1

@ObiektywnyKibic121 Oczywiście, że pomagają innym drużynom. Romie, Live itp. bardzo pomogły. A naszym pomogły w meczu rewanżowym z PSG. Wystarczy tylko umieć to dostrzegać, a nie być obiektywnym jedynie z nicku.
P.S.: Real oddał przecież celny strzał przez 90 minut :).

0

@Wiktorek2002 Sam spójrz obiektywnie, zamiast bujać w obłokach fantasto. Błędy bramkarzy były spowodowane pressingiem Benzemy, ale o tym nie wspomnisz, bo wolisz pierdu-pierdu o farcie. To, co robisz, nazywa się racjonalizowaniem i nie świadczy o Tobie najlepiej.

2

@Janiama O czym Ty piszesz? Jakie 13 tysięcy na znak protestu zostało na bruku? Albo nie wiesz, albo celowo kłamiesz. To "bojówki" Lecha nie wpuściły własnych kibiców na znak protestu. Tam była masa normalnych ludzi, ale bezzębni troglodyci uznali, że będzie tak jak oni zdecydowali. Nie dopuszczali do bramy, nawet bili, jeśli ktoś chciał wejść. Tak ma wyglądać kultura kibicowania wg Ciebie? Bo wiedzieli od tygodnia, że nie będzie możliwości wejścia z flagami o określonym rozmiarze, ale i tak uznali, że mają to gdzieś i wejdą? Po co im takie flagi? Żeby wnieść pirotechnikę, żeby się pod taką płachtą zamaskować i pozostać anonimowym w przypadku burd. Chcesz, to proszę, komentarz od jednego z kibiców (a podobnych jest cała masa):

"tomasz1973 3 maja 2022 o 18:35


Ja byłem pod bramą…tam też nie brakowało starszych dziadków i dzieciarni. Akcja z gazem zaczęła się właściwie z dupy, jakiś podpity wisiał na płocie, coś tam darł ryja i nagle zza jego dupy poleciał gaz w niego, tyle, że poleciał na wszystkich, bo lidzie byli o płot oparci. Ktoś kto podjął taką decyzję o gazie jest kurwa nieźle jebnięty, czego się spodziewał przy kilku tys. wkurwionych ludzi? Poleciały w nich butelki i puszki, a ci w odpowiedzi zaczęli gazować już wszystkich jak leci. Teraz druga sprawa, ludzie w 90% chcieli wejść na stadion, no ale bramy nie pilnowały psy, tylko…nasi kibole. Zresztą w momencie, gdy płot zaczął się chwiać i butelki leciały to akcje „przeprowadzili” nie pały, a nasi kibole. Nie znam teraz „zarządzających” Kotłem, ale zapewne ktoś z Was wie, który to siedział na brami z megafonem i wyraźnie powiedział „nie podchodźcie pod bramę, bo nikogo nie wpuszczamy”.


I teraz tak, może za chwilę ktoś mnie tu obleci, ale trudno, bo to co się wczoraj stało i tak podzieli kibiców już nieodwracalnie. Panowie kibole, to nie był zwykły wyjazd, gdzie każdy kto jedzie musi liczyć się z „niedogodnieniami”, tam przyjechały rodziny, ludzie przypadkowi, dziadki, a także zwykli karnetowcy, chociażby tacy jak ja, którzy już dawno nie zasiadają na Kotle (stare dobre czasy), cały ten sektor był sprzedany wszystkim, a nie tylko samym fanatykom. Nie WOLNO wam tego robić, Lech to nie wasza własność! Lech jest wielki i przetrwał wiele zawieruch tyle dlatego, że takiego dziadostwa nie było! Co chcieliście osiągnąć, co jest dla was ważniejsze? Zabawa w kibica, czy faktyczne, oddane dopingowanie Lecha? Czy nie można było np zaprotestować w ten sposób, że wchodzimy po 15-20 min? Albo w przerwie? Nie byłoby tego syfu, nie byłoby gazowania, nie byłoby rajdu „kuńmi” po kibicach! Wystarczył jasny, czytelny komunikat na zasadzie –słuchajcie nie wpuszczają nas z sektorówką, musimy to pokazać, że się z tym pedałem Trzaskowskim nie zgadzamy, wejdziemy razem po 20 min–!!! Gwarantuję, że nawet piknik by to zrozumiał!"

Inny:
"Grossadmiral 3 maja 2022 o 17:55


Ale dlaczego jest zakaz? bo odpalali pirotechnike walili rakietnicami a pod banerami przemycali je to co sie dziwić eskalacja… wczesniej odpalano pirotechnike niszczac infrastrukture robiąc zadymienie itp to zakazali to pozniej przemycane a ze przemycane to zakaz sektorówek prosta przyczyna i skutek. Skoro grupy kibicowskie z roznych klubów robiły trzode na złość ustawodawcy to jest jak jest i tu nie ma dodatkowej filozofii. Mecz jest na gruncie neutralnym to co sie trzeba dostosowac a nie robic na zlosc. Bierzmy pod uwage PP organizuje Poznań na Bułgarskiej a graja stoliczni np z betonami i wiesz ze beda robili trzode bo nie sa u siebie i co teraz? zezwolisz dasz przyzwolenie? włączysz polityke ? czy wykluczysz ewentualne mozliwosci?"
Dziś w derbach Łodzi widać było jaka ta kultura kibicowska jest.

Jeszcze inny:
"deel 3 maja 2022 o 22:32


Środowiska „kibicowskie” już się wypowiedziały. 2 maja przed stadionem. Trzaskowskiego (zjeba oczywiście) w to nie mieszaj. To nasz „kocioł” zabawił się w politykę i nie pozwolił wejść normalsom na trybunę. To byli właśnie ci, którym „zależy na dobru klubu”. Podobno. Kibice Rakowa weszli bez flag i opraw. I świętowali sukces. Może gdyby nasi zrobili podobnie to sukces Rakowa by nie nastąpił? Może niesieni dopingiem, nasi piłkarze, trafiali by do bramki rywali? Tego już się nie dowiemy, ale robienie z pajaca Trzaskowskiego, winnego naszej porażki jest słabe."

A na białym koniu wjeżdża on, dumny z tego, co się stało:
"kibol z IV 3 maja 2022 o 19:30


No cóż przegralismy na boisku. Wygralismy jako kibice. Niech każdy wybierze co woli. Byla umowa z rakowem. Lech ją dotrzymał…co zrobił raków ?. ..Nie mam szacunku dla tych ludzi. Nie mam szacunku dla tego klubu…Za chwilę jakiś jebniety prezydent wymyśli że na stadion mogą wejśc tylko ci Kibice którzy mają majty w rozmiarze „m”…pozostali albo założą ten rozmiar albo nie wejdą na stadion . Paranoja ! Niech każdy wybierze co woli. Dyskryminacja kibiców w dniu flagi to hipokryzja ! Coś niedopuszczalnego w cywilizowanym świecie. Swiecie wolnych ludzi. Wielu z Was powie że ma to gdzieś…że jest mu to obojętne. Nie będę polemizował. Mam swoje zdanie , a taka polemika do niczego nie doprowadzi. Jestem kibicem , kocham swoj klub.Kocham herb, barwy i historię. Jestem z niej dumny. Dumny człowiek w wolnym kraju nie zaakceptuje decyzji hipokryty który kłamie w zywe oczy , oczernaijąc przy tym innych. Dwukolorowe flagi Lecha były wczoraj zapięte w chore marginesy pewnego prezydenta. W swiecie który domaga sie tolernacji ,ktoś nie tolerował kibiców i ich insygniów. W tym miescie zwanym stolicą bez problemu można rozwinąć kilkukolorową flagę w potęznym wymiarze…niebiesko biała ma swoj wymiar.


Mam nadzieje że obecny prezes PZPN po raz ostatni desygnował Narodowy jako stadion na którym rozgrywa się finał PP. Tam flagi klubowe zapięte są w określone wymiary…a wolność ludzi zwanych kibicami jest mocno ograniczona.


Lech przegrał mecz…ale wygrał o wiele więcej. DUMNY Z BYCIA KIBICEM KKS LECH POZNAŃ !"

Ty Janiama rozumiesz, co on napisał? O wolności, o dumie, o prawach. Ale wolność wg niego jest tylko wtedy, kiedy istnieje na jego zasadach. Taka sama wolność jest U Putina, w Korei Północnej, w Chinach. On chce wolności, ale innym zabrania wejść na mecz i jeszcze jest z tego dumny, jeszcze się tym chwali. On zarzuca hipokryzję, kiedy sam jest symbolem hipokryty.

To jest wstyd. Banda kryminalistów rządzi pod stadionem, a Ty wypisujesz dyrdymały o proteście. A najlepsze jest to, że czytałem wpisy ludzi, którzy informowali, że potem Ci "kumaci" z Poznania pojechali pić z "kumatymi" z Warszawy, bo podobno łączą ich wspólne szemrane interesy.


0

Po co się denerwujecie? Chodziło o to, że jak Barca zapłaci 20 milionów, to go od nas wezmą.

0

@koksik2700 Google jest mniej odporny psychicznie.

0

@Roxi Nie masz się czym chwalić, jestem przekonany, że są tu ludzie z wyższym IQ :).

4

@DLFCB Gdyby wyciąć tę część ze skokiem, to wypisz-wymaluj Neymar po faulu.

5

@Volk Nie sposób się nie zgodzić. Oni chcą wygrać, a nie pięknie przegrać. Tak krawiec kraje, jak mu materiału staje.

0

@FCB_dimiC Super. Ale chwalisz się, czy żalisz? Fajnie, że Ci się tak układa, ale nie każdy tak ma i nie każdy może podjąć dodatkową pracę (wystarczy, że pojawi się w Twoim życiu dziecko i może się okazać, że jednak nie będzie tak łatwo). Nie każdy jest Tobą, nie każdy szuka pomocy rządu i nie każdy udaje internetowego mędrca, bo akurat mu idzie. Czas pokaże, jak Ci się dalej ułoży. Dobre rady są czasem dobre dla Ciebie i Twojej aktualnej sytuacji. Ale o tym przekonać się musisz już sam.

0

@FCB_dimiC No widzisz, jesteś sam. Idealne podsumowanie Twoich wypowiedzi. Poczekajmy, aż założysz rodzinę, albo Ci się noga powinie: choroba, kalectwo - nie życzę, ale różnie bywa - zobaczymy, jak się wtedy pomądrzysz. Wszystkiego nie przewidzisz i nie na wszystko masz wpływ, bo to nie tysiąc złotych chwilówki, tylko zobowiązania na długie lata, a przez długie lata wiele się może zmienić. Trzeba mieć odrobinę rozumu w głowie, żeby takie rzeczy pojąć. Poza tym tutaj, w necie, możesz napisać wszystko o tym, jak sobie dobrze radzisz. Jak to wygląda w rzeczywistości, nie wie nikt oprócz Ciebie. Może miałeś znajomości, może tata załatwił szkołę i posadę, mama ułatwiła dobry start, kolega po starej przyjaźni przychylniej spojrzał akurat na Ciebie. Różnie to bywa. Oczywistym, że nikt się do takich rzeczy nie przyzna w tym miejscu. Każdy jest zaradny, samodzielny i nikogo nigdy nie potrzebował. Od razu po urodzeniu go przetarli słomą, jak prosiaka i tak ruszył w świat, by go podbić.

0

@jordus100 Ty za to generalizujesz, wiec też manipulujesz. Banować takich!

1

@budel17 Przecież to jakiś dzieciak bez rodziny i pojęcia o życiu. Nie ma sensu dyskutować, bo nie rozumie, że nie wszystko się zawsze dobrze układa. Dopiero jak sam dostanie po dupie w jakiejś sytuacji losowej, wtedy będzie miał jakieś porównanie.

0

@Robert1603 Aha, a więc to zależy od Ciebie?

3

@jordus100 Nawet jeśli je sam zarobił? Własną pracą, pomysłem, przedsiębiorczością? Nawet gdyby je, nie wiem, wygrał? W zakładzie, grach losowych, czy w czymś podobnym? Co się dzieje w głowach ludzi, którzy myślą tak jak Ty?

0

@jordus100 "o wolność słowa w socialach prują się jedynie ludzie którzy lubią swoimi słowami krzywdzić innych albo rozszerzać dezinformację."
Brawo, jak łatwo sprowadziłeś wszystko i wszystkich do negatywu. Generalizowanie idzie Ci całkiem dobrze, więc ja napiszę, że to takich, jak Ty, miał na myśli Musk. Bo przecież obaj wiemy, że nie chodziło mu o wolność słowa dla ludzi chcących gwałcić innym córki, choćby jedynie w socialach.



2

@xVENUMx Neymar, to Ty?

2

@BartqRKO Jak dla mnie to błąd zawodniczki z pola, która leciała na bramkarkę i ją zdezorientowała.

0

@paweldunajecfcb To jest ten słynny "no touch KO" spopularyzowany przez niektórych chińskich fake masters sztuk walki.

2

@LS Sam @Borneo zużyje połowę.

0

@Colon Może niekoniecznie akurat w przypadku handlu, bo to niezgodne z aktualną linią laramblowej partii, ale masz rację, na bank znajdzie się coś, co Niemcy mają, a Polska nie, choć tym razem (zdaniem niektórych) powinna.

1

@Nhyz Dziś poleci, bo Banasik wolny i trzeba się śpieszyć.

2

@Przemek2323 Cieszy mnie chłopaku, że z Ciebie taki detektyw. Oznacz jeszcze kolegów, żeby przyszli Ci na pomoc i potwierdzili, że masz rację. Jak co dnia.

2

@Tomason Przecież to jest chłopek-roztropek, co myśli, że wszystkie rozumy pozjadał. Jest ich tu kilku i piszą ze sobą każdego dnia, utwierdzając się wzajemnie we własnej zajebistości.

17

@michal26 "Poza tym to kretyński argument. Jeśli mój sąsiad bije żonę, to nie znaczy, że ja też mam."
To jest dopiero kretyński argument, biorąc pod uwagę fakt, że sam napisałeś:
"Byłem w Sztokholmie (jak i w wielu innych zagranicznych miastach) i w niedzielę normalnie sklepy są otwarte. "
Kiedy Ty używasz takiej argumentacji, to jest OK, ale jeśli ktoś daje Ci kontrprzykład, to stwierdzasz, że argument jest kretyński i przytaczasz przykład z biciem żony. Przecież to hipokryzja.

0

@Catalanian1991 Nic z tego, o czym napisałeś, nie uda się bez wcześniejszego wyciągnięcia wniosków.

0

@Mixtape A jak nawet nie będzie, to i tak nie ma się co spinać, prawda? :)

1

@ObiektywnyKibic121 Przecież to akcja PRowa, na pokaz. Oznacza tylko tyle, że za miesiąc zapłacą podwójnie.

6

@Azacca Ewidentnie to Ty masz problem, skoro unikasz merytorycznych odpowiedzi, częstując mnie w zamian nieudolną socjotechniką. Zresztą, już wcześniej zauważyłem, że w tematach, w których ktoś Cię przytłacza argumentami, albo uciekasz i już się nie odzywasz, albo stosujesz taką właśnie taktykę dyskredytowania rozmówcy. Żenujące.

6

@Azacca I znowu to samo, usiłujesz wmówić, że to ja mam problem, kiedy to Ty palnąłeś głupotę. Moje porównanie do Niemiec ma sens, bo chodzi o obowiązujący w obu krajach zakaz, z tym, że tam jest on ok, a u nas to zbrodnia. Potrafisz udowodnić, że w Niemczech powiedzieli "No dobra, mamy zadowalajacy poziom gospodarki, więc zakazujemy handlu w niedzielę"? Czy może były jednak inne powody? Założę się, że nie umiałbyś tego zrobić. Wybierasz po prostu rzeczy, które pasują do Twojego światopoglądu, a te, które się z nim kłócą, racjonalizujesz, by nie czuć się niekomfortowo. Nie jesteś wcale taki mądry i nowoczesny, za jakiego się uważasz.

5

@Azacca Nie, nie ma. A Ty znowu, kiedy nie umiesz się odnieść merytorycznie, olewasz odpowiedź na pytania rozmówcy i usiłujesz stosować jakąś bieda-socjotechnikę próbując umniejszyć temuż interlokutorowi. Konkrety proszę, czemu nie pójść na całość, jak w niektórych krajach (np. w Katarze podczas przygotowań do mundialu), a nie Twoje zwyczajowe lanie wody, kiedy nie wiesz, co powiedzieć, a nie jakieś żenujące uwagi o "wściekaniu się", kiedy to Ty kręcisz aferę.

Zresztą, Ty się sam orzesz własnymi wypowiedziami, że zacytuję Twoją odpowiedź z tego wątku:
"@RobiS Dlatego nie powinno być zakazu handlu w niedzielę, a jesli komuś przeszkadza praca w niedzielę to niech znajdzie pracę pracę w kinach, knajpach, pubach, itd."
Przecież to zdanie nie ma sensu w kontekście Twojego podejścia do tej sprawy. Nie zastanowiłeś się, tylko naklepałeś w klawiaturę, co Ci się w głowie uroiło. "(...) jeśli komuś PRZESZKADZA praca w niedzielę, to niech ZNAJDZIE PRACĘ w (...)" branżach, które w tę niedzielę pracują? Popatrz jak sam strzelasz sobie w stopę. Chciałeś napisać coś innego, ale nie pomyślałeś.

Ale idąc TWOIM tokiem myślenia, to może osoby, którym praca w niedzielę nie przeszkadza, niech znajdą pracę tam, gdzie będą mógł to robić.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?