0

@Wojtas1080pl Widziałem jak ktoś pisał że to niby ma być forma przykładu.

0

@masa11 Jak oglądałem po Hiszpańsku mecz z jego udziałem to brzmiało to jak PUĆ.

2

@masq Wiesz zestaw sobie liczbę tych teoretycznych uchodźców którzy i tak w większości by uciekli na zachód do ilości osób jakie Pis wpuszcza do Polski, tylko że o uchodźcach jest szum a o liczbie imigrantów kilkukrotnie większej jest cisza.

0

@DanielOOL Ogólnie to w Barcelonie szkolą pod siebie, przecież to nie tak że rok w rok produkujemy zawodników do La ligi, na przestrzeni lat to fabryka tak robiła.
Zobacz sobie też jak kończą się te wypożyczenia, szału nie ma.

0

@monsterrize Moim zdaniem nie miał wybuchowej ale z racji tego że wiele spotkań to Barca w 442 miał dużo łatwiej i łatwiej było zatuszować że dwóch graczy nie bierze udziału w grze obronnej.

Swego czasu wielu tu twierdziło że to EV zepsuł Brazylijczyka, dalsze jego losy pokazały ze nie, Coutinho to nie tylko Liverpool ale tylko na wyspach grał naprawdę dobrze.

Czy Sentien to ofensywny trener w Barcelonie, ja jeszcze nie wiem na pewno wygląda to lepiej niż za poprzednika co nie oznacza że można takie łatki przypinać.
Czy by go postawił na nogi to twoje zdanie dla mnie dużo gorsza wersja Messiego na boisku była by samobójstwem.
Tak w tym jest lepszy, ale nie nazwał bym go przez to lepszym zawodnikiem, co z tego że minął zawodnika jak wszyscy na stadionie wiedzieli co zrobi z piłką. Nie zgadzam się że drybling to podstawa, to nie jest tak że coś jest dobre albo złe są jeszcze odcienie szarości.

0

@mat32 Nie ważne czy ma chłopaka, czy walczy o lepsze traktowanie brata albo robi to dla kasy. Ważne że dorośli ludzie mu ubliżali i mu grozili.

0

@mat32 Co jest wyolbrzymione? Czy to tolerancyjny kraj zależy gdzie, zobacz sobie co dzieje się na manifestacjach. Mnie na przykład uderzyło wczoraj to co widziałem w TV ludzie atakowali i grozili chłopaczkowi który miał tablice że pis powinien wstydzić się żalka.

5

@monsterrize "Co mu z psychiki i z podniesionej głowy, skoro biega bezproduktywnie jak pajac od defensywy po ofensywę ? "
Jeśli dobrze pamiętam to znakomita większość goli jakie strzelił Francuz to były gole dające prowadzenie lub ratujące wynik fajna bezproduktywność.

Nie jestem fanem tego tranferu ale zestawiając go z Brazylijczykiem to inny poziom. Coutinho w pomocy szczególnie w 433 z Messim to bajka dla dzieciaków.

0

@kamilop Coutinho jest praktycznie niesprzedawany(dla obecnej władzy) jeśli zainteresowany nie zaproponuje kwoty zbliżonej do 90 mln co na tą chwilę jest niemożliwe, na szczęście ma umowę do 2023 więc inny zarząd może zgodzi się na sprzedaż z niższe pieniądze.

Griezmann zacznijmy od tego że piłkarz musi się zgodzić na odejście o czym napisze szerzej przy Chorwacie. Z tego co widziałem to pensja Francuza ma z każdym kolejnym rokiem wzrastać, kopię piłkę w Barcelonie mało jest miejsc do tego lepszych, nie widzę żadnych przesłanek by Francuz miał się na sprzedaż zgodzić.

Umtiti to również trudny przypadek pierwszym problemem jest to co właściwie zawiera się w opisie jego rodaka, świetna pensja, wspaniałe otoczenie, do tego mając za rywali Pique i Clementa jak tylko będzie zdrowy będzie łapał minuty. Nikt za zawodnika z takimi problemami zdrowotnymi w ostatnim czasie nie zapłaci tez dużo tym bardziej że nie posłuchał klubu i leczył się zachowawczo i co okazało się błędem. Jego sprzedaż to była by pewnie większa ulga dla funduszu płac.

Rakitić niestety nie możemy oczekiwać że każdy zachowa się ładnie jak Puyol Xavi czy Iniesta. Z punktu widzenia Chorwata trzeba przeczekać jeszcze 6 miesięcy i cieszyć się z większej kasy przy podpisie w nowym klubie, bo tak to wygląda, więc uczciwie to ujmując Ivan byłby frajerem gdyby zgodził się na sprzedaż. Jak wyżej sprzedaż to raczej w większym stopniu ulga dla funduszu płac bo ile da się wyciągnąć za Chorwata, to nie są pieniądze za które poszalejesz.

Semedo to jedyny zawodnik który jest dość łatwo sprzedawany za konkretne pieniądze, plotki jednak sugerują że ma wysokie wymagania. Dlatego nie ma co się dziwić w takiej sytuacji że tyle było plotek o pozbyciu się Arthura.

No ok podałeś kilka ciekawych nazwisk co jeśli wszyscy okażą się niewypałami, przypominam że nie tak dawno było okienko w którym Barcelona kupiła kilku młodych zdolnych nie było szału. Taki Firpo to był bardzo ciekawy zawodnik ale Barca to ściana od której jak na razie się chłopaczek odbija.

3

@Bykunn Właściwie to ja czytałem w Angorze o prezydencie jakiegoś miasta w USA który zlikwidował wszystkie podatki jakie mógł i skończyło się to katastrofą, ostatnio trochę szukałem tej informacji ale z powodu ilości wydań które posiadam mam z tym problem. Jak znajdę to cię o taguję.

0

@mat32 Popatrz sobie na to jak zmieniało się podejście do wiary w Irlandii czy Hiszpanii, praktycznie jedno pokolenie i sytuacja jest zgoła odmienna, na nic nie zdały się przekonania starszych czy tradycja. Czy tego chcemy czy nie większość tego co dzieje się na zachodzi jest tylko kwestią czasu w Polsce.

0

@LuisSalvano Rodzina mojej rodziny miała mnóstwo interesów apteki hurtownie sklepy, jakieś 5 lat temu postawili wszystko na sale weselne i żyli jak królowie ale większość zarobku wkładali w nowe sale, teraz są bankrutami.

0

@tomono No pewnie, że się wyrasta gdyby tak nie było to rok w rok miałby tendencję wzrostową a tak nie jest.
Mnie zawsze zastanawia że ludzie wierzą że gość który od lat zawala w skali micro nagle okaże się herosem w skali macro.
Niektórzy piszą że trzeba go szanować bo nie zmienia poglądów, tylko że to również nie pozwala mu budować coraz większego zaplecza, to po prostu polityk nieudolny, Mesjasz małej grupki który wciąż powtarza że gdyby nie głupi ludzie i służby to on by tę Polskę zbawił.

0

@Homeopata8989 Osobiście to nie jestem jego fanem i nie uległem tej euforii wobec jego osoby ale to trochę niesprawiedliwe zestawiać 21 latka z 28 latkami i wyżej.
Jak na razie kilka klas wyżej niż rówieśnicy smaczku dodaje że jako jedyny z zawodników ww zdobył medal MŚ.

0

@priest9999 Ale Biedroń już przed Trzaskowskim miał wynik minimalnie lepszy od Ogórek. Właściwie nie przyglądałem się jego kampanii ale własnie jego wynik jakiś czas temu mnie uderzył i zastanawiałem się co on robi nie tak że osiąga wynik zbliżający się do progu błędu statystycznego.

0

@Remi1899 Na stałe nie wyląduje nigdy, ta sama sytuacja jak z Brazylijczykiem jest za drogi w utrzymaniu i zbyt wiele kosztował by nie grać, więc dopóki będzie w Barcelonie, a będzie długo bo jego pensja ma rosnąć to musisz się przyzwyczaić.

1

@DonMatteo901 Sprawdź sobie z kim na uczelni wykłada wilk i wcale mu przeszłość kolegi nie przeszkadza.

5

@Kleps0n @Kleps0n No oczywiście że bez podstaw czy też z jakimś rynsztokowym stylem takie wygibasy będą śmieszne. Ale jeśli ktoś nie ma problemów z ortografią i interpunkcją to czemu zamykać się w kilkudziesięciu zdaniach. Dla mnie to pozytywne zjawisko, widzę rzadko używane lub nieznane mi słowo to nie atakuję dyskutanta tylko sprawdzam i poznaję coś nowego.

2

Dwa lata do końca umowy więc jeśli nie chce przedłużyć kontraktu to trzeba coś z nim zrobić bo w przyszłym roku odejdzie za drobniaki albo co gorsza wyczeka te dwa lata i pójdzie za darmo. Nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem jego sprzedaży przede wszystkim z powodu braku realnych alternatyw ale nie można pozwolić by klub stracił ponad 30 mln bo gdzieś tyle wart jest ten zawodnik.

3

@LuisSalvano Dlaczego wciąż uparcie podajesz tylko czystą teoretycznie kwotę, podatki to kto zapłaci? Bonus dla 10 doradców kto zapłaci? Bonus za podpis kto zapłaci? Ten transfer nie zamknie się w kwocie poniżej 190 mln i możesz zakłamywać rzeczywistość do woli. O kasie na pensję to już szkoda wspominać.

Ten transfer byłby ekstremalnie trudny do przeprowadzenia w normalnych warunkach w obecnej sytuacji tylko małe dzieci uwierzą w ten ruch.

4

Pamiętajcie by nie używać słowa aberracja bo wszelkie ubogacanie języka zamiast dwudziestu pięciu słów na krzyż stawia was w pozycji pseudointelektualisty.

4

@denis9401 Obaj to 10 i tyle z nich pożytku że szkoda gadać, bo w Barcelonie jest już dużo lepsza.
No tylko że a) w 442 b) już masz jednego niebiegającego zawodnika chcesz dołożyć kolejnego tym razem w pomocy 433 tu wypadało by zrobić aluzję do tego czy nie sugerujesz się popularną gra w piłkę kopaną.
Własnie skrzydło było jedynym miejscem gdzie Brazylijczyk mógł grać z jak najmniejszą szkodą dla zespołu, a grać musiał bo kosztował fortunę, co go niewątpliwie przerosło.

1

@Turio Chyba powinno choć patrząc na tendencje sprzedaży zawodników przez Barcelonę wątłe zdrowie Francuza i myślę że dodać należy jeszcze kurs jaki obrał przy leczeniu to będą to naprawdę drobniaki ale przynajmniej pensja odpadnie. Strasznie szkoda Sama.

12

Jak dla mnie to popadanie w skrajność, nic nie zdał po prostu się nie spalił i świetnie teraz niech łapie koleje minuty, bo na środku obrony jest dramat tj. dwóch zdrowych w tym jeden ma 33 lata.

0

Fajnie pisać o wychowankach w próżni , tylko że prawda jest taka że zostało mało spotkań i jakby to okrutnie nie brzmiało bezpieczniejszą opcją jest danie tych minut Ivanowi niż dzieciakom. Oczywiście że są trenerzy którzy myślą inaczej ale takie podejście Sentiena wcale mnie nie dziwi. EV do Barcelony przyszedł z łatką gościa który daje wiele szans i dba o młodzież, tyle że rzeczywistość i presja weryfikuje idee dość szybko.

0

@sokot Jeśli bierzesz tylko pod uwagę atak to tak, jeśli nie to Alves chyba najwyżej potem Xavi.

0

@socha Jak dla mnie Rafinha za czasów Celty czyli wiek podobny to był zarówno inny poziom indywidualny, inny wpływ na drużynę i ta drużyna dużo lepsza.

0

@kerouac Oczywiście ale nigdzie nie jest to praktykowane na taką skalę jak w Monachium.

0

@kerouac Tylko czy w mocniejszej lidze gdzie ktoś miałby podobny potencjał finansowy byli by wstanie budować przez lata swoją siłę na osłabianiu rywali.

0

@ChampionLW Albo chłopak nie jest gotowy fizycznie, tego wykluczyć nie można.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?