Hellrider
Dołączył/a: sierpień 2014
13 obserwujących
4 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
9
@Pawlak1992 "Piszę to, co widziałem. Za Tuska z mojej wioski do Rzeszowa była zwykła droga, dopiero kilkanaście kilometrów przed miastem był zjazd na ekspresówkę. Mieli rozbudowywać ekspresówkę, ale tak sobie stała do czasu przejęcia władzy przez Pis. Teraz wyjeżdżam z wioski i od razu mam zjazd na ekspresówkę, która ciągnie się do samego Rzeszowa. Gdy PO było u władzy, to skupiali się tylko na rozbudowie tych większych miast, jak Warszawa czy Kraków (dlatego ich mieszkańcy nadal w każdych wyborach na nich głosują), a takie mniejsze miasta jak Rzeszów mieli w dupie."
Drogi buduje się tam, gdzie GPR na to wskazuje. Fakt jest taki, że we wschodniej części kraju GPR jest dużo niższy i nie wszędzie opłaca się budować dwujezdniowe eSki - np. dla S19 prognozowany ruch między Lublinem a Białystokiem absolutnie nie uzasadnia budowy drogi ekspresowej, a wciąż są projekty, które bardziej wymagają realizacji, chociażby realizacja S52 między Bielsko Białą a Krakowem albo S11.
I tak, największy ruch, zaskoczenie, jest między dużymi miastami i w gęsto zabudowanych rejonach. Takich jak Warszawa, woj. śląskie czy otoczenie Krakowa.
20
@Pawlak1992 What? Przecież to PO rozkręciło na potęgę budowę dróg ekspresowych i autostrad, przecież to dzięki im inwestycjom przepadły śmieszki z dziurawych polskich dróg. Tutaj parę liczb:
Między 2015 r. a końcem czerwca 2022 (za rządów PiS, 7,5 lat) oddano do użytku:
237 km autostrad
1 514 km dróg ekspresowych
217 km dróg klasy G lub GP (ruch główny lub główny przyspieszony)
łącznie: 1 968 km.
W latach 2007-2015 (za rządów PO-PSL, 8 lat) oddano do użytku:
884 km autostrad
1 220 km dróg ekspresowych
460 km dróg klasy G lub GP (ruch główny lub główny przyspieszony)
łącznie: 2564 km.
https://ciekaweliczby.pl/drogi_2022/
Przy czym warto dodać, że drogi oddane za czasów PiSu w dużym stopniu dostały pozwolenia, decyzje środowiskowe lub faktyczne rozpoczęcie budowy za czasów PO.
11
@JarekS Ta część jej działalności jest jeszcze lepsza:
"Namawia do masowego wyrażania sprzeciwów wobec pobierania narządów po śmierci, twierdząc, że w rzeczywistości narządy są pobierane za życia, odpowiedzialna za decyzję komisja składa fałszywe orzeczenia, a oficjalny sprzeciw ratuje życie (tylko: komu?)."
https://cowzdrowiu.pl/aktualnosci/post/przeciwniczka-szczepien-w-kontrze-do-transplantologii
@IronSanHybrid " To niezłe iks de xD No wiele osób skorzystało na szerzeniu przez nią szurskich tez xD"
Najbardziej skorzystało jej auto, kiedy robiła zbiórkę na socialach na spalone sprzęgło XD
4
@TheNekro94 jeśli ktoś chce prywatyzacji wspomnianych przez Ciebie sfer życia, najpewniej bardzo mu odpowiada model życia USA, gdzie bogatych stać na wszystko, a biednym pozostaje żarcie gruzu. A potem zdziwienie, że tam non stop dochodzi do strzelanin, przestępczości czy popadania w biedę z powodu byle choroby, za której wyleczenie nie sposób zapłacić.
Mamy jedno z największych dobrodziejstw cywilizacji w postaci publicznej opieki zdrowotnej i edukacji i wielu tego nie docenia. Owszem, nie są one pozbawione wad, ale są powszechne, co pozytywnie wpływa na całe społeczeństwo.
0
The Beatles, co o nich sądzicie?
0
@usztafik Kojarzę, że z tym zagospodarowaniem przestrzeni Zakrzówka było sporo kontrowersji i faktycznie było grono osób, które wolało "dziki" Zakrzówek. Nie byłem tam nigdy, więc sam się nie wypowiem.
0
@cris2706 Taki Hołownia czy Razem też jeszcze nie rządziło, no ale oni w rachubę nie wchodzą¯\_(ツ)_/¯
2
Komentarz usunięty
20
Im więcej pytań o konkrety, tym bardziej Sławek się mota. Do wyborów się okaże, że on to w sumie popiera małżeństwa jednopłciowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
14
@PatrychoO Zaczerpnięte z notatnika:
"Courtois to wzór cnót, najpierw romansował z dziewczyną De Bruyne, później zostawił żonę w ciąży dla 19sto- latki, chłop stabilny jak żul pod sklepem."
No i wszystko jasne, a mógł obić komuś twarz na parkingu albo wytoczyć aferę o rasizm.
1
@kryhaa Jest kolosalna. Od trzeciego tomu w książce występuje co najmniej kilka wątków więcej niż w serialu, a te serialowe również są inaczej prowadzone. Inne postacie giną, inną przeżywają, również postaci jest co najmniej kilkanaście więcej... a może i kilkadziesiąt.
2
@Ojciec5tkidzieci Niestety DeDeki - myślę, że wiesz o kogo chodzi - od początku nie lubili Stannisa i pokazywali go raczej w negatywnym świetle. Większość fanów książek go uwielbia, ale serial go pokazuje inaczej i np. moja narzeczona, która nie czytała książek, a widziała serial za Stannisem nie przepadała. A spalenie Shireen to już totalne zrujnowanie postaci :(
Ciekawe, jaki los mu zgotował w swojej wyobraźni Martin... bo na kolejne wydane tomy sagi już nawet nie liczę.
74
Ależ pomoc Realu będzie kozacka po transferze Bellinghama:
Modric - Kroos - Valverde
3
@molibden niestety się zgodzę. Mam wrażenie, że Republikanie całkowicie oszaleli i skręcili w stronę radykalnego szuryzmu rodem z 4Chan czy innego QAnon.
Zdecydowanie bliżej mi do Demokratów, ale amerykańska scena polityczna, mimo wyraźnego duopolu zawsze wydawała się taka wyważona i na poziomie, kiedy jeszcze Republikanie byli naprawdę rozsądną opcją. A teraz to po prostu niebezpieczni wariaci...
6
@molibden Swoją drogą, w pale się nie mieści, że w prywatnej melinie ex-prezydenta walają się po kiblach ściśle tajne dokumenty zawierające info o programach nuklearnych, słabościach USA i sojuszników czy plany działań militarnych, ten pomarańczowy debil pokazuje tego typu dokumenty byle komu, na wyraźną prośbę administracji nie chce tych dokumentów zwrócić, a potem jeszcze namawia swoich prawników, żeby kłamali, że nic takiego tam nie ma.
A jeszcze bardziej w pale się nie mieści, że republikański mainstream go w tej sytuacji broni. Ta partia to jest tak głęboka patologia, że aż szkoda gadać. Nie ma już Republikanów, jest chory kult pomarańczowego grubasa.
0
@burcioszka Odsłuchałem.
Jeśli u tego typa komentarze Ćwiąkały na Twitterze o piłce nożnej wywołują tyle emocji, to zakucie go w kaftan to najlżejszy z możliwych środków zapobiegawczych.
9
@Hadim Możecie się śmiać z naszego rządu, ale prawda jest taka, że gdyby wybuchła wojna, to oni będą pierwszymi, którzy będą spierdzielać do Rumunii.
0
@ChampionLW To jest dość intrygujące spojrzenie na rosyjską propagandę względem Polski. Otóż w ich mniemaniu dawne poniemieckie ziemie zostały nam podarowane w ramach mariażu z ZSRR, ale skoro my się od Rosji ponad 30 lat temu odwróciliśmy, to już na nie nie zasługujemy. Stąd niemieckie nazewnictwo, choć dość idiotyczne jest to w kontekście miast, które rdzennie niemieckie nie były (vide Warszawa czy Kraków).
Ot, taka propagandowa sugestia, że te ziemie się nam nie należą i są rdzennie niemieckie, tak jak, wiadomo, Kijów i w ogóle cała Ukraina rdzennie rosyjska i trzeba ją wyzwolić ;) A mogli skorzystać z okazji i Katowice na Stalinogród przemianować.
Na szczęście to jedyny "odwet" na jaki ich stać. My się zrewanżujemy spuszczając im wpierdziel naszym sprzętem w rękach SZU.
3
"Piłkarz [Gundogan] zdecyduje o swojej przyszłości po zakończeniu świętowania z City. Dziś Manchester ma celebrować wygranie Ligi Mistrzów na ulicach miasta."
Jeśli z decyzją poczeka aż Grealish skończy imprezować, to my na ten transfer do sierpnia poczekamy.
2
Hołownia mastermind, outstanding move z tymi konsultacjami programu z PiSem XD
4
Gundogan wygrał Ligę Mistrzów z City, więc teraz czas na nowe wyzwania. Czas na Ligę Europy z Barceloną.
0
Pojawił się komentarz strony ukraińskiej do rozpoczętej kontrofensywy:
1
@Barcanajlepszyteam obecnie wszystkie źródła ukraińskie milczą, więc gościu kolportuje jedynie ruską propagandę. Tą samą, według której Rosja zniszczyła armię ukraińską tak z dziesięciokrotnie, plus oczywiście milion zniszczonych Himarsów i 2137 Leopardów.
1
@BulaKG Się okaże, że dwa minusy dadzą plus
2
@Przemek2323 Rosja wjeżdża na pełnej. Standardy bantustanu zawarte w dwóch zdaniach, ale dobrze jest, Poland stronk.
0
@Kapiczek Im to nic nie da poza kupieniem sobie czasu i większymi zniszczeniami po stronie ukraińskiej. Czyli dokładnie to, co robią od miesięcy waląc rakietami po blokach mieszkalnych.
0
@Azi Fakt. Niemniej oni bardzo lubili się chwalić przez ostatnie 9 lat, że Krym zawsze rosyjski był i będzie, jest to też oczko w głowie Putina. Zatem musi ich to mocno boleć.
3
@Azi To mnie akurat nie dziwi, że Ruscy "swoich" obywateli mają w nosie. Pogarda do życia ludzkiego w tym kraju jest niesamowita. Ale tak, na Krymie zacznie się racjonowanie wody pitnej.
10
Niewiarygodne wręcz są obrazki z wysadzenia zapory w Nowej Kachowce. Ingulec płynie w górę rzeki, miasta zalane, pola minowe spływają w dół rzeki, gigantyczna katastrofa dla Ukrainy.
Linki do zdjęć:
https://storage1b.censor.net/images/5/a/d/f/5adfb88f7dc625c867eabd3d08e6c2f8/original.jpg
https://storage1b.censor.net/images/b/5/4/9/b549be795e46513b3eb359d96fda00c8/original.jpg
Jak nic to potwierdzenie, że Ukraina rozpoczęła kontroofensywę. Niestety Rosja w tradycyjny sobie terrorystyczny sposób kupiła sobie trochę czasu. Fakt, że głównie ucierpi okupowany przez Rosję brzeg, ale dla SZU niemożliwy staje się desant przez Dniepr.
1
@michal26 rozkład jazdy znamy. Trudny dzień dziś w pracy będę miał ( ͡° ͜ʖ ͡°)