La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1764 Culés

konto usunięte

4

Problem z "klubami bez historii" jest taki, ze nawet zakładając, że ludzie nazywający ich w ten sposób mają rację, to :

1. Za 10/20 lat już takimi ekipami nie będą. Regularnie zdobywane trofea zmienią ich sposób postrzegania i gwarantuje Wam, że kolejne pokolenia za 50/60 lat nie będą rozkminiać, w jaki sposób oni te puchary zdobywali. My dzisiaj też nie analizujemy raczej potęgi Sportingu Lizbona z lat 40, czy Interu dwie dekady później.
2. Legendy. Taki np Manchester City. Dawniej byłby problem wymienić legendy tego klubu znane w wielkim świecie, tak naprawdę, masowo. Dziś to m.in Sergio Aguero, czy David Silva i wraz z upływem lat tych postaci będzie więcej.

Złośliwi mówią ekipy bez historii, a oni w tym czasie zapełniają gablotę z pucharami.
I za te naście lat już nikt nie powie, że klub mający 10/12 mistrzostw PL, 1/2 LM historii nie ma. No chyba, że będzie głupi :)

konto usunięte

5

@MESSIah16 Na przykładzie Chelsea pamiętam, że jak zacząłem się interesować piłką nożną, to byli już topową ekipą. Inni się z nich śmiali i mówili jak to kupują sobie trofea i nie mają żadnej historii. Minęło kilka lat i Chelsea nie jest w żaden sposób traktowana inaczej niż inne ekipy pokroju Arsenalu czy Manchesteru United. Ludzie często mają ból tylnej części ciała, kiedy ekipa przejęta przez bogatego inwestora jest lepiej zarządzana od starych wyjadaczy i radzi sobie lepiej w rozgrywkach od ich ulubionego klubu. Z czasem ta niechęć na szczęście mija.

0

@MESSIah16 Nie analizujemy bo większość forum ma ok 20 lat ale posłuchaj tych dziadków w studiach tv tam co chwila kiedyś to było
Co do historii to ok tylko jeśli projekt MC skończy się za 5 lat no nikt z tych starszych kibiców nie będzie cicho w dyskusji zestawiającej kluby z Manchesteru.
No i nie wiadomo jak będzie wyglądała piłka za 60 lat, raz zainteresowanie młodych spada dwa wielka piłka może uciec w inne rejony świata.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?