La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1806 Culés

7

Doszedłem do jeszcze jednej refleksji po części usprawiedliwiającej trenera. Nie uważacie ze np. za Valverde często graliśmy wcale nie lepiej niż teraz a nawet dłużej się broniliśmy i nagle przychodził Messi Suarez pach i wygraliśmy jedną bramką, coś tam z głowy dorzucił Pique, coś tam pomocnicy pakowali potem troszkę wszedł Fati, a teraz po prostu nie mamy takiego pewnego strzelca i Messi tyle już też nie kończy też.

0

@Krzywy95 To było już wiadome od dłuższego czasu. Ile to meczów męczyliśmy się jak nie bylo za Valverde Messiego i Suareza albo Suarez nie miał formy to głowa mała, teraz sie to potwierdziło i efektem jest to, że nie ma kto strzelać i jesteśmy na 6 miejscu...

0

@Krzywy95 Nie no nie zapominaj że Alba miał za EV świetny jeden sezon, był etap z Paulinho do czasu jak go rozczytano, no i najważniejsi zawodnicy byli młodsi, Holender ma dużego pecha bo nie dość że dostał średnią kadrę z wypalonymi weteranami to jeszcze trzęsienie ziemi zafundował mu Messi, rozstanie z Suarezem czy Rakiticiem mimo iż słuszne też miały wpływ na szatnię bo to normalne.

4

@Krzywy95
Jak narazie nie widzę ręki Koemana w taktyce Barcelony. Nie potrafi ustawic zespołu, nie potrafi rozczytac przeciwnika (co robił valverde), nie ma słabych grajków, ale nie potrafi ich wykorzystać. Nie ma ruchu z przodu, nie ma wymienności pozycji - nie ma pomysłu na autobusy, do bólu zagęszcza środek lub lewą stronęzagęszcza środek, wprowadza zawodników na nie swoje nominalne pozycje, dokonuje złych zmian.
Jedyne plusy to, że wprowadza młodych (przynajmniej część i dobrze na początku wprowadził pionową wymiennośc pozycji Fati-Alba, taktycznie sam nie ogarnia swojego 4-2-3-1, więc go modyfikuje z fatalnymi skutkami.

0

@Coutinho007 Niby oczywiste ale po części większość zapomina twierdząc że Koeman to całe zło. Były momenty bezsilności jak z Atletico czy jesz że jakiś mecz w lidze ale część nie wyglądamy tak fatalnie że cała drużyna leży. Do tego trzeba zabrać pod uwagę że każda drużyna podczas pandemii więcej traci punktów, nawet ten mocny Bayern i Liverpool tak łatwo nie jadą a chyba to najlepsze kluby. Tak na pocieszenie

0

@pax Tak nie złośliwie ale wręcz przeciwnie zapytam czy miałeś coś wspólnego z trenerką?
No im bardziej drużyna się cofa tak u nas jest brak pomysłu to fakt i rzuca się w oczy to. Myślę że nie każda taktyka w drużynie jest tak gołym okiem widoczna. U Setiena rzucało się te posiadanie w negatywny sposób że cofaliśmy do tyłu w nieskończoność. A sama taktyka grania 2 pivotami myślę że nie jest problemem bo za Valverde graliśmy Busim Rakiticiem i Vidalem i wyglądało jakbyśmy grali prawie że 3 pivotami bo w rozegraniu było słabo.

1

@Krzywy95
Obserwuje Barcelonę od Rijkarda dość skrupulatnie, wczesniej tez ale nie aż tak aby szukać tutaj wszystkich kwestii taktycznych. Akurat to co robi Koemana jest dośc czytelne (opisałem to w felietonie przed klasykiem-ze względu na prawa autorskie redakcja nie mogła pokazac wykresów, screenów itd.). Jego poczatki (taktyczne) gry były inne - wypadł mu Fati i chwilowo Dembele i się calkowicie pogubił. Za Valverde gralismy 4-3-3 i Busi był na środku, Vidal często był z przoidu jako ofensywny pomocmnik, grający klepki z Leo i wchodzacy w pole karne, Ivan miał inne zadania, ale tez potrafiol kreować i regulować tempo.
Granie dwoma pivotami było problemem - barcelona od około miesięca juz tak nie gra bo de Jong gra duzo wyżej od środkowego pomocnika nawet po cofnięta "9". Przy dwóch pivotach i przesunietej obronie mielismy tylko jednego zawodnika (Roberto) na 3 atakujacych zawodników przeciwników bo tylko dwóch pomocników broniło a Busi byl ustawiony na środku a de Jong na lewej stronie.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?