- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1581 Culés
Gorące dyskusje
doc
4
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
19 odpowiedzi
CLS63AMG
8
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
20 odpowiedzi
Karol145
2
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1581 Culés
7
Jestem właśnie po filmie o Tomaszu Komendzie i abstrahuje już od samego filmu (który mi się podobał) to na ogromny szacunek zasługują policjant Remigiusz Korejwo oraz prokuratorzy Dariusz Sobieski i Robert Tomankiewicz. Całej trójce należy się naprawdę wielka nagroda za to co zrobili. Co do odszkodowania jakiego domaga się Tomasz Komenda to 18mln to jest tak na prawdę WIELKIE GÓWNO za tyle zmarnowanych lat i de facto zniszczone życie.... Tu i miliard złotych byłby mało, bo nie da się tego wszystkiego wycenić i zwrócić i to jest najgorsze w tym wszystkim... Ta kasa mu się po prostu należy, ale niestety niczego nie zwróci...
0
@IronSanHybrid Należy się, lecz skąd te pieniądze wziąć?
3
@Max112 Z kasy Państwa, nie ma innego wyjścia, a teraz państwo powinno bawić się w regresy od tych co zawalili tj. np. biegłych, prokuratora etc. Państwo doprowadziło do krzywdy i państwo powinno jej zadośćuczynić.
7
@IronSanHybrid Można kupić wszystko ale niestety nie można kupić jednego a mianowicie czasu.I to jest słowo klucz.
2
@IronSanHybrid Dokładnie ! Sam wczoraj oglądałem ten film . Zgadzam się z tobą co do ostatniego zdania i co do nagrody dla całej trójki . Boli natomiast mnie to że ci ludzie nie odpowiedzą co go wsadzili , zero dowodów ( z tym uzębieniem czy przesłuchaniem gościa z imprezy feralnego dnia co po zobaczeniu Komendy na procesie złożył zeznania że tamten był znacznie niższy to już hit był ) . To że nikt nie powiązał tego że tam co kilka lat jest gwałcona dziewczyna w ten sam sposób.
Zemsta nie zwróci mu życia, natomiast ja jako postronna osoba czuje ból że nie ukarali odpowiednio następujących osób :
- Sąsiadka która blefowała o nim że pożyczał kasę na bilety od niej (gdyby to odemnie zależało zamknąłbym ją na 20 lat spokojnie bo to ona była pierwszym punktem całej sytuacji .)Trzeba brać ODPOWIEDZIALNOŚĆ za swoje słowa!
- Śledczy którzy zajmowali się tą sprawą i znaleźli sobie winnego a chuja na niego mieli (zwolnić dyscyplinarnie ze służby i jakiś wyrok ciężko mi ocenić jaki ( bo niby nikt nie omylny nie jest ,ale to było poważne zaniedbanie z ich strony).
- Sędzia który wydał wyrok apelacyjny ( nie ten co go skazał za pierwszym razem) podwyższył wyrok zamiast się przyłożyć jak wspomniana przez ciebie trójka .
Co do traktowania go w więzieniu to było okrutne ,ale w 100% zrozumiałe i do nich nie powinien mieć nikt większej pretensji ,a bardziej o strażników którzy ułatwiali im zadanie .
Tylko jak tu być sprawiedliwym jak połowa przeze mnie wymienionych już nie żyje ....
2
@Thomas99PL Ta sąsiadka Dorota P. zmarła w 2018r. Oskarżyła go, bo pokłóciła się z jego matką, która już nie chciała się zajmować jej dzieckiem. Ja najwięcej pretensji mam do biegłych z racji zawodu i doświadczenia wiem, że to często gęsto najsłabsza strona wymiaru sprawiedliwości... Opinie pisane latami przez co i sprawy wleką się latami, kardynalne błędy w opiniach i de facto żadnej odpowiedzialności... Powinniśmy to zmienić poprzez ujednolicenie opiniowania tj. wyznaczanie wiążących terminów na wydanie opinii w danej sprawie, wprowadzenie surowej odpowiedzialności za błędy popełnione w procesje opiniowania.... Nie wiem czy nie byłoby dobrym wyjście przyjęcie biegłych na etaty za bardzo dobrym wynagrodzeniem, bo inaczej biegły robi swoją pracę zarobkową, a dorabianie na opinii zostawia na sam koniec jak ma czas i chęci...
Na takie głośnie/drastyczne sprawy też źle wpływa presja medialna, służbowa i polityczna, bo każdy chce to zamknąć i wykazać się znalezieniem sprawcy i to WYPACZA postępowania i w efekcie wyroki.
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@IronSanHybrid Nie zauważyłem że napisałeś o tej kobiecie która naprowadziła policję na jego trop, z wywiadu pamiętam że milicjant który przyjmował od niej zeznania to był jakiś jej znajomy i chyba dostał awans za jego wsadzenie.