La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 771 Culés

7

Cieszę się bardzo z możliwego transferu Milika do Marsylii. Jeśli chodzi o Milika to będzie to szansa na odbudowanie się, a liga francuska temu służy (patrz Balotelli chociażby). Arek w tym roku kończy 27 lat, więc nie jest za późno, by jeszcze otrzymać ofertę transferową od jakiegoś klubu Premier League lub Serie A (może nie Juventusu, ale takiej Romy), jeśli Arkadiusz marzy o powrocie do Włoch. Dodatkowo Milik powinien wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie, dzięki czemu zyska też reprezentacja, ponieważ z Lewandowskim tworzy dobry duet.

Więcej korzyści widzę dla Marsylii. Klub po bardzo fajnym początku sezonu i ograniu m.in. PSG oraz Monaco w ostatnim czasie przeżywa spory kryzys. Ich udział w Lidze Mistrzów również zakończył się totalną klapą. Przede wszystkim Marsylia szuka od kilku lat napastnika takiego jak Gignac - potrafiącego się zastawić, rozegrać piłkę, mającego dodatkowego ciąg na bramkę i umiejętność zdobywania goli. Na początku kimś takim miał być Mitroglou, jednak Grek okazał się totalnym niewypałem. Germain od początku kupowany był jako ewentualny zmiennik - taką też rolę odgrywał w Monaco podczas ich mistrzowskiego sezonu z Mbappe, Lemarem, Silvą itd.
Później przyszedł czas na Benedetto, który bardzo dobrze wszedł do drużyny i notował fajne liczby. Niestety, później jego przebojowość została w pewien sposób przeczytana przez rywali i Marsylia cierpi z powodu braku napastnika, który posiada takie cechy jak wspomniany wyżej Gignac.
Ciekawy jestem, czy Villas Boas będzie grał z Milikiem i Benedetto w podstawowym składzie, czy też zdecyduje się na jednego napastnika, który będzie miał za zadanie współpracować ze skrzydłowymi - Thauvinem i Radonjiciem lub Payetem, który często gra na lewej stronie pomocy. Payet jest trochę jak Valbuena, który zaczyna akcje z lewej strony, schodząc do środka, lub sprytnie podając / dośrodkowując piłkę do napastnika potrafiącego przyjąć i grać głową. Mitroglou potrafił jako tako grać głową. Obecni napastnicy Marsylii takich cech nie posiadają niestety.

Zobaczymy jak się to ułoży. Ja jestem zadowolony z takiego ruchu i jako sympatyk Olympique Marsylii mam ogromną nadzieję, że to zatrybi, a OM z Milikiem w składzie zobaczymy w przyszłym sezonie ponownie w Lidze Mistrzów. :)


1

@Ojciec5tkidzieci może to mieć rację bytu, Ligue 1 jest dramatycznie słaba jak na swój potencjał i po epizodzie w tak technicznej lidze jak Włoska powinien tam spokojnie zostać czołowym strzelcem

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?