Aragorn33
Dołączył/a: lipiec 2022
14 obserwujących
3 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Kgorecki2500 czyli to, że w Europie są prorosyjskie siły, które od początku nawoływały do niepomagania Ukrainie, dogadania się z Rosją itd. - to nie jest "cały świat". Cytowanie proruskich polityków w Europie i twierdzenie, że to głos całego świata to absurd. Nie, to nie jest cały świat i w żadnym społeczeństwie nie ma większego poruszenia kwestią Wołynia.
0
@Kgorecki2500 gościu, Bardela to jest następca Le Pen ;p weź cytuj jeszcze hiszpańskie VOX czy inne proruskie siły w Europie i wmawiaj sobie, że o Wołyniu aktualnie dyskutuje świat ;p
3
@Mario96w "Ty jesteś typem człowieka, któremu jakby szef napluł dosłownie w twarz to wytarłbyś grzecznie chusteczką i jeszcze przeprosił w obawie o utratę stanowiska"
Przecież właśnie opisałeś Nawrockiego i jego środowisko w stosunkach z USA ;p Analogia o tyle nietrafiona, że Ukraina z naszej perspektywy nie jest szefem tylko co najwyżej dzieckiem, które dopiero dorasta do cywilizacji zachodniej. I tak, gdyby dziecko na mnie napluło to dostałoby lekcję wychowawczą i tłumaczenie - nie naplułbym nigdy na dziecko :)
1
@Kgorecki2500 no i właśnie tym się różnimy. Ja bym chciał, żeby polska polityka zagraniczna była poważna i skupiała się na interesach narodowych. Ty z kolei byś wolał, żeby była małostkowa, emocjonalna i skupiała się na tym, żeby nas wszyscy klepali po plecach, a nie robili z nami interesy.
1
@Kgorecki2500 nie, no Chiny? ;pp Jeszcze na rosyjską propagandę się powołaj ;p
0
@LukaszFan nie, bo to, że Ukraina zachowuje się jak dziecko to nie znaczy, że my powinniśmy odpowiadać w ten sam sposób. Jak mnie dziecko uderzy klockiem to próbuję mu wytłumaczyć, że tak nie może robić, zamiast samemu rzucać w niego klockiem.
2
@Kgorecki2500 "Przestać udawać, że Ukraina to nasi przyjaciele i co tu zrobić żeby ich przypadkiem nie urazić. To jest de facto państwo nam wrogie, w którym chyba każdy polityk nas nienawidzi (nie mówię o zwykłych ludziach). Gdyby ten order im zostawić to nie byłoby i tak żadnej odbudowy, żadnych interesów a tylko byśmy pokazali, że nasi przodkowie to mało dla nas znaczą. Przy okazji o ludobójstwie na Wołyniu pisze teraz cały świat."
Kompletna bzdura. Jedyne media, które piszą o Wołyniu to niemieckie bo część Ukraińców próbowała zrzucić winę na niemieckie oddziały.
Właśnie o tym dziecinnym rozemocjonowaniu piszę - od skrajności, wielkiej przyjaźni, braterstwa do wrogości i nienawiści. To nie jest poważna polityka. Nawrocki swoją politykę gestów i fałszywie rozumianej godności kieruje właśnie do takich osób, które wszędzie widzą spiski, wrogie działania wobec nas - czyli osób, które relacje zagraniczne widzą w sposób dziecinny.
13
@Kgorecki2500 ale o tym wspomniałem w ostatnim akapicie - polityka godnościowa, wszyscy na konie i szarża ;p
Jesteś w stanie wyjaśnić jakie korzyści osiągnęliśmy jako państwo?
Wzrost świadomości o zbrodni wołyńskiej wśród Ukraińców? Nie, zaczęli traktować ich jako element własnej godności narodowej.
Wzrost świadomości o zbrodni na świecie? Nie, wszyscy mają to w pompie, a dla zagranicznych dziennikarzy bardziej liczy się fakt odebrania orderu, pochwał z Moskwy - bo to się bardziej klika. Nikogo Wołyń nie obszedł.
Wytworzenie jakiegoś nacisku na Ukrainę na uwzględnienie naszej perspektywy i większy kawałek tortu dla nas? Nie, raczej blokujemy sobie drogę do realnych interesów i korzyści.
Przyspieszenie prac badawczych nad zbrodnią wołyńską? Nie, społeczeństwo będzie chciało je zablokować bo są tak samo rozemocjonowani jak my.
W jaki konkretnie sposób stanął po stronie państwa polskiego?
19
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo efektem jest to, że Zeleński się wzmocnił, Ukraińcy jeszcze bardziej zaczęli gloryfikować UPA, wiążąc ich ze swoją współczesną godnością narodową, a efektem będzie zapewne wstrzymanie lub ograniczenie prac ekshumacyjnych.
Inna kwestia, że Order Orła Białego został w tej sytuacji sprowadzony do roli błyskotki.
I nic tu nie zmienia fakt, że Ukraina sama jest sobie winna i zaczęła tę awanturę. W przeszłości popełniali już podobne błędy atakując Niemców czy Francuzów - ale ich politycy odłożyli emocje na bok, potraktowali ukraińskich polityków jak dziecko, które musi się wyszumieć z emocjami i później normalnie kontynuowali relacje, aby jak najwięcej z ukraińskiego tortu dostać po wojnie. My też mogliśmy zareagować inaczej (np. zapowiadając szersze otwarcie granic dla ukraińskich migrantów, co Zeleńskiego zabolałoby najbardziej, a w społeczeństwie nie wywołało żadnej negatywnej reakcji wobec nas)
Natomiast tyle razy czytałem (w tym o ile dobrze pamiętam również od Ciebie), że Polska w polityce zagranicznej powinna działać według zasad realpolitik, nie kierować się emocjami, patrzeć na twardy interes - a przy kolejnym teście poszliśmy w zwykłą "politykę godnościową", olewając twarde interesy, a Ty jak widzę klaskasz uszami z radości :)
0
@APTAPT Jeżeli Barcelona faktycznie zastanawia się nad Barcolą, to miejsca dla 3 LS w składzie nie ma.
13
Dymy ;p
0
@Czajka90 kapłanka sekty? ;p W sumie nie wiem czy ona sama wokół siebie zgromadziła jakieś grono wyznawców czy tworzy je wspólnie z Lisem, Pińskim i innymi byłymi dziennikarzami.
0
@partymaker no to najbardziej było widać przy wprowadzaniu nocnej prohibicji, gdzie został upokorzony przez własny klub. Trzaskowski po zakończeniu kadencji albo założy własny projekt albo pójdzie w odstawkę.
W każdym razie politycznie jest już raczej skończony po 2 przegranych prezydenckich.
1
@partymaker masz jakieś szczegółowe info?
4
@GeneralXavi Michalik nie jest dziennikarzem. Może kiedyś była, ale to stare czasy ;p
2
Szykuje się PIORUN na okrętach :)
4
@Roobo wiedział, ale w Warszawie strukturami rządzi Kierwiński. Trzaskowski może sobie Warszawą zarządzać i Warszawiacy podobno są zadowoleni, ale w kwestiach partyjnych rządzi Kierwa.
2
@KrychaFCB warto dodać kontekst - ten Kacprzyk miał być protegowanym Kierwińskiego, więc całkiem możliwe, że Trzaskowski chociaż formalnie jest prezydentem, to faktycznie w sprawie Kacprzyka był za krótki, żeby coś zrobić.
Ale dobrze, niech red. Słowik grzebie, w końcu wyjdzie bezpośrednie powiązanie tej sprawy z Kierwińskim.
0
@draxidox ale wiesz, że te starania to bzdury? Może coś się zmieniło, ale ostatni pomysł Konfy na służbę zdrowia jaki słyszałem to kopiowanie Niemców - ale na argument o wysokości ich składki zdrowotnej Konfa nabierała wody w usta.
Podobnie z deficytem, nie ma za bardzo z czego ścinać, a te najgłośniejsze i najbardziej wkurzające przykłady głównie z zakresu kultury, to w perspektywie budżetu są grosze.
0
@Borneo nie chodzi o to ile ukradł (bo z tego co się dowiadujemy to problem naciągania godzin przez lekarzy jest szerszy i uderzy zwyczajnie w środowisko lekarskie). Natomiast stricte polityczną aferą i to na miarę afer PiSu jest stworzenie saloniku VIP, a przynajmniej osobnej szybkiej kolejki do badań dla polityków i ich rodzin.
Nic tak ludzi nie wkurza jak uprzywilejowanie władzy i tak jaskrawe sytuacje, gdy polityk jest traktowany lepiej niż zwykły człowiek - a szczególnie w służbie zdrowia.
0
@mmaciass jeszcze jest taki łysy w okularkach, który ma z kilkadziesiąt mieszkań. Minister Balczun (świetny menedżer) jak został minister MAPu to pierwsze co zrobił to rozpoczął działania, aby tego łysego pozbawić stołka wiceministra. Równie obrzydliwy typ.
3
@Azi głowa płotki już poleciała - czekam na listę nazwisk od red. Słowika i zobaczymy jaka będzie reakcja. Nie zaskoczę Cię zapewne, że mam na twitterze kontakt z tzw. bańką wyborców KO - i jest tam jedno wielkie oburzenie i oczekiwanie na wypalenie tej afery do samego spodu.
3
@Azi natomiast pomijając kwestię jakiejkolwiek nadziei - ja po prostu stwierdzam fakt (i nie widzę w tej opinii nic kontrowersyjnego). Uważam, że ta afera jest na poziomie afer PiSu, czekam na głowy - natomiast widzę odmienną reakcję na taką aferę niż za czasów PiSu + to co u KO jest aferą kadencji, za czasów PiSu było po prostu środą.
1
@Azi źle odczytujesz - ja mam nadzieję, że to było za zgodą Kierwińskiego ;p
6
@MaziFCB PiSu nie przebili. Gdyby działali jak PiS albo chociaż podobnie to dzisiaj miałbyś zalany internet grafikami w stylu "Murem za Kacprzykiem", a sam złodziej byłby kreowany na krystaliczną postać poświęcającą się dla zdrowia Polaków, którą polityczne hieny chcą skrzywdzić.
Natomiast dalej nie znamy nazwisk osób korzystających z tego saloniku i to jest istotne bo Kacprzyk to płotka, a tu mogą wyjść grube ryby.
1
@urbipl Z tego co czytałem to przeprowadzono kontrole umów HoReCa, wyłapano kilkadziesiąt umów na bodajże kilkanaście mln zł, które były faktycznie nieprawidłowe no i je albo rozwiązywano albo rozwiązywano i żądano zwrotu środków.
4
@clyde już wiem o co może chodzić - ja nie jestem typowym wyborcą KO i nie głosuję na nich bo to moja partia, tylko z uwagi na brak lepszych opcji w mojej ocenie (i to też czasami pisałem) - natomiast w żadnej dyskusji nie ukrywałem, że na nich głosowałem i na razie nie żałuję głosu mimo wszystko.
Mam poglądy liberalne zarówno gospodarczo jak i światopoglądowo, a u nas takiej partii nie ma.
Może stąd pomyłka.
0
@clyde w życiu, musiałaś źle zapamiętać - ja właśnie jak już to otwarcie przyznaję się, że głosowałem na KO.
4
@clyde nawet nie zauważyłem, że o mnie wspomniał, ale też nie oznaczył ;p Ja się ostatnio mniej udzielam bo mam więcej pracy. Natomiast jak ktoś chce wypowiedzi osoby głosującej na KO w sprawach dotyczących rządu to można mnie śmiało oznaczać na przyszłość ;p
4
@clyde jak oczekiwałaś komentarza to trzeba było oznaczyć ;p Nie ma tu czego bronić, Kacprzyk zresztą sam się przyznał do oszustwa, robiąc korekty faktur i zwracając pół bańki.
Ja natomiast czekam bardziej na nazwiska polityków, którzy korzystali z saloniku VIP - czy to byli warszawscy samorządowcy (samorząd KO w Wawie to jedna wielka patola) czy też korzystali z tego bardziej znani politycy. W każdym razie wszyscy patologię trzeba tępić niezależnie od barw partyjnych.