1

@Salwik92 Oby Dembele nie mial czegos takiego.

0

Marco Reus ponownie kontuzjowany. Wypada na czas nieokreslony.

4

Czy przygotowywal ktos z Was chimarrao metoda tzw. Invertido, czyli "odwrócona"?
-----------
a tu piekne urugwajskie naczynia, ktore maja moim zdaniem optymalna wielksoc.
https://cdn.shopify.com/s/files/1/0049/7162/6596/files/Serie_de_calebasses_800x.jpg?v=1585394429
https://cdn.shopify.com/s/files/1/0049/7162/6596/files/Calebasse_Mateador_800x.jpg?v=1585394444

0

@Encore Neapolitańskie spaghetti.

ps. 52 min

5

9 dni, 8 h i 53 minuty.

51

79 lat temu, 29 lipca 1941 roku w niemieckim obozie Auschwitz św. Maksymilian Kolbe zdecydował się oddać swoje życie za współwięźnia.

O. Maksymilian szedł w więziennym pasiaku, z miską u boku, w drewniakach. Nie szedł jak żebrak, ani też jak bohater. Szedł jak człowiek świadomy wielkiej misji. Stanął spokojnie przed oficerami. Cała świta, która dokonywała selekcji, wszyscy stali i patrzyli po sobie, nie wiedzieli, co robić. Wreszcie opamiętał się kierownik obozu i wściekły, zapytał swojego zastępcę:

– „Was will dieses polnische Schwein?” (pol. Czego chce ta polska świnia?).
Zaczęli szukać tłumacza, ale okazało się, że tłumacz jest zbędny. O. Maksymilian w postawie na baczność odpowiedział spokojnie po niemiecku:
– „Ich will sterben für ihn” (pol. Chcę umrzeć za niego)
i wskazał lewą ręką na stojącego obok Gajowniczka. Padło kolejne pytanie:
– „Wer bist du?” (pol. Kim jesteś?)
– „Ich bin ein polnischer katolischer Priester” (pol. Jestem polskim księdzem katolickim.)
O. Maksymilian, mimo iż wiedział, jak Niemcy traktują polskich księży, nie bał się przyznać do swojego kapłaństwa. Panowała wtedy nieznośna cisza. Każda sekunda wydawała się trwać wieki. Wreszcie stało się coś, czego do dzisiaj nie mogą zrozumieć ani Niemcy, ani więźniowie. Kapitan SS, który zawsze zwracał się do więźniów przez wulgarne „ty”, zwrócił się do o. Maksymiliana per „pan”:
– „Warum wollen Sie für ihn sterben?” (pol. Dlaczego pan chce umrzeć za niego?)
O. Maksymilian odpowiedział:
– „Er hat eine Frau und Kinder” (pol. On ma żonę i dzieci.)
Po chwili esesman powiedział:
– „Gut” (pol. Dobrze).

5

Jedna z najstarszych fotografii K2 (8611) z roku 1902.
Wykonal ja Szwajcar Jules Jacot-Guillarmod - lekarz i fotograf.
https://pbs.twimg.com/media/EeKL6BoVoAAy7Iu?format=jpg&name=small

0

@Joey czasu nie starczy.

0

@Joey Dextera tez bardzo lubie. Przez Sherlocka nie moglem przebrnac. HoC, Gomorre bede dopiero ogladala. SoA tez kiedys sie zabiore, bo tylko poczatek widzialem.

0

@TheNekro94 mozliwe, ze skora go poszerza. Takie duze to chyba tylko Stanley produkuje, ewenutalnie Termolar z BRA, ale raczej max poltoralitrowe.

0

3

7

@Hiacynk szybko chodzil

3

0

@Joey dla mnie wybitne - Przystanek Alaska, The Wire, Breaking Bad, Battle Star Galactica, Star Trek Deep Space Nine itd.

0

@Joey Nie ogladalem. Co do Peaky to mam mieszane uczcuia. Bardzo mi sezon w Samen Nealem podobal, inne momentami troche sie dluzyly. Jesli chodzi o klimat i scenografie, to swiednie oddali Anglie.
Serial dla mnie dobry, nawet bardzo dobry, ale nie wybitny.

1

@Slazmi fajnie wyglada.
A co do wariata, to jesli nie nawiedzales @tomono to nie jestes.
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-8750495#comment-8750495

1

@Hosh no i te dudy szkockie w tle. Soundtracki maja moc w sobie. Ja na przyklad zawsze wymiekam przy scenie - "retiring Zhora" z BR.



@Slazmi Co Ty masz w ogole jako avatar?
@Encore orkiestra?

0

@MesQueUnClub_87 zapomnialem o tym filmie, a pamietam, ze niezly byl.

1

Na czy bardziej plakaliscie (o ile w ogole twardziele)?
SPOJLERY Braveheart i Gladiator.

"Go to them"


czy
"Freeedom"

0

Ja mam premium i jestem bardzo zadowolony. Pisanie w czasie bana jest super.
https://www.forcabarca.sk/premium-forum/

0

@Joey tyle lat a emocja wracaja

1

@Joey ale potezne uderzenie

5

Iniesta! .

0

@Kacper1432 taka konstrukcja, tak sie przyjelo - podbnie zreszta jak mitem jest myslenie, ze repka Canarinhos grala tylko radosny futbol.

0

@Joey faul tam byl. Duzo szczescia mieli Hiszpanie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?