0

Talisca robi w Azji hattricka z katarskim AlDuhail. Nasz Coutinho też strzelił bramkę.

3

@DonCarletto To mój przykład też pasuje.

2

@DonCarletto Jak fantastyka to bardziej Lem.

1

@DonCarletto To czy plan Zeaka był najrozsądniejszy zależy jaką perspektywę uznasz za autorytatywną. Jeśli świata to jak najbardziej a jeśli Erdian to absolutnie nie. Jest rozwiązanie w stylu, że holocaust w czasie 2 wojny, by zniknął jeśli Żydzi przestaliby się rozmnażać.
Co do tematu czy Eren mógłby postąpić inaczej. Istnieje coś takie jak klasyfikacja stanowisk dotyczące wolnej woli https://zapodaj.net/images/ede193ea9aad3.png
Isayama stworzył świat deterministyczny z możliwą wolną wolą czyli kompatybilistyczny. Eren mógł uratować matkę czy Hanjji ale nie zmieniłoby to efektu końcowego rumblingu. Efekt motyla nie wystąpiłby. Przyszłość jest tak jakby w tym uniwersum zapisana a małe zmiany nie spowodują drastycznych rozwidleń jak w wieloświatowej interpretacji rzeczywistości.
@sintesox

3

@clyde Zakończenie świetne i bolesne tak jak i cała seria. Dla mnie AOT to absolutny nr 1 wśród anime i śmiało można go stawiać obok najlepszych seriali aktorskich jak Breaking Bad czy GOT. Należy pochwalić MAPPE za animację i kreskę. Miesiące czekania nie poszły na marne.
Śmierć Zeaka zdecydowanie inaczej ją percypowałem niż gdyby umarł podczas walki o mur Maria w Shiganshinie, kiedy miażdżył kamieniami zwiadowców. Nie miałbym żadnych uczuć związanych z jego śmiercią tylko uznałbym, że należało się mu a jednak wspomnienia z Xavierem czy jego nihilistyczne domniemania na temat życia spowodowały u mnie żal jak Levi ściął mu głowę. Ogólnie Isayama potrafi świetnie przedstawić motywację postaci i ich przemianę wynikające z przeżyć czy wpływu otoczenia i to jak inne będzie nasze postrzeganie w zależności od tego jaką nadamy perspektywę. Historia relacji Kayi i Gabi ,Reinera i Erena,Erdian w Mare i w Paradis. "Anioł" może stać "diabłem" a wróg przyjacielem i na odwrót. Można śmiało odnieść te historię do naszego świata zarówno w skali mikro międzyludzkiej jaki makro międzypaństwowej. Ta sama historia te same błędy i tak w nieskończoność jak to mówił Kruger do ojca Erena na murze. Ludzie prawdopodobnie nigdy się nie oduczą wojen i zawszę będą wybuchać konflikty co idealnie obrazują sceny przy napisach końcowych. Tytani zniknęli a Paradis po latach zostało zniszczone. Suma sumarum historia zatacza koło i nie ma idealnych rozwiązań. Bolesne ale realistyczne.
Mikasa tak jak i Eren tragiczna historia. Ciekawe czy te dzieci to są jej na końcu i ma je z Jeanem? Ciężko stwierdzić ale na pewno Erena nie zapomniała co wskazuje pochowanie jej z szalikiem.
Chyba z trójki najlepiej skończył Armin, któremu została Annie.

2

@VegetaPolska Dramy robią wyświetlenia. Myślę, że obydwie strony skorzystają.

0

Bór dzisiaj egotop w KSie



Chyba szykuje się freakfight mejwenów :D

1

@sonek Absolut.

5

Bramka Suareza z Bahią


2

@Sysia11 Z tego co kojarzę to postawił na Sandro . Dziwna dezycja ale jak się okazało skuteczna. Może jakiś konflikt między trenerem a zawodnikiem? Cholera wie :D

0

@Sysia11 Z Brazylią wygrał "tylko" puchar konfederacji w 13r. Poza tym srebra,brązy na IO,Mś u17.

2

@bartas97 Idealna kariera klubowa ale repra trochę niedosyt.

1

@Sysia11 Indepediente czasy świetności ma juz za sobą. Aż dziwne, że Boca, River nie wyprzedzili ich na kontynencie tak jak lepiej sobie radzą na krajowym podwórku.

1

@_barti Zdominowali piłkę klubową przez ostatnie lata. Taki zwiastun tego co może być w Europie przez odjeżdżającą od reszty PL.

9

Fluminense wygrywa z Boca 2;1, zdobywa pierwsze w w historii kluby Copa Libertadores i jedzie na KMŚ. Piąte z rzędu mistrzostwo Brazoli. Marcelo ma już praktycznie wszystko w gablocie klubowej poza tytułami krajowymi w Brazylii.
@mekston @AFA90 @Sysia11 @Lionel_Messi10 @escarabajo @bartas97 @DonCarletto @VegetaPolska

9

10 na 10 typowa Ameryka Południowa XD

0

@Lionel_Messi10 Coś tam chyba sprawdzali. Powtórki z narysowaną linią nie widziałem to nie jestem pewny co do offsidu.

1

@Lionel_Messi10 Nie widziałem spalonego ale czerwo po celebracji to rzadkość.

1

@against_modern_football Gol jest ale wyleciał przez celebre XD

0

No i niestety Kennedy strzela na 2;1 dla Fluminense
@mekston @AFA90 @Sysia11 @Lionel_Messi10

0

@michal2007 Na ten moment dogrywka.

0

Jak komuś mało emocji to w Copa Libertadores mamy dogrywkę.

0

Gundo świetne podanie.

0

Boca wyrównuje z Fluminense a bramkę strzela Advincula.
https://streamin.me/v/941c2cd3
@Lionel_Messi10 @mekston @escarabajo @AFA90

0

Milan przegrywa z Udine. Pereyra z karnego.

2

@Lionel_Messi10 Jak nie to na pocieszenie zostanie to, że Argentyńczyk ich pokonał.

1

@mekston Starszy zawodnik a rozwalił tegoroczna edycję. 13 bramka dzisiaj.

3

German Cano strzela na 1;0 dla Fluminense z Boca w finale Copa Libertadores.
@Lionel_Messi10 @mekston @escarabajo @AFA90
https://streamin.me/v/d7083696

1

@Lionel_Messi10 Oglądanie więcej niż jednego meczu to nie problem. Chodzi mi o to, że tracą nie puszczając tego spotkania 2 godz później. W Rio dopiero 17;00 ...

1

@Lionel_Messi10 Conmebol to debile, że dali finał w czasie kiedy gra Barca.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?