La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1160 Culés

konto usunięte

12

Dziś w ramach ciekawostki o Erneście Wilimowskim, słowa Bohdana Tomaszewskiego, który w 1939 roku miał przyjemność oglądać mecz Polski z ówczesnymi wicemistrzami świata - Węgrami.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Polski 4:2 (chociaż nasza reprezentacja przegrywała już 0:2), a trzy gole strzelił Ernest Wilimowski.

- To był najbardziej utalentowany polski piłkarz. Zagrał fenomenalnie. On przejeżdżał, dryblował tych znakomitych techników węgierskich, jak dzieci. Mijał trzech, czterech w drodze do bramki, a potem cudowne strzały tuż koło słupka.

- Czwarta bramka albo trzecia. Wilimowski przejechał przez boisko, drybling, taki samotny rajd. Wybiega bramkarz, a Wilimowski nawet nie strzela tylko wymija bramkarza i wjeżdża z piłką jak jak jakiś król futbolu do bramki węgierskiej i lekko kopie piłeczkę do pustej bramki.

Poprzednie wpisy o Erneście Wilimowskim:
http://ntpd.eu/xpklw

@Danny Gaucho @Yosemite @Colon @Encore @Ojciec5tkidzieci @Rothan1 @Alcazar

1

@NeroTFP Szkoda, ze Bohdan sukcesu Igi nie dozyl.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?