- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1919 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
158
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Deathwing112
3
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
3
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1919 Culés
7
Sporo ludzi nadal myśli, że do polityki idzie się dla 8-11 koła miesięcznie. Ja byłbym za tym, żeby np. premier i ministrowie zarabiali nawet po 50-80 k miesięcznie, ale żeby szła za tym jakość i konkretny. W obecnym stanie po prostu napychają sobie kieszenie w spółkach skarbu państwa.
0
@Kurkmen Obecnie to oni idą dla wygody, władzy i szpanu.
Sam głosowałem na Konfederację, ale już nawet tam widzę to wśród nich.
1
@Kurkmen oczywiście, że tak. Obecne pensje są po prostu śmieszne i dobrze wyuczony zawodu cieśla może zarabiać podobnie lub nawet lepiej. Jaką on ma odpowiedzialność, a jaką (w teorii) posłowie? Podniesienie pensji to obowiązek, ale jest to tak niepopularne w naszym kraju, że nikt tego nie zrobi, a wręcz przeciwnie, może i jeszcze obniży.
5
@Kurkmen Zgadzam się, nie dość że te stanowiska to w tym momencie żaden prestiż, a wręcz nieprzyjemna łatka, to jeszcze pieniądze śmieszne. Oczywiście ten argument ciężko trafia do ludzi którzy całe życie zarabiają najniższą... Ale argumenty za taką podwyżką są oczywiste.
Tylko do tego proponował bym większą przejrzystość odnośnie pracy. Np obecność na głosowaniach, wypowiedzi, wnioski, merytoryczna praca na komisjach. Jak ktoś ma wywalone i rzadko go można w Sejmie zobaczyć to kasa obcinana
1
@Bykunn No tak ale oni sobie niskie pensje odbijają gdzie indziej.
Najlepiej określa to zdanie: Wszystko zostaje w rodzinie.
0
@Gall No to prawda i oczywiście jest niebezpieczeństwo że przy większych pensjach będą takie same wałki :D tylko wydaje się, że jest na to mniejsza szansa. A już niech lepiej dostają dobrą kasę uczciwie, za pracę, a nie pod stołem za opieprzanie się. Wiem, idealna sytuacja, raczej niemożliwa, ale wydaje się że to byłby krok w dobrą stronę
1
@Bykunn Ja ogólnie jestem za wyższymi pensjami bo może ktoś z lepszymi kwalifikacjami dostanie się do niektórych urzędów(ustawa o NBP, pokazuje dwa oblicza rynkowych pensji), tylko czy nie będzie powtórki z legendarnych już słów: Eksperci nie chcą realizować naszego programu.