- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1352 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
125
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
macio_944
10
Jedna odpowiedź do tego komentarza i kupuję dzisiaj alkohol
13 odpowiedzi
PioteK
0
Chyba Athletico Madryt kilka miesięcy temu myślało że Szwagry znowu nie będą mieli kasy i... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1352 Culés
0
Co jest bardziej rewolucyjnym rozwiązaniem? Wprowadzenie przeliczników za wiatr/belkę w skokach narciarskich czy VAR w piłce nożnej?
2
@Katalonbar Ten przelicznik za wiatr to o tyłek potłuc.
12
@kamson24 To jest bardzo dobry pomysł tylko wymaga on dopracowania.
5
@kamson24 najgorszy jest wiatr.
4
@Katalonbar Byłby Var,gdyby sędziowie umieli z niego korzystać.Tylko nie umieją, więc i tak są wałki.
4
@Katalonbar Przeliczniki za wiatr i belki są dobrym pomysłem, lecz wymagają dopracowania. Z pewnością sprawdzają się w sytuacjach, gdy wiatr wieje na całej długości w jednym kierunku i wtedy faktycznie mocniejszy/słabszy podmuch można w jakiś sposób zrekompensować wzorem matematycznym. Wtedy to działa.
Niemniej, z pewnością wymaga sporego dopracowania, zwłaszcza w sytuacji, gdy wiatr kręci. Wiele razy zdarzały się sytuacje, w których ktoś dostał mocny podmuch w plecy po wyjściu z progu, przytłoczyło go do buli, na dole miał silny wiatr pod narty i koniec końców miał zabrane punkty, mimo że na skutek podmuchu, w ogóle tam nie doleciał. To troszkę problem tego uśredniania.
Może w jakiś sposób pomogłaby tu większa liczba miejsc, w których mierzy się wiatr. Czasami bywała bowiem sytuacja, że wiatr zmienił się chwilę po lądowaniu (mierzony kilka sekund po) i w efekcie wycodziły troszkę przekłamania. Tak było chociażby w przypadku Kobayashiego, który zyskał czy też Stefana Huli na igrzyskach olimpijskich, gdzie miał trudne warunki, zmienily mu się na korzystne chwilę po lądowaniu i w efekcie niepotrzebnie mu zabrali.
Co do VAR-u, to na pewno jest fajna sprawa, ale trzeba nauczyć się z tego korzystać. Działa w tenisie ziemnym, od jakiegoś czasu działa też w siatkówce, dzięki czemu błędy sędziów są naprawiane.
3
@NeroTFP zawsze miło poczytać Twoje komentarze ;D.
1
@VamosRakieta A dziękuję, Panie Kolego.
Pamiętaj o złotej zasadzie: widzę Ivana, daję okejkę.
1
@VamosRakieta herb za Rakiete
1
@NeroTFP @Ricardinio14 Vamos Rakieta!
;D