- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1680 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
95
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
19 odpowiedzi
Batys
13
Elegancko, niech żrą trawę :)https://zapodaj.net/plik-BbaY4no0ff
26 odpowiedzi
PioteK
0
Chyba Athletico Madryt kilka miesięcy temu myślało że Szwagry znowu nie będą mieli kasy i... » Czytaj dalej
20 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1680 Culés
0
Wszyscy specjaliści mówią, że wirus tak samo jak np. grypa jest niebezpieczny dla osób starszych z długo trwającymi chorobami. Dlaczego więc ograniczamy wszystkich?
4
@bartekvisca bo nieograniczony młody zaniesie ograniczonemu staremu.
1
@Odcinkowy Fk logic. To czemu ludzie nie są zamykani jak mają grypę? ;D
4
@4drian0 bo grypa nie uszkadza słuchu, nie doprowadza organizmu do respiratora, nie daje objawów neurologicznych, nie uszkadza mięśnia sercowego itp itd a co najważniejsze znamy ją doskonale bo jest z nami od lat. Prościej się nie da już.
0
@Odcinkowy jak szczepionki nie będzie, to niestety zaniesie tak i tak
0
@bartekvisca w radiu przed chwilą powiedzieli ile osób zmarlo a z 80% z tych ludzi miało inne choroby więc tak naprawdę 20% tylko zmarło na covida
3
@Mroziu Fun fact: wszyscy ludzie, którzy umierają na AIDS, tak naprawdę umierają na choroby współistniejące, gdyż wirus HIV zaledwie zupełnie upośledza układ immunologiczny człowieka, a później byle przeziębienie może taką osobę zabić. Skoro więc bez tych chorób współistniejących HIV jest niegroźny... to właśnie rozwiązaliśmy problem AIDS na świecie! :)
1
@Slashed ojoj ale wyjaśnione, piękne oranko, brawo :)
0
@Odcinkowy Poczytaj o powikłaniach pogrypowych, wszystko co podales grypa moze rownież uszkodzic. Najwieksza roznica jest taka, ze grype organizm zna i potrafi z nią walczyć, a ten wirus jest powiedzmy "nowy" i nieznany dla naszego organizmu, a przez to wysoce zaraźliwy. I tu jest problem.
0
@bartekvisca wszyscy specjaliści? Niesłyszałem żadnego ,który by mówił że dotyka tylko starszych ,młodych też dotyka.Na dodatek młodzież mniej uważa jest sporo ludzi wyznających teorie dpuskowe.A zarażają starszych.Szwedzi chronią grupy zagrożone.Poza tym masz zagrożenie że nie dostaniesz miejsca w szpitalu i możesz nie dostać respiratora i osobę która obsłuży ten respirator.Oczywiście wirus działa bez objawowo chociaż i tu się pojawiają glosy że tak do końca nie jest bo następują powikłania.Ale w tej całej bez objawowcy to są ludzie którzy są nosicielami a ci w szpitalach są chorzy i ich liczba jest na tyle znaczna w ogólnej liczbie że wymagają respiratorów a mogą ich nie dostać jak trend wzrostu będzie się utrzymywał.To że covid nie zabija tylko choroby współustniejące to bajki.Covid powoduje zapalenie płuc które zmniejsza objętość płuc i powoduje podłączenie respiratora.Człowieka wprowadza się w śpiączkę bo nie byłbyś wstanie wytrzymać w tchawicy z rurką.Respirator nie jest wstanie oddychać za człowieka temp 39.5 atakowana jest wątroba i inne organy. Do tego stopnia że człowiek niema siły walczyć z rakiem i zwyczajnie umiera.Mówienie że człowiek umiera tylko na choroby współistniejące jest nieporozumieniem.Zarówno covid jak i choroby współistniejące doprowadzają do śmierci.Covid jest też groźniejszy od grypy gdyż jest z nami dłużej grypa jest październik luty. Natomiast covid latem trochę odpuszcza tak to jest cały czas.
0
@Matt_i1992 gdzieś dzwoni ale nie do końca w tym kościele. @Mat_Cat Ty masz największą wiedzę z tego zakresu możesz zabrać głos i wyjaśnić koledze temat.
1
@Matt_i1992 nie do końca, owszem u geriatryków zdarzają się bardzo ciężkie powikłania po grypie łącznie z zapaleniem płuc a nawet śmiercią i nie są to odosobnione przypadki ale u młodych to się raczej nie zdarza w odróżnieniu od Covidu. Co do uszkodzeń słuchu to pierwsze słyszę żeby grypa miała na to wpływ, to samo tyczy się objawów neurologicznych. Różnice między COVID a grypa są znaczne.
0
@Mat_Cat Oczywiście, że są różnice, nie neguję tego. Ale jest to wynik właśnie braku "znajomosci" przez nasz organizm wirusa. Nie ma odpowiedzi immunologicznej. Niestety tak to jest - gdyby popularna grypa była nowa, to byłaby groźna również dla wszystkich grup wiekowych jednakowo.