtedy 4-5 snu i jestem przeszczęśliwy, bo często zdarza się 3 h i mniej.