- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 768 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
174
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
6
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Deathwing112
5
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 768 Culés
4
Tak przeglądam historię praw wyborczych kobiet i aż trudno uwierzyć, że jeszcze 100 lat temu mogły głosować w raptem kilkunastu państwach. Niesamowity postęp w ich emancypacji nastąpił w ciągu ostatnich dekad i ciągle postępuje. Dziś już nie są traktowane jedynie przez pryzmat rodzenia dzieci i opieki nad domem. Coraz częściej odgrywają ważną rolę w polityce itp. Mogą się realizować, studiować, prowadzić własne biznesy. Niby oczywiste, ale nie zawsze tak było. Ja bardzo się cieszę z tego, nie uważam żeby moja siostrzenica miała mniejsze prawo do spełniania marzeń niż mój siostrzeniec.
5
@MESSIah16 Kobiety w Europie i u nas w Kraju mogą obecnie wszystko a ci co tego nie widzą mają w tym interes aby tego nie widzieć tylko siać ferment. Jedyna sporna sytuacja obecnie to aborcja i chory pomysł PiSu.
Proste.
0
@MESSIah16 A ja nie jestem zwolennikiem równości
0
@FC1899Barca Kto ci takie bzdury wciska?
0
@MESSIah16 pytanie o tą postępującą emancypacje. Czy obecnie kobiety nie mają jeszcze jakiś praw które posiadają inni. Nie liczę tutaj prawa do aborcji gdyż jest to problem bardziej złożony społecznie i w mojej ocenie nie dotyczy wyłącznie kobiet. Jeżeli masz jakieś pomysły to napisz, gdyż chętnie poznam zdanie innych.
5
@MESSIah16 Ale to nie tylko emancypacja kobiet poszła do przodu. 200 lat temu i Ty byś nie mógł zagłosować prawie nigdzie, 150 lat temu wykluczyłyby Cię prawdopodobnie cenzusy w większości państw a i nie jest powiedziane czy 100 lat temu byś mógł zagłosować.