- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1536 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
177
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
7
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
37 odpowiedzi
Deathwing112
9
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
38 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1536 Culés
0
Witam mam pytanko, o co dokładnie chodzi z odcinkowym pomiarem prędkości, jaką najlepiej prędkość mieć??
2
@katalonia15 odcinkowy pomiar prędkości mierzy ci czas w jakim pokonales dany odcinek, na którym jest pomiar, i wylicza ci średnią prędkość. Na przykład jesli przejechałeś kilometr mierzonego odcinka w minutę, to przejechałeś srednio 60km/h. Takie coś robi zdjęcie auta na początku i na końcu odcinka
7
@katalonia15 system na początku odcinka oraz na końcu zczytuje czas i na tej podstawie oblicza Twoją prędkość. Na tej podstawie możesz dostać mandat identycznie jak w przypadku fotoradaru. A jaką najlepiej mieć prędkość? Zgodną z przepisami ;)
0
@katalonia15 w nazwie zawarta jest odpowiedz na twoje pytanie. Niestety jest tego coraz więcej i więcej :(
4
@Mat_Cat dlaczego niestety? gdyby debile jeździli zgodnie z przepisami to nie było by żadnych radarów
0
@Avada Kedavra gdybym miał jeździć zgodnie z przepisami to nie zdążyłbym nigdy na nic :/ oczywiście nie pochwalam jazdy agresywnej i bardzo szybkiej, po prostu podchodzę do tego zdroworozsądkowo.
0
@Mat_Cat Wsiadając za kierownicę automatycznie godzisz się na obowiązujące przepisy drogowe, jeśli ich nie przestrzegasz jakkolwiek byś się znimi nie zgadzał musisz liczyć się z potencjalną karą.
7
@Mat_Cat To może trzeba wcześniej wyjeżdżać?
5
@Mat_Cat jak to jest możliwe? skoro możesz sobie sprawdzić gdzie z jaką prędkością możesz jechać to wystarczy odpowiednio wcześnie wyjechać. Nie, nie podchodzisz zdroworozsądkowo, jedyna zdroworozsądkowa jazda to taka zgodnie z przepisami.
3
@Avada Kedavra niech pierwszy rzuci kamień ten co zawsze jeździ zgodnie z przepisami.
0
@Mat_Cat
Tak a potem mamy takie statystyki że w całej UE jesteśmy jednym z państwa przodujących, jeżeli chodzi o liczbę wypadków śmiertelnych z udziałem kierowców, pieszych i rowerzystów.
Do tego kary są moim zdaniem zdecydowanie za małe.
1
@Avada Kedavra już widzę jak ciśniesz 50km/h na 3 pasmowej drodze w dużym mieście gdzie każdy uczestnik ruchu drogowego jedzie minimum 70, a Ty jeden 50. Takie bajki to nie dla mnie.
0
@meteo100 co do kar pełna zgoda! Mandat powinien się zaczynać od 5000zł, ale jazda 50 albo ograniczenia do 30 w niektórych miastach w centrum to debilizm.
0
@Avada Kedavra Hoho nie powiedziałbym, to nie brak stosowania się do przepisów jest problemem tylko brak myślenia u niektórych kierowców. Przepisy są po to by wyznaczyć pewne standardy, natomiast żeby jeździć w zgodzie z innymi i nie powodować zagrożenia trzeba przede wszystkim używać mózgu.
0
@Mat_Cat jeśli mnie pamięć nie myli to chyba w Sopocie jest takie beznadziejne ograniczenie prędkości do 30 w niektórych częściach miasta. Jeszcze chyba nikt nigdy tam tyle nie jechał.
0
@Avada Kedavra coś mi się wydaję, że Ty również do tych debili należysz. Nie da się jeździć zgodnie z przepisami
0
@domin682 dlaczego?
0
@Avada Kedavra niekiedy ograniczenia do 30 km/h są ustawiane w takich miejscach żeby mandat złapać. Koło Łańcuta masz ograniczenie do 50 km/h, przejeżdżasz 100 m i stoi znak z ograniczeniem 70 km/h no i po następnych 100 m dalej ograniczenie do 50 km/h. Są tam przejścia dla pieszych ale gdy z daleka widać, że nie ma pieszych ani policji to po co zwalniać jak jest droga 4 -pasmowa?