- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1585 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
79 odpowiedzi
Safrani
2
Wiedźmin 3 Co ja mam kupić, żeby ograć całość ze wszystkimi dodatkami?Czy można w to... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
Kgorecki2500
5
Źle się dzieje w państwie polskim...https://www.youtube.com/watch?v=DyXhNJ2szNk
21 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1585 Culés
2
Kolega niżej dał link do twittera pewnego profesora medycyny i odpowiada on na nastepujące pytanie:
"Czy po szczepieniu trzeba nadal nosić maseczki i zachowywać dystans?
Na chwilę obecną tak, choć badania trwają i może się to zmienić.
Szczepionka w 95 % zabezpiecza przed objawową chorobą, ale nie ma pewności czy zabezpiecza przed bezobjawowym przebiegiem i zakaźnością."
Może mi ktoś wytłumaczyć jak szczepionka może nie chronić przed bezobjawowym przebiegiem i zakaźnością ?
2
@TrzecieOko Tzn jak może nie chronić to nie wiem ale wiem czemu nie mają takiej pewności Wystarczy dotrzeć do informacji w jaki sposób przebiegały badania skuteczności szczepionki - otóż oni sobie szczepili ludzi szczepionką i placebo a następnie czekali ile osób zgłosi się z objawami z obu tych grup Nie badali poziomu przeciwciał ani nic takiego Wiedzą tylko u ilu osób zaszczepionych wystąpiły objawy Covid Czyli de facto nie znamy w ogóle skuteczności tej szczepionki
7
@TrzecieOko Chodzi o szczepionke Pfizera. Nie robili testów każdemu tylko czekali aż ktoś z grupy testowej zachoruje i na tej podstawie robili wyniki czyli nie wiadomo czy szczepionka działa ani jak działa na ludzi z przebiegiem ukrytym. Dla kontrastu AstraZeneca z Oxfordu robili testy każdemu więc wiadomo że szczepionka poza objawami również zapobiega rozwijaniu się wirusa w organizmie a więc i zarażanou innych. Ogólnie AstraZeneca wydaje się lepszą i sporo tańszą szczepionką, ponadto zobowiązali się nie zarobić z jej sprzedaży nic.
1
@don'T.R.I.P.e Ok teraz rozumiem dzięki.