1

@kanver_ A nawet przed.
Obraził się dopiero, kiedy mu zabrali opaskę. Ciekawe, czy pamięta, jak to było z Błaszczykowskim...?

0

@Ostatnikrwawygang "Synek", "wy myślicie", "przez takich jak ty"...
Chłoptasiu, daruj sobie ten protekcjonalny ton, bo jest kompletnie nieuzasadniony. Zapatrzony jesteś w siebie i swoje projekcje jak w obrazek. Jak rozumiem, nie masz pojęcia, o czym pisałem, inaczej nie spłodziłbyś zdania o "najlepszym polskim ministrze SZ jakiego pamiętasz". Wiedziałbyś, ile ma na swoim koncie wpadek (jak ta ostatnia kompromitacja w Niemczech). Żyj sobie dalej w swoim świecie fantasmagorii i złudzeń, ale jeśli czegoś nie wiesz, to się dowiedz, zamiast wypisywać bzdury i udawać, że jesteś kimś lepszym. Tyle.

1

@Ramon_Villaverde Tej teorii nie da się sprawdzić, więc równie dobrze mogliśmy przegrać wyżej.

0

@Starrk Śmieszy ograniczenie umysłowe nie pozwalające dostrzec potencjalnych związków przyczynowo - skutkowych. Całkiem niezłą analogią jest Nowy Jork i teoria rozbitych okien.

0

@pluszek Jacek Murański - sportowiec, aktor, performer :).

4

@Ghostface Bo nie chodzi o prawdę, tylko o potwierdzanie własnych uprzedzeń.

4

@VegetaPolska @wpwelement to grabarz wielu świetnych komentarzy.

1

@July_6_BcN Przed wyborami Trzaskawki, a teraz to już chyba tylko zostały Tuskawki.

0

@PietrasCoelho Czy Ciebie też można oceniać po tym, co robiłeś kiedyś? Mimo, iż zmieniłeś się, zmieniło się to, czym się aktualnie zajmujesz? Czy można wybrać sobie z Twojego życia fragment, który nie przynosi Ci zbytnio chwały i jedynie na jego podstawie cały czas podsumowywać Twoje dokonania? Czy Ty nie widzisz, jak wybiórczo podchodzisz do sprawy? Stawiasz ich na równi, kiedy Murański to AKTUALNY kłamca i pomawiacz, w dodatku to najlżejsze z jego przewinień. Przecież on prowadził burdel, zajmował się ciemnymi sprawkami i nadal się nimi zajmuje. A Ty przychodzisz i piszesz, że Wardęga nie jest od niego lepszy. No to i Ty nie jesteś. Pasuje?

0

@PietrasCoelho Gdyby Murański mówił prawdę, to by mówił prawdę. W ogóle samo porównanie Murańskiego z Wardęgą wiele o Tobie mówi. No i to "deprecjonujecie"... Koniecznie trzeba zapędzić do zagrody, prawda? Inaczej nie wiadomo by było jak reagować?

0

@Ostatnikrwawygang Co tylko potwierdza moją diagnozę. Jesteś dumny z własnych braków. Gratulacje. Ciekawość, czy wiesz w ogóle, o czym pisałem, czy też po prostu wypierasz z własnej świadomości wszystko to, co nie pasuje Ci do wizji świata. Smutne.

0

@[Oli] Dokładnie. Bo dyplomata ma myśleć o liściach, a nie o naszej racji stanu. Typowe myślenie bandziorka - odwinąć się z pięści. Nieważne, że już raz się przejechał, przed wyborami w USA. To jest ten Twój mąż stanu, dał Ci igrzyska, a Ty się cieszysz, bo fajnie przez 5 minut się pośmiać. Ale co będzie, kiedy sytuacja się zmieni, tego już nie potrafisz sobie wyobrazić.

0

@PietrasCoelho Dla niektórych jak widać ważniejsza jest forma, nie treść. Nie umieją się do niej odnieść, więc deprecjonują autora. No cóż, tyle ile im głowa pozwoli, tak rozumują. A że nie pozwala na wiele...

0

@Ostatnikrwawygang A ja widzę, że zaślepienie i fanatyzm zastępują niektórym mózg. Twój stary wyga popisał się już przed wyborami w USA, a dopiero co dał kolejny pokaz podczas imprezy w polskiej ambasadzie w Niemczech. Ale dla Ciebie fakty nie mają przecież znaczenia. Żenujący przykład pożytecznego idioty.

2

@FCB24 To mnie u niego wpienia najbardziej. Ciągłe sędziowanie. Nie patrzy, gdzie piłka, co dalej z akcją, ale zagląda w oczy sędziemu z uniesiona łapą. Szlag mnie trafia za każdym razem.

0

@Ojciec5tkidzieci A łeb ma duży. I pusty. Więc powinno się spokojnie zmieścić.

1

@Rastafarnianin Gdyby żyrafy były mrówkojadami, mrówki nie miałyby gdzie uciec.

0

@LeoMessiiBarcaPepa No tak, racja, ale też nie wiesz co z czego wynika. Przecież takie filmiki to często wycinki, które mają wywołać określoną reakcję, najczęściej niechęć. Ośmieszyć poprzez usunięcie kontekstu. Bo to się klika, a ludzie się odpalają.

0

@LeoMessiiBarcaPepa No tak. Opowieści dziwnej treści to fakty. Bo ludzie nie przekręcają niczego tak, żeby wyjść na lepszych, niż w rzeczywistości. Żeby to oni byli dobrzy, a ktoś inny ten zły. A w TV i internecie to też oczywiście sama prawda, nikt nie manipuluje tak, żeby oglądalność wzrosła, bo z tego jest kasa.
No to ja Ci też coś opowiem, skoro tak lubisz gawędy. Kiedyś do jednej z komend powiatowych przyjechała cała ekipa z TVNowskiej "Uwagi", bo dostali telefon, że policjanci tam pija alkohol na służbie. Dyżurny przebadał się przy nich alkomatem - nie dlatego, że musiał, dlatego, że uznał, iż to będzie mniej problematyczne, niż odmowa. A reszta ekipy czatowała na parkingu przy tej komendzie i kiedy policjanci po pracy rozjeżdżali się do domów (zapomniałem dodać, że cała akcja miała miejsce około 22, w trakcie zmiany), to włazili pod samochody, żeby ich zatrzymać i poniuchać, czy są trzeźwi. Rozumiesz? Włazili przed maskę. I teraz tak. Gdyby któryś uderzył takiego dziennikarza autem, jak myślisz, jaka by była narracja w "Uwadze"? Czy przyznaliby, że sami szukali kłopotów, czy zwaliliby winę na "niekompetentnego" policjanta, a Ty byś to obejrzał w TV i pokiwał głową mówiąc "no kurwa, ci idioci nawet jeździć po parkingu nie potrafią"?

0

@KacperVEB "wolę żeby normalnym ludziom krzywda się nie stała nawet kosztem przestępców. Tutaj idealnie pokazana jest bezradność policjantów przy naszym prawie niewiele mogą zrobić. "
To jest oczywiste, ale życie nie jest przecież takie proste i na pewno dochodziłoby do tragedii.
https://bialystok.tvp.pl/87070134/interwencja-zakonczona-smiercia-policjanci-staneli-przed-sadem-wideo
Widzisz? Życie w Polsce uczy policjantów, że lepiej się nie wychylać.
A o ile pamiętam, to jakiś czas temu, nie wiem, czy też nie w Białymstoku, była interwencja wobec obcokrajowca, który nie chciał wyjść z samochodu. Nie pamiętam już o co dokładnie chodziło, czy gdzieś wjechał, czy coś. Ale nie chciał wyjść, więc by go do tego skłonić, wpuścili mu do środka gaz. A on potem umarł. Jak myślisz, co było dalej? Policjant ma ryzykować zmarnowanie sobie życia, żeby potem ktoś napisał "Polska Policja jest niekompetentna, to wiadomo od zawsze"? Ludzie, którzy tak piszą, nie mają o niczym pojęcia. Można podsumować ich zachowanie i oczekiwania tak: Nie ma rzeczy niemożliwych dla kogoś, kto nie musi zrobić ich sam.

0

@LeoMessiiBarcaPepa "Polska policja jest niekompetentna to wiadomo od zawszę"
Skąd wiadomo? Bo ktoś tak sobie wymyślił? Bo miał jakiś żal czy uraz, bo nie załatwiono sprawy tak jak on by chciał? Przecież dokładnie Twoimi słowami może teraz opisać sytuacje ten gość, o którym napisałeś "bawią mnie takie zachowania jak tego kretyna co tam krzyczy z tyłu, żeby walić do niego z broni palnej."
Prawda? "Polska Policja jest niekompetentna" bo "nie walili do niego z broni palnej". Nie wiem czym się zajmujesz zawodowo, ale też będziesz niekompetentny dla kogoś, komu załatwisz sprawę nie tak, jakby chciał lub sobie wyobrażał, że powinna być załatwiona. Warto mieć takie rzeczy na uwadze, zanim zacznie się pisać podobne uogólniające i nieprawdziwe hasła.

1

@TAN No nie, wyzywaj, żeby podreperować sobie ego, a potem udawaj, że to nie Ty. Jak to zrobił wcześniej z Trumpem. Tak się zachowują dzieci, a nie politycy, którzy chcą coś ugrać. Ty go nazywasz wybitnym, a co on osiągnął? W swoim własnym ugrupowaniu jakie miał poparcie, kiedy wybierali kandydata na prezydenta? Tym wpisem to Twoim zdaniem pomógł naszej racji stanu? Przecież widać, że tak go bolało, że MUSIAŁ się odgryźć. Kierował się wyłącznie WŁASNYM interesem. Zapomniał, albo miał w dupie, że przecież dziś nie jest wieczne i karta się może odwrócić. Jak z Trumpem. I co wtedy? Tak wg Ciebie zachowuje się wybitny polityk? Jak dzieciak, który musi oddać innemu dzieciakowi, bo ten uderzył go wcześniej łopatką?

0

@KacperVEB Nie wykonywanie poleceń i niszczenie budynku to nie są podstawy, by odebrać komuś życie. Ci policjanci dobrze wiedzą, jak to u nas wygląda i kto potem poniesie konsekwencje. Pewnie też woleliby go zastrzelić, ale nie będą ryzykować zmarnowania sobie życia. Tylko tyle i aż tyle.

1

@KacperVEB Tak się tylko wydaje. W USA strzelają i taranują samochody, a i tak ludzie dalej uciekają. Pijany, naćpany, zdesperowany - nie myślisz o konsekwencjach, ale o tym, żeby reagować tu i teraz. To nie jest takie proste.

0

@KacperVEB Jak zmienione? Przecież z filmu nie wynika nawet, co ten kierujący zrobił? Ludzie mają zadziwiającą łatwość do ferowania wyroków, ale optyka zmienia im się natychmiast, kiedy sami znajdą się w podobnej sytuacji.

5

@draxidox Co to za idiota krzyczy w tle o swoich fantazjach odnośnie tego, jak powinna wyglądać ta interwencja? Czy on rozumie, że to nie jego będą potem ciągać po sadach i nie on pójdzie siedzieć w razie problemów? To Polska, nie USA, a i tam nie zawsze i wszędzie jest tak prosto.

2

@Jakchcesz Możesz mieć rację, ale możesz jej nie mieć. Mnie chodziło jednak o coś innego, o to, że jak takie zachowanie świadczy o samym Sikorskim? Najpierw jechał Trumpa przed wyborami, teraz to. Na tym polega ta jego znajomość polityki? Tak wyglądają jego kompetencje? To tak zachowuje się prawdziwy polityk?

1

@gumaz A co to ma za znaczenie, kto to napisał? Chodzi o meritum, ale do tego nie umiesz się merytorycznie odnieść, więc podważasz autora.

5

@Kalipso Sikorski to tutaj raczej zachował się idiotycznie i samolubnie.


3

@Deviler Na przykład Podolskiego.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?