Kitek1640
Dołączył/a: maj 2021
Wrocław
5 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
5
@Herato Donald tusk
0
Czemu pani Kasia Dowbor nie wyremontuje już nam domu :(
0
@J4no Ale nie zrozumiałeś przekazu. Tusk jak zwykle gra na emocjach wyborców pieprząc farmazony typu „odzyskam pieniądze z kpo od razu po wyborach” czy serio takiemu człowiekowi 30% Polaków chciało uwierzyć?
1
@MarioVeB! To czemu Tusk mówi takie rzeczy? Żeby zbudować sobie elektorat manipulując i grając na emocjach?
Poza tym w oficjalnej wypowiedzi jasno powiedział „dzień po wyborach”. Tak właśnie mówi twój idol.
1
@MarioVeB! Ty nie potrafisz cytować. Nie mówił „dzień po wygranych wyborach”. A nawet jak już, to czy oni razem z lewicą i TD nie wygrali? Przecież oni wszyscy tak się prują o te kpo, a konkretów póki co nie widać.
Musisz pogodzić się z tym że Twój Donald potrafi tylko grać na uczuciach, a jeśli chodzi o konkrety to odwraca kota ogonem.
6
@MarioVeB!
27 sierpnia 2023:
„Składam tu, w Sopocie, uroczyste przyrzeczenie, że dzień po wyborach pojadę i odblokuję pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy i wszyscy to odczujemy”
Hmmm no ciekawe co tu autor miał na myśli
1
@MesQueUnClub96 no mówił że dzień po wyborach to zrobi. Coś chyba sobie wakacje zrobił
1
No i gdzie są te pieniądze z kpo jak Tusk obiecał że dzień po wyborach je sprowadzi?
0
@lntrowertyk cos paralizator i gaz jak widać nie pomagają skoro dalej są przestepstwa, nie wspominając co będzie w przyszłości. Tak jak mówię, ktoś mądrzejszy ode mnie musiałby wymyślić ustawę która zakładałaby, aby jak najmniej „patusów” mogłoby mieć do niej dostęp. W końcu prawy Polak też może mieć prawo do obrony?
Poza tym „patus” chcąc zabić, i tak to zrobi, nieważne czym, jak to widać na przykładach. Czemu prawy obywatel miałby nie mieć szans aby się obronić czy to w domu czy na ulicy?
0
@lntrowertyk dobrze, pozwólmy ludziom w mieście być bezbronnym. Jeszcze za jakiś czas jak imigranci się zjadą, będą tworzyły się grupki, to zobaczymy jak bezpiecznie będą czuli się Polacy.
0
@Pressinho dobrze, tylko że Stany są podzielone, gdzieniegdzie broń możesz sobie kupić normalnie wchodząc do sklepu, a gdzieniegdzie musisz odbyć szkolenia. Dlatego np w Californi, nebrasce czy Iowie, gdzie broń do zdobycia nie jest praktycznie niemożliwa tak jak teraz w Polsce, umieralność od broni palnej jest mniejsza.
0
@Comfortable_
Co do pierwszego cytatu:
Zdąrze wyciągnąć broń, jak wyczuje zagrożenie i odsunąłbym się na bezpieczną odległość.
Co do drugiego cytatu:
Przeczytaj sobie cały kontekst, bo nie wiem jak można tego nie rozumieć
0
@Remi70 Okej, ale gdzie ja mówiłem o nieograniczonym dostępie do broni?
Już zmęczony jestem tym tłumaczeniem, przeczytaj sobie co wcześniej pisałem i dopiero wtedy coś pisz.
0
@Mezocyklon87 No ale widzisz, takie sytuacje się zdarzają nawet dzisiaj. Może nawet nie w szkole, ale w innych placówkach też.
Nie chce mi się wierzyć, że ktoś kto ma zamiar dokonać tak okropnego czynu, jest ograniczony tym, że nie może legalnie trzymać broni.
0
@Karol32 Już ci zabrakło argumentów rozumiem?
Ale skoro twierdzisz żeś taki mądry, to dam Ci szansę się wykazać.
Proszę, zaproponuj mi i innym alternatywne rozwiązanie dla problemu którego przytoczyłem.
0
@AbelKabel Nom, jak dostane w łeb to już masz racje, niczego nie zrobię. Tylko jaki to ma związek z posiadaniem broni? Nawet teraz może się zdarzyć że ktoś wyjdzie na ulice i dostanie w głowę prętem, szklaną butelką, kijem.
W jakich sytuacjach? Widzisz, że ktoś podejrzany zbyt blisko podchodzi, intuicja podpowiada aby sie odsunąć. Nie ma szans, aby ten ktoś uderzył cię tak, byś stracił przytomność i nie miał jak nawet wyjąć broni w celu samoobrony
0
@Karol32 Nie pomyślałeś że dzięki temu wiele kobiet czułoby się chociaż bezpieczniej na ulicach?
Spytaj się kilku dziewczyn z miasta, czy bezpiecznie się czują gdy chodzą same po ulicach.
Większość dziewczyn, z którymi rozmawiałem, jasno mówiły, że boją się teraz wychodzić na ulice same.
Mało jest przypadków gwałtu, kradzieży, uprowadzeń, prześladowań, ataków nożem?
Z resztą, inne ważne powody i argumenty już wypisałem powyżej, możesz sobie je przeczytać.
0
@AbelKabel Posiadanie broni przy sobie w takich sytuacjach wywołuje presję na napastniku, nie jest już taki pewien tego co miał zamiar zrobić. Czy to nie jest lepsze niż kompletne zdanie się na wolę napastnika?
0
@Karol32 Posługiwałem się logiką. Jak widać, niekażdy ją posiada
0
@koksik2700 Jak najbardziej, tylko ciężko wtedy zakazać ludziom chodzić z tą bronią. W dużych miastach ludzie na ulicach będą chcieli być jakkolwiek bezpieczni.
0
@AbelKabel więc wolisz sytuacje "na pewno ty" zamiast "albo ty albo on"?
0
@Croocers No oczywiście, rozumiem, że ułatwienie dostępu do broni nie sprawi że świat będzie idealny. Jednak patrząc teraz i patrząc w przyszlosc mam wrażenie, że takie rozbrojenie Polaków może być niekorzystne.
Dlatego, tak jak mówię, jakiś mądrzejszy ode mnie polityk czy urzędnik musiałby napisać dobrą ustawę na temat ułatwienia dostępu do broni; np. Wymagania o nie byciu karanym w przeszłości, potwierdzenie od najbliższych że dana osoba nie miała problemów z alkoholem, testy obsługi broni, testy psychologiczne…
0
@MarioVeB! A skąd wiesz czy miałby wtedy broń? Jak teraz nie miał (a o pistolet nietrudno dla kogoś, kto chce posunąć się do takiego czynu) to wątpię że miałby ją wtedy, gdyby ułatwiono do niej dostęp.
A ty słuchaj sobie swoje popisy, lewice czy inne trzecie drogi, i nie zdziw się za jakiś czas kiedy jak na ulicacach będziesz częściej słyszeć inne języki niż polski
0
@Croocers nie, mówiliśmy o różnicy w ataku nożem a ataku bronią :)
Okej, więcej trudu, ale w przypadku pierwszego ciosu (wykonanego z nienacka) nożem jesteś w stanie daleko uciec?
0
@kubinho1032 słyszałeś o pakcie o relokacji i azylu imigrantów? Myślisz że co zrobią z tysiącami imigrantów przybyłych Do Europy? Co mają powiedzieć duże miasta Polski w których w niedalekiej przyszłości moze pojawiać coraz więcej imigrantów za sprawą lewicowych rządów?
0
@Croocers mówimy tu randomowych sytuacjach na ulicy, nie odjeżdżaj tak
0
@Croocers patrząc na obecne sytuacje (świry na ulicach; nielegalni imigranci) opiewałbym się mimo wszystko na lepszym uzbrojeniu Polaków
2
@Gall morderca posługujący się nożem, nie będzie dawał ci szansy na ucieczkę, tylko z zaskoczenia zazwyczaj dźga. A więc jakiejś większej różnicy nie widzę pomiędzy nożem czy bronią czy może nawet pałką czy kastetami.
Zgadza się, nie każdy w Polsce zasługuje na broń, dlatego opowiadam się za ustawą, w której ktoś mądrzejszy ode mnie przedstawiłby rozsądny pomysł na nabywanie broni palnej, najlepiej wzorujący się na ustawach z krajów, gdzie sytuacja z bronią jest stabilna
1
@Croocers Patus, który będzie chciał mieć broń aby ją użyć, i tak ją sobie skądś załatwi, a normalni ludzie nie będą mieć psychy aby mieć ją nielegalnie. Czemu ja miałbym nie mieć ?
1
@TheNekro94 są kraje gdzie takie procesy funkcjonują sprawnie. Czemu Polska ma być gorsza? Wystarczy mądrych politykow i urzędników którym nie zależy tylko na pieniądzach, ale też na dobrze dla państwa