La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1931 Culés

konto usunięte

6

@messi564 @lucca87 20k jak jeden dzień, a łopata nawet nie wbita :)
https://images92.fotosik.pl/423/729ed47dae56f4cf.png

zalewanie zagęszczonego piachu ;) moja ulubiona robota robi się samo.
https://images89.fotosik.pl/423/4431aa92b1088cd2.jpg

0

@Ghotti
będziesz miał sudnię głębinową? projekt inwidualny czego?
pozdro i powodzenia:)

konto usunięte

0

@lucca87 tak głębinową, jest juz zrobiona, dzisiaj kopali woda na 12m jest w exelu 2k pln, indywidualny domu

0

@Ghotti
tak myślałem że plan domu ale wolałem dopytać:)

0

@Ghotti ile szacunkowo wyjdzie cię całość za płytę ze zbrojeniem, betonem itd?
Zdecydowałeś się na płytę ze względu na wody gruntowe/trudny teren czy ma to związek z energooszczędnością?

konto usunięte

1

@messi564 płyta ze względu na to iż woda jest na 0,8m ciągle, cały czas. Nie chce mieć fundamentów wiecznie w wodzie, taki teren. Stawiam iż 170m2 płyty wyjdzie około 40 tys. sam materiał. Za klasyczne fundamenty pewnie max 30 tys by wyszło. Licząc koszta, gdzie płyta jest 20% droższa od fundamentów jeśli chodzi o energooszczędność NIGDY ci się to nie zwróci. Jak masz dobre warunki gruntowe rób fundamenty.

0

@Ghotti no u mnie raczej będą zwyczajne fundamenty bo teren prosty a wody gruntowe też nie będą w tym przeszkadzać. Z czystej ciekawości spytałem, bo myślałem, że ma to jakiś dodatkowy plus, a tak myślałem, że jest sporo droższe :)

konto usunięte

0

@messi564 no jest droższa, oczywiście ma dużo więcej zalet. Lepiej rozkłada się ciężar, nie leży w wodzie więc nie dostaje się wilgo, lepsza energooszczędność i parę innych, ale kosztowo jednak robi się większa kwota.

0

@Ghotti
mam pytanie co do projektu indywidulanego - czy kupowałeś coś na stronach z gotowymi projektami i przerabiałeś/adoptowałeś na swoje potrzeby, czy u ciebie indywidualny to znaczyło projekt od A do Z bez żadnej podstawy?

konto usunięte

0

@lucca87 bez podstawy, własny rysunek. Nic z gotowców nam nie pasowało.

0

@Ghotti
oki dzięki za info:) architekt z Warszawy? ja już mam jakiś wybrany gotowiec ale lekko go muszę zmodyfikować albo wezmę od nowa:) zależy co będzie tańsze i szybsze:) chyba że do wiosny mojej małżonce się coś zmieni i wymyśli że chce coś innego ale chyba ostatnio znalazła projekt w punkt praktycznie:)
pozdro

konto usunięte

0

@lucca87 nie u mnie na wsi ale jej nie polecam. Indywidualny 5-8 tysi tak srednio, zależy od wielkości. Modyfikacja wyjdzie taniej ale do gotowca dolicz 1500 naniesienia na mapy czyli adaptacji tyle to kosztuje, zmiany w postaci przesunienia śccian, wieksze okna raczej z ekipa skonsultować wyjdzie taniej a nikt tego nie sprawdzam, chyba ze nosne chcecie zmieniac, powiekszac calosciowo budynek

0

@Ghotti
spoko dzięki:) nie no ja będę szukał u siebie w CK, mam już namiary
a czemu nie polecasz?
pozwolenie na budowę jaki to koszt?
jak wyszło u ciebie z podłączeniem prądu bo coś wspominałeś o odległych terminach

konto usunięte

0

@lucca87 pozwolenie 0 zł.
Składasz projekt i pare papierków, architekt powie.
Nie polecam bo jest słaba i stara, to nie zgodne ze sztuka np. płyta fundamentowa, przez KB i innego architekta potwierdzone ze wszystko jest ok. Z nią nie chce mieć już nic wspólnego. Następnym razem wole architekta przed 40 który się nie zatrzymał na erze gierka.
Prąd w zawieszeniu, projekt odebrany, czas na realizację, jak masz rejon PGE to wniosek o warunki przyłącza możesz wypełnić online. Polecam to zrobić jak najszybciej.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?