Destroyer_of_Worlds
Dołączył/a: luty 2021
8 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
ile kosztował ten Ferran?
1
@Yoshi94 Ty sobie zakładasz tylko jedną spółkę z o.o. Resztę realizujesz w oparciu o firmy miejsca pracy (bo mało kto dzisiaj prowadzi działalność w oparciu o jeden podmiot, my dla firmy z przychodem ok. 100-120 mln zł rocznie używamy ok 30 spółek, żeby optymalizować różne koszty).
2
@ranger3120 ja mam akurat mądrego szefa i dla części (oczywiście nie dla wszystkich) zasada jest prosta. Z nim ustalasz koszt swojego zatrudnienia dla firmy. Potem masz pełną swobodę, czy chcesz umowę o pracę, zlecenie, powołanie, b2b, sp. z o.o., jakieś najmy, na lewo, czy hybrydę paru takich elementów Sam wybierasz czy chcesz płacić zdrowotną, ZUS itd., a jeżeli tak, to w jakiej wysokości. Chcesz kredyt - przechodzisz na UoP na czas starania. Potrzebujesz podbić zdolność? Dostajesz wyższą UoP, a różnicę w umówionym koszcie a realnym oddajesz i tyle. Nie wyobrażam sobie pracy w innym systemie.
3
Ja to chyba jestem jednym z niewielu, co skorzysta na nowym ładzie, ale to już zależy jakie macie "układy" w pracy...
Ja sobie podzieliłem wypłatę na 4 części i płacę ok. 7-8% podatku i tyle.
1. Robicie powołanie na kwotę 2500,00 PLN na prokurenta gdzieś - 0 zł PIT (kwota wolna, przy prokurze nie ma zaliczki na PIT), 9% składki zdrowotnej.
2. Spółce, w której pracujecie "fikcyjnie" wynajmujecie część swojej nieruchomości na cel mieszkaniowy dla pracowników. 8,5% podatku ryczałtem. Nasza firma jest akurat dosyć duża, nikt tego wam z US nie znajdzie, o ile nie szaleje się z kwotą, dajecie np. 2500,00-3000,00 PLN. Nie zadziała dla małych firm.
3. Część fakturujecie na swoją sp. z o.o. Tutaj trzeba wiedzieć jak ją założyć (najlepiej 3 wspólników na powiernictwie po 9% sobie wrzucić). Koszty zawsze się znajdą, a telefony, komputery itd. kupujecie z odliczeniem VATu. Jest fajny program do pełnych ksiąg online nie za drogi, a deklaracje JPK można już ze zwykłym epuapem dla spółek składać.
4. Resztę bierzecie na lewo.
---------------------------------------------
5. Śmiejecie się z PISu i ich prób podwyżek podatków.
1
Ten Buendia to całkiem ciekawy gracz, ktoś wie czym podpadł Messi'emu, że w kadrze szansy nie dostał?
0
gdyby nie 3 frajerskie remisy po straconych bramkach w końcówce (Celta, Osasuna, Granada), to sytuację w lidze mielibyśmy całkiem spoko. To ciekawe, jak niewiele dzieli w piłce dobrą sytuację drużyny od złej.
1
@Coutinho007 i Neto ma absurdalnie wysoki kontrakt jak na rezerwowego bramkarza...
0
@Kusco15 pewnie z profilu Ozjasz Goldberg czy coś takiego.
5
To z Granadą Fati i Depay po jednej połówce? (ze zmianą z jednego na drugiego w przerwie)
0
@amanter do Juvenilu A pewnie dojdzie, co potem to nie wiadomo.
0
@Dominx Real to pewnie u siebie z Atletico Baleares ;)
1
@MesQueUnClub96 i ex aequo pierwsze miejsce z notą prawie 500 pkt za 2 skoki.
0
@Sau_Ron Haaland i Vlahović, pierwszy do gry, drugi żeby drogo sprzedać i trochę polepszyć finanse.
0
Ze sprzedażą Neto jest ten problem, że jakby odszedł teraz, to musiałaby się pojawić oferta minimum ok. 10 mln euro, żeby budżet nie został znowu uszczuplony...latem to już będzie 6,5 mln euro...także moim zdaniem teraz wypożyczenie do końca sezonu z obowiązkowym wykupem.
A pensję ma niemałą jak na tak głębokiego rezerwowego, także nie ma co się zastanawiać na sensem takiego ruchu.
0
@tomek8756 tak samo większość myśli, że Amsterdam to stolica Holandii.
1
@Sehzade1899 nie może być takich rzeczy w szkołach, bo potem ciężej jest im nakłamać ludziom ;)
0
@Joe_Pesci bo nie dostał szansy, statystki w Barcelonie miał bardzo dobre...żebyśmy dzisiaj mieli taką "9"...
2
@busquets5 nam potrzebny taki Seydou Keita teraz, co zaakceptuję rolę 5 do gry w pomocy, nie będzie drastycznie odstawał + da pewne dodatkowe opcje taktyczne.
0
@bartekvisca na początku sezonu tak uważałem, ale słaby TCS to bardzo zły znak na dalszą część sezonu...a czasu już zostało niewiele do IO.
1
@konajoncek wystarczy go oddelegować na imprezę klubową z Boixos Nois, oni się już zajmą tematem.
0
@tomek8756
jest super w roli Yeleny z tym rosyjskim akcentem. Mam nadzieję, że z Hailee Steinfeld dostaną własny serial.
7
Jeżeli to był ostatni mecz Luuka, to z okresu jego pobytu tutaj jestem najbardziej wdzięczny, że pozwolił mi swoją grą docenić Braithwaite'a, a nawet za nim zatęsknić.
0
@Striker i dostanie plakat z nim xD
0
@RomanHoffer Liverpool - Barcelona 4-0 z 7 maja 2019 roku.
0
@elitive i po doliczeniu tego nadal lepszy od Moraty i każdego innego, którego moglibyśmy sciągnąć W TYM OKNIE TRANSFEROWYM.
0
@Kwiatek67 "28-letni napastnik ma trafić na Allianz Stadium na pół roku. Po tym okresie czasu Juventus będzie mógł go wykupić za 35 milionów euro."
0
Szkoda, że my nie chcemy Icardiego zamiast Moraty z Juventusu...klasa sportowa bez porównania wyższa do Moraty i każdego innego napastnika, na którego nas stać...
https://www.sport.pl/pilka/7,65084,27965674,niesforna-gwiazda-psg-blisko-juventusu.html
0
@Khardan dokładanie, tak jak jest dzień pączka, karp na wigilię itd, a sylwester to po prostu dzień chlania i tyle, jak każde tradycyjne święto, można obchodzić, albo mieć wywalone, twój wybór.
0
@kamilomes123 ja zazdroszczę, też wolałbym sobie po prostu odpocząć...ten rok był bardzo męczący. Chociaż ja bym akurat obejrzał 4 sezon Cobra Kai na Netflix'ie ;)
1
@PatrychoO ludzie lubią ten dzień, bo tego dnia wszystko magicznie obraca się o 360 stopni ;)