La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 886 Culés

6

oglądam któryś już raz sytuację z Messim w polu karnym i nie jestem w stanie uwierzyć, że to była czysta interwencja Casemiro. Czy wystarczy dotknąć piłkę, a potem można wykosić na pełnym impecie zawodnika i nie będzie faulu? Czy nie jest tak, że w polu karnym nie ma znaczenia, czy obrońca chce sfaulować czy nie chce, a liczy się tylko efekt w postaci uniemożliwienia kontynuacji akcji? Czy ta sytuacja była na tyle jasne, że nie było potrzeby jej bezpośredniej weryfikacji przez głównego sędziego?
W 99 proc. podobnych przypadków które widziałem był gwizdany karny.

0

@Przemek2323 zależy od intencji. Casemiro miał w co pewnie ciężko uwierzyć czyste intencje, chciał wybić piłkę i nią był zainteresowany więc nie ma mowy o karnym. Co innego gdyby sytuacja była na styku i uderzył w podobnym momencie w messiego i piłkę, a co innego jak widać że ewidentnie pierwsza była piłka i to ona go interesowała.

2

@busquets5 nawet poza polem karnym jest gwizdany faul, jeśli obrońca co prawda dotknie piłkę, ale impet wejścia jest duży. W polu karnym z tego co pamiętam intencje nie mają znaczenia.

Komentarz usunięty

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?