La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1678 Culés

1

Swoją drogą wciąż nie mogę wyjść z podziwu jakiego "pecha" miała Barcelona w ostatnich latach do naprawdę dobrze zapowiadających się transferów. Wiadomo, że Bartomeu to jeden z najgorszych prezydentów i jeden z najbardziej irytujących jak dla mnie osób w historii tego klubu, ale trzeba przyznać, że ciężko było przewidzieć tak słabą dyspozycję niektórych piłkarzy. Niepotrafiący odnaleźć się Coutinho, kontuzje Dembele, długi okres adaptacji Griezmanna i wciąż nierówna forma, głupota Arthura, późniejsza głupota Umtitiego no i można jeszcze dorzucić De Jonga, który również grał poniżej oczekiwań.

Zastanawiam się skąd to się wzięło. Zwyczajny pech? Może, ale wydaje mi się, że szatnia Barcelony jest cholernie toksyczna, a trenerzy totalnie nie potrafili nad tym zapanować i niemalże każdy trener by poległ w tym względzie. Odnoszę wrażenie, że zawodnicy typu Pique, Alba, Busquets, wcześniej Suarez, a może i nawet Messi bardzo źle wpływali i wpływają na jakość psychologiczną, a co za tym idzie sportową tej drużyny. Dlatego jak dla mnie kluczem do zmiany perspektywy z totalnych frajerów i przegrywów na drużynę walczącą i zwycięską jest to by się pozbyć prawie wszystkich z Nich. Ich czas dobiegł końca. Szczerze mówiąc już wolę patrzeć na totalnych młodzików niż na stare, wysłużone twarze o mozolnych ruchach i popełniających coraz to głupsze błędy.

1

@macio_944
de jong, griezmann i dembele wg mnie moga sie okazac bardzo trafionymi transferami
de jong - zaczyna grac
dembele - sie nie łamie
griezmann - tu najwieksza zagadka

1

@macio_944 Ja też, większość tych transferów w próżni wydaje się dobra i bardzo dobra ale potem okazuje się że jednak czegoś brakuje, no i niektórzy zapominają że Barca to jednak specyficzne środowisko wielkie nazwiska odbijały się od niego jak od ściany.
Coutinho niby ma wszystko by grać w Barcelonie ale jak się przyjrzysz to już tak kolorowo nie jest bo w preferowanym 433 ciężko znaleźć mu optymalną pozycję zwłaszcza jak masz Messiego więc wywalasz go na skrzydło i ograniczasz bo musi grać a tam najłatwiej zniwelować jego wady względem drużyny.
Trincao choć jeszcze go nie skreślam to był symbol jakiegoś zwycięstwa moralnego LR przez jakiś czas niektórzy dostawali orgazmu i tępili tych którzy pytali dlaczego ten crack jest rezerwowym.

Tak jak kiedyś pisałem ten klub na wielu szczeblach jest wrakiem dział skautingu też powinien być przewietrzony bo niby wszystko wygląda dobrze do czasu debiutów.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?