- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1809 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
99
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
19 odpowiedzi
Batys
13
Elegancko, niech żrą trawę :)https://zapodaj.net/plik-BbaY4no0ff
27 odpowiedzi
PioteK
0
Chyba Athletico Madryt kilka miesięcy temu myślało że Szwagry znowu nie będą mieli kasy i... » Czytaj dalej
20 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1809 Culés
14
Kiedys to faceci byli po prostu bardzo silni. Teraz juz silnych nie ma.
https://pbs.twimg.com/media/Eaia4knXkAAwmfM?format=jpg&name=medium
#masculine
1
@Colon Niezłe zdjęcie. Ale Niemcy dali się wtedy nabrać :-)
0
@Colon
W jakimś wojennym filmie nie pamiętam którym były takie fajne dmuchane atrapy :D
1
@MarioVeB! @Colon Alianci tak zmylili Hitlera przed Normandią. Utworzyli nową armię z Pattonem na czele i zaczęli budować atrapy z drewna, aż w końcu ktoś stwierdził, że dmuchane atrapy szybciej się produkuje i armia szybciej się powiększy :)
2
@Colon operacja Fortitude o ile dobrze pamiętam :)
0
@osa91 Dobrze pamiętasz :)
2
@fcbarcafan19 W ogóle bardzo ciekawy element historii i niezwykłe ryzyko, które się opłaciło. Niemcy ruszyli dywizje pancerne i nie mieli czym zepchnąć aliantów do morza. Z drugiej strony jakby nie ruszyli, to byłaby rzeź na poziomie Gallipoli, bo w celu zamaskowania prawdziwego celu operacji wszelkie działania lotnictwa były skupione dookoła Calais, a nie Cean. Dlatego też na plażach czekały na aliantów nietknięte forty, artyleria, karabiny maszynowe. Jakby się Niemcy nie dali nabrać i czekałyby też z dwie dywizje pancerne SS to w Paryżu drugim językiem po wojnie byłby rosyjski.
2
@osa91 Dzisiaj z satelitami by to nie przeszło, ale wtedy były tylko zdjęcia lotnicze. Ogólnie alianci byli sprytniejsi, bo jak nie fortitude to udawane miasto na pustyni w Afryce, czy język indian Nawaho wykorzystany przeciwko Japończykom :)
2
@fcbarcafan19 Niemcy natomiast znakomicie zakamuflowali swój atak pod Verdun 28 lat wcześniej, ale wtedy możliwości rozpoznawcze były jeszcze bardziej mizerne. Podczas WWII chyba do końca wierzyli w enigmę, ale Polacy i Brytyjczycy już dawno ją rozgryźli (tak, Brytyjczycy też mieli udział i to znaczny). A z tymi Nawaho to był pomysł na medal. Z resztą pewnie ktoś za to medal dostał ;)
1
@osa91 Japończycy musieli zadawać sobie pytanie: "Co to za język do cholery?!" :)