- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1453 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
78 odpowiedzi
draxidox
18
jezu, jak dobrze, że ten człowiek nie został prezydentem polski.Piszą do niego sygnaliści jak... » Czytaj dalej
18 odpowiedzi
Roobo
14
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1453 Culés
10
W końcu pochwale Koemana, drużyna prezentowała się lepiej taktycznie, brak tylko balansu po obu flankach, ale jak się pojawił, to padł gol zaraz. Do tego minusem koncentracja drużyny, musi nad tym z nimi pracować. Styl gry Pjanicia i jego mobilność w środku pola pozwoliła odzyskać środek pola, jeszcze Pedri bez piłki nie jest na tyle mobilny, przez co kolejny minus. Niskie ustawienie De Jonga pomogło rozgrywaniu pod pressingiem, ponieważ nie było już 4-1-2-3, gdzie różnica wynosiła z 20 metrów między pivotem, a 2 pomoncnikami, tylko jak mówiłem Pedri, mieliśmy 4-2-1-3 bardziej. Na minus uistawienie atakujących, ale to na boczny tor. Odzyskujemy środek pola powoli, podobały mi isę opcje w polu karnym, Antoine jak wrzucał, to był bodaj Mingueza, Pjanić i Ousmane, a przed nim Alba za Antoine, Leo przed 16 metrem, Pedri w pobliżu, Frenkie zbierający. Wobronie odrobinę lepiej bronienie przed 16 metrem, ale brakowało koncentracji.
Naminus koncentracja i brak balansu, na plus odzyskanie środka pola, zagęszczanie pola karnego rywala, dobre bronienie 16 metra. 4+ ma ode mnie za ten mecz.
2
@Rewolucja123 bardzo imponowały mi powroty i zagęszczenie studia pola. W pierwszej połowie Bilbao nie stwarzało nam zagrożenia
0
@jeyx77x Cieszę się, żę Koeman w końcu robi poprawki taktyczne, jakoś w styczniu zauważyłem to dopiero. Po tylu błędach, w końcu zaczyna to wyglądać, ale to dalej brakuje czegoś. Mam nadzieję, że jak wróci Busi, to Frenkie będzie grał pdobonie do Pjanicia, a nie zapuszzcał się wyżej przy wyjściu spod pressingu.
0
@Rewolucja123 stawiam , że celem Koemana jest stworzenie środka pola który będzie w stanie razem wybiegać 30 kilometrów czyli Roberto i De Jong. Jestem za tym rozwiązaniem, Roberto może nie jest tak pewny jak Busquets gdy ma na sobie pressing ale wiem że zawszę wróci i pomoże w każdej sytuacji.
Może w środę Dest dostanie trochę minut i liczę na więcej szans dla Moriby:)
0
@jeyx77x Ja liczę na mobilny pomocników, jak pivot jeszcze nie musi, tak dwaj pozostali muszą, De Jong nie jest jeszcze wystarczająco mobilny, popełnia złe decyzje, błędy w ustawieniu gdy drużyna jest pod pressingiem, czasami go brakuje. Musi popracować z nim nad jego ustawianiem się.
0
@Rewolucja123
I tutaj Cię muszę pochwalić, to jest bardzo dobra analiza gry. Mam nadzieje ze będzie więcej takich, a nie głupot typu wypracował sobie okazje, ale nie trafił wiec -1 do oceny. Tak trzymaj :)
0
@ObiektywnyKibic121 To jest analiza taktyczna, a nie poszczególna gry piłkarza. Więc różnica w wypowiadaniu się o nich jest napewno widoczna. Nie raz mówiłem o probllemach w ustawianiu się Frenkiego z resztą, czy też Pedriego. Z czasem powinno to wyglądać lepiej.
0
@Rewolucja123 Ja bym powiedział nawet, ze przy wyjściu z pressingu to było 5-2-3 lub 3-4-3
De Jong przy stoperach, Pedri schodził do Pjanica, boczni obrońcy wyżej No i trójka z przodu, która w zależności od sektora boiska schodziła po piłkę.
Fajnie to wyglądało momentami.