1

Dziękujemy Julko za tę wspaniałą wiadomość.

0

@MESSIah16 Tak, Duda z brakiem znajomości języków i kucający w narożniku stołu w Białym Domu, bo Trump mu każe, to jest wielki format, 21-wieczny. Popychadło Kaczyńskiego. Genezą jego prezydentury było wyciągniecie go jako osoby nieznaczącej, która będzie marionetką w rękach wodza. To wnikliwi przewidywali po elekcji Dudy i to się zmaterializowało.

Trzaskowski ma zupełnie inne obycie i ma format europejski w sensie swobody poruszania się wśród najważniejszych postaci politycznych i możliwości budowania dobrych relacji z nimi. Jednak jest duży znak zapytania co do zdolności narzucania aktualnych tematów, rozwiązywania problemów, a szczególnie tych, których skutki ujawnią się w perspektywie kilku dekad. Czyli raczej pod prąd Trzaskowski nie pójdzie, widać niestety, że tańczy pod melodyjkę ignoranckiego społeczeństwa.

Miarą prezydenta 21-wieku jest człowiek, który czasami idzie pod prąd społeczeństwu i edukując, wyjaśniając przeprowadza niepopularne programy. Nie może być tak, że nierozumiejące świata nieuki dyktują agendę, a skutki będą ponosić następne pokolenia.

0

@Chwytliwy Koniecznie bramkarz. Rozmawiam od ok. 30 lat o futbolu z kolegą z liceum, który kibicuje MU i poruszaliśmy ten temat.
Bramkarz na poziomie Alissona, de Gea nie broni meczów i nie ratuje punktów. Nie wiem czy Solskjaer nie strzelił sobie samobója mówiąc, że Hiszpan jest nie do ruszenia.
Shaw, który jest solidny, nie jest na wybitnym poziomie, nie do końca gwarantuje regularnie jakość, coś jak Semedo. Niby ok, a czegoś brakuje.
Omawiając atak, stwierdziliśmy, że argument o pozostawieniu trio Martial, Grrenwood, Rashford jest sensownym postulatem kibiców MU. Alternatywnie mógłby zostać kupiony Sancho, ale ktoś z trójki ofensywnych graczy byłby do odstrzału. Green to materiał na wybitnego gacz więc on nie, a najsłabiej z trio wygląda obecnie Rashford.
A i jeszcze Lindelof też nie jest nie do ruszenia. Daje dobry poziom, ale zawsze można

Podsumowując już obecnie skład MU jest diabelnie nomen omen mocny, a zakup bramkarza z top 5 na świecie pomógłby zrobić postęp jakiego dokonał Liverpool po zakupie Alissona. To jest zasadniczo konieczność, sami pamiętamy co mu załadował Messi w LM, a od tego czasu wpadki notuje regularnie.


1

@Kapitan hawk I to ostatnie zdanie każdy powinien sobie powiesić pod sufitem jako motto!!!

1

@Kapitan hawk Chwała Ci bratku. To czasem jest statystycznie tak rzadkie, że buki i tak chodzą zadowolone. Nie myślałeś kiedyś, żeby opracować bardziej rzetelną strategię, zamiast czystej strzelanki?

0

@Patrykl145 Już któryś raz tracą punkty uprzednio prowadząc. Cholera, czy to nie brzmi znajomo?

2

@Kapitan hawk E tam, takie kupony. Do tego trzeba usiąść analitycznie. Im mniejsza suma i więcej typów, tym gorszy kupon.
Im wyższe sumy i mniej meczów, tym większe szanse.

Tyle, że ta zabawa ma dwa haczyki.

Jeden z nich dotyczy algorytmów, które są tak znakomicie skonstruowane, pewnie przez superwydajne programy, że indywidualny gracz ze swoim rozumkiem stoi statystycznie na straconej pozycji. I to właśnie słowo "statystycznie" jest tu kluczem. Pojedynczy gracze mogą zarabiać tak na życie, ale globalnie wygrywa bukmacher.

Drugi dotyczy psychologii. Skoro wyższe stawki i mniejsza liczba meczów zwiększają szanse, to dlaczego tak się z reguły nie gra? Proste, gracz zaczyna myśleć o tym ile straci, a nie ile może wygrać.

I tu jest puenta: przeciętny gracz na starcie zakłada ile może przegrać żeby nie płakał i godzi się na 5, 20 50 złotych, wysyłając niedorzeczne kupony ,a bukmacher zarabia.

2

@Kajtek77 W obrońcę wszedł równie gładko a sędzia dał się nabrać.

5

Karny widmo w meczu United. Co ci sędziowie na VARze wyczyniają woła o pomstę do nieba.

5

Byłem ostatnio na zakupach i rozmawiałem z wyborcą PiSu (mam takiego sąsiada, sympatyczny człowiek), który zaczął się skarżyć, że hipokryci z KO złożyli w Warszawie zamówienie na zagraniczne tramwaje zamiast wspierać polską firmę.

Mówił w trakcie zakupów w sklepie zagranicznej sieci, ubrany w zagraniczne ciuchy, mając sporo zagranicznych produktów w koszyku. Na zakupy podjechał zagranicznym dostawczakiem, którym potem podróżuje wiele kilometrów bo pracuje zagranicą. W trakcie rozmowy jeszcze zadzwonił do żony zapytać o coś, nie muszę dodawać, że telefon nie był polskiej firmy.

Hmm


1

Po dzisiejszym meczu można stworzyć dla Fatiego Heat map i Hit map

1

Dramatycznie słabe jest to widowisko ze strony Barcy

1

Moja "ulubiona" pomoc: anemik-anemik- gracz z rotacji

Pomoc porównywalnie bezsensowna jak ostatnio, tyle, że rywal wyszedł z odpowiedzialniejszą taktyką. Puig? A poco nm kreatywność i dynamika?

Dramatu ciąg dalszy.

12

A propos Espanyolu, nigdy nie zrozumiem dlaczego ten klub budzi takie podniecenie kibiców Barcy w Polsce. Przez ok. 30 lat obserwowania Barcy Espanyol nawet nie zaistniał w mojej świadomości. Ani to wielki rywal, ani co, zaledwie jeden z przeciętniaków ligowych. Jeszcze bym to zrozumiał gdyby ci podnieceni urodzili się w odpowiedniej części Katalonii, a tak to co kibica może obchodzić Espanyol.

Dla mnie generujecie sztuczne emocje, w kontraście do autentycznych budzonych przez Real. Trochę to wygląda jak moda na chodzenie na kawę do Starbucksa. Wszyscy łażą, to i ja lezę z nimi. Wypada nie cierpieć Espanyol , a to sobie poględzę na nich ze wszystkimi innymi, którzy udają wzmożenie emocjonalne.

Dla mnie te nibyemocje nie są autentyczne, tylko przypominają kurczaki, które dziobią bo inne kurczaki robią to samo.

Espanyol spadnie, ja pierdzielę jakie to wspaniałe. Naprawdę? Ani trochę Wam nie wierzę.

0

@Chwytliwy Nie śledziłem kariery Piolego, ale z tak nakreślonym tłem brzmi to rzeczywiście zupełnie inaczej. Z ciekawości prześledziłem jego koniec w Interze i po dobrych meczach zaczął notować bardzo złe wyniki.
W Milanie zaczął niedobrze, ale teraz wygląda jakby praca w dłuższej perspektywie przyniosła efekty. Choć dobry trener układa zespół od tyłu, a tu w Milanie jest dramat. Nawet wczoraj sukces Milan zawdzięcza raczej katastrofalnemu występowi defensywy Juve, która była jeszcze gorsza niż obrona Milanu. Zasadniczo przekonałeś mnie.

1

@Chwytliwy Nie wiem czemu forsujesz zadnie, ze Pioli w Milanie to błąd. Może jakieś argumenty? Rozjechał 2 topowe kluby i zespół zaczął osiągać wyniki.

0

Mikel Arteta notuje bilans 7-7-3 25:16, odkąd przejął Arsenal 20.12.2019. Bilans dotyczy Premier League. Jak na świeżaka w trenerce wygląda to dość obiecująco.

1

@sebasek99 Bo moje postrzeganie aktywistów LGBT nie jest postrzeganiem ich jak jednego ze wspomnianych powyżej ruchów społecznych. Wg mnie oni wywracają rzeczywistość w sposób nie mniej dosadny niż nawet niektóre partie. Tyle, że w życiu społecznym. Spełnienie ich postulatów wymaga gigantycznego przeformatowania myślenia społecznego. I to co Ty najwyraźniej uznajesz jako zwykły postulat nie uprawniający do mówienia o ideologii, ja widzę jako gigantyczną zmianę w postrzeganiu świata, do przeprowadzenia której należy stworzyć cały aparat pojęciowy. To nie jest żądanie podwyżek ruchu społecznego, który dziś jest a jutro zniknie. LGBT to nieusuwalna część świata, a nie przechodnia grupa z roszczeniami. Wg mnie dalece wykraczają poza rzeczone przez Ciebie stanowisko społeczne czy polityczne, właśnie ze względu na skalę kompleksowych zmian jakich wymaga przyjęcie ich wizji rzeczywistości.

Ideologia - pojęcie występujące w filozofii i naukach społecznych oraz politycznych, które określa zbiory poglądów służących do całościowego interpretowania i przekształcania świata.

A może racja jest gdzieś pośrodku naszych stanowisk. Może LGBT z ich argumentowaniem ociera się o ideologię. Nie wiem ja tylko niezobowiązująco rozmyślam, zakładam, że mogę się mylić.

0

@sebasek99 Ideologia nie musi być polityczna czy ekonomiczna, nie musi dotyczyć rynku pracy czy ustroju państwa. Odmian ideologii jest bez liku, a pewnie można by stworzyć nowe kategorie.

1

@kerouac Podzielam sceptycyzm co do uciekania środowisk LGBT od pojęcia ideologii. Próba wprzęgnięcia pewnego, nowego widzenia świata do życia społeczno-politycznego jest przemycaniem/zaszczepianiem zmiany określonego spojrzenia na rzeczywistość na inne. I także tutaj nie widzę powodu do uciekania od określenia ideologia, przecież to nic złego.
Drugie łopatologiczne rozumienie LGBT to wszelkie niedominujące płcie, które stoją za tymi literkami i dziwi mnie udawanie, że chodzi tu tylko o rozwinięcie skrótu i to co za nim stoi w sensie dosłownym.

Nie wiem od czego zależy podejście polskiego społeczeństwa do LGBT, może jak każdy proces, ten także wymaga czasu (dekad czy mniej?) ale czy ta nadpobudliwa postawa nacechowana wręcz odrazą nie świadczy o jakichś ukrytych lękach, małej pewności siebie, odrzucaniu rzeczywistości, zinternalizowanych wartościach płynących z katolickiego nurtu, który odrzuca liberalizm, a buduje szacunek do samego siebie poprzez strach. I ten strach potem jest eksponowany przy różnych okazjach czy dysputach, min. dotyczących sfery intymnej.

Ciekawe co uznałbyś za propagandę nieagresywną i jaki ona miałaby sens w kraju gdzie niepełnosprawni w sposób agresywny (okupując sejm) zresztą bezskutecznie żebrzą o swoje nikłe prawa. Trochę to domyślnie pobrzmiewa jak oklepane zdanie "oni mi nie przeszkadzają dopóki siedzą cicho i nie wychodzą z domu", choć to tylko moja mała interpretacja tego co napisałeś. Najzwyczajniej nie ufam nieostrej, podskórnej formie oswajania z nowym tematem w kraju takich ludzi jak Polacy.

1

@MESSIah16 Jedno, szczep mutuje i nie wiadomo jaka byłaby skuteczność szczepionki np. z jesieni 2020 roku wobec mutacji z wiosny 2022.
Drugie, Polacy równo olewają szczepienia na grypę, śmiertelność w stosunku do zachorowań jest bardzo niska, ale nie wiem jak jest z innymi powikłaniami pogrypowymi.
W każdym razie powiem to samo co w przypadku szczepień przeciw grypie. Jeśli będę miał przyjąć szczepienia przeciw Covidowi, będą musieli mnie zmusić siłą. Praktycznie nigdy nie choruje i jak mam budować odporność, to zdrowym stylem życia i odżywianiem, a nie roztworami przez igłę.
Co innego skrajnie niebezpieczne choroby wieku dziecięcego, tu szczepienia są nieodzowne.

0

@ForcaMilosz Kiedyś tak? Udajesz? Przecież długopis z pałacyku niedawno jechał po nich jak po burej s........e.

0

@AV0CAD0 Jedno zdanie bym wyróżnił i poddałbym analizie "Prawdziwy patriota nie zabiega nigdy o dobro własnego narodu kosztem innych"

Czy szkodzenie własnej ojczyźnie poprzez swój fanatyzm nie jest patriotyczne. Obiektywnie można by się zgodzić, ale kto powiedział, ze definiowane patriotyzmu jest obiektywne.

Spójrzmy na naród który ratuje się z opresji, idzie na układ z najeźdźcą i udaje mu się przetrwać. Zgodnie z definicją jaką podałeś, racjonalne patriotyczne zachowanie.
Porównajmy to do narodu, który walczy do upadłego i wszyscy obywatele giną w walce, zostają wycięci w pień. Wielkie koszty ludzkie ponosi też druga strona. Zgodnie z definicją jaką podałeś, oni nie są patriotami. Problem w tym, że wiele osób uzna, że oni byli wielkimi patriotami i trudno im zaprzeczyć.

Bo czy pragmatyzm i ważenie racji jest jedyną wytyczną przy ocenianiu patriotyzmu. Patriotyzm z przysłowiową szabelką nie przestaje być patriotyzmem.

Osobiście cenie najwyżej patriotyzm z podanej przez Ciebie definicji. Opowiadam się za konstruktywnością i pragmatyzmem w działaniach.


0

@jacobFCB Jesteś nieprecyzyjny. Media opisują negatywnie tylko część tego marszu, która jest faszyzująca i wyklucza innych z definicji polskości. Na nich sie koncentrują i tak to wychodzi w przekazie. W tym marszu jest część, która jest grzeczna w marszu, a radykalna w poglądach i bardzo niebezpieczna dla ludzi, którzy cenią różnorodność. Pytanie czy uczestnicząc w tym marszu nie dajesz im legitymacji. Dla mnie śliski temat.

1

@jacobFCB Życie jest tak bogate, ze siłą rzeczy gdzieś się różne zjawiska nakładają. A jedno może wynikać z drugiego, nic nadzwyczajnego.

1

@Colon A dlaczego bycie ludobójcą wyklucza patriotyzm? Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

2

@jacobFCB A gdzie jest powiedziane, że faszyści nie mogą być patriotami. Niektórzy z miłości do ojczyzny tworzą obozy koncentracyjne, inni z tego samego powodu chodzą na parady równości. To naturalne, że różni ludzie manifestują patriotyzm na różne sposoby. Szkoda, że część z głowami zalanymi betonem narzuca swój sposób widzenia świata za jedyny właściwy. I

2

@KapiFCB Na pewno to nie jest temat zastępczy dla ludzi, których się regularnie szmaci. Idź do człowieka i powiedz mu: twoje nierozwiązane i nieuregulowane prawnie problemy to temat zastępczy. Czy niepełnosprawne dzieci to też temat zastępczy?
Ty rzucasz lekko słowa a ci ludzie po kątach rozpaczają.

0

To oznacza, że Messi skończy następny sezon ze statystykami: 12 goli 30 asyst - to byłoby coś nieprawdopodobnego, ale za Setiena Messi stał się potworem rozegrania. A może innymi słowy, Setien stworzył warunki do wyeksponowania tej cechy Leo.

Nie wiem co sądzić o pozostawieniu Setiena. Barca gra bardzo niepewnie w defensywie, męczy się w ofensywie. Pozmieniane są akcenty, ale efekt dalej tak mizerny jak za Valverde. Może nie mizerny, ale daleki do zachwycającego. A może potrzeba jeszcze trochę czasu by wszystkie mechanizmy zatrybiły.

0

@Odesseiron Ale szkoda, byłoby miło gdyby identyfikacja obywateli z krajem była duża.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?