- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1029 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
63 odpowiedzi
Marcelinho99
7
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Roobo
13
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1029 Culés
15
Czy wiesz że...#807
18 maja 1935 roku, zakończyły się uroczystości pogrzebowe Marszałka Józefa Piłsudskiego. Trzeba przyznać, że sama uroczystość miała ogromne rozmiary (wszak sam kondukt ciągnął się na kilka kilometrów). Trumnę umieszczono na lawecie (z armatą) oraz przykryto suknem, na które położono szablę i maciejówkę marszałka. Na sam Wawel, trumnę wniosło ośmiu generałów, w tym Sosnkowski czy Rydz-Śmigły.
Warto wspomnieć, że w uroczystościach pogrzebowych w Krakowie, z ramienia Niemiec uczestniczył Hermann Göring.
https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/XOSk9kuTURBXy9iZDY0NjY1NC0wNzE0LTQxODktYWNiZS0zYzU0ZTAxNGMwY2QuanBlZ5GVAs0DBwDDw4GhMAE
https://www.tygodnikzamojski.pl/dat/artykuly/2015/60711_b.jpg
Ciekawostki historyczne z serii "Czy wiesz że..." codziennie o godzinie 20 :D
1
@Kajtek77 Piłsudski to największe przekleństwo po Komunie i Nazistach. Sanacja ustrojowo nie różniła się tak bardzo od Komunizmu. Jedna jedyna słuszna partia, albo jesteś klakierem w sejmie albo jesteś wynoszony, socjalizm, rozpędzanie demonstracji i zamordyzm.
1
@Majkel34 Ilu ludzi tyle opinii. Według mojej prababci był dyktatorem.
0
@Kajtek77 Był. Władzę przejęli w przewrocie. Tępili każdą opozycję, wyznawali kult jednostki w tej całej sanacji. Zamordyzm i socjalizm.
0
@Majkel34 Piłsudski w latach 20 dość mocno odszedł od socjalizmu.
0
@Kajtek77 Możliwe. Aczkolwiek dużo w sanacji było socjalizmu jeśli rozmawiamy o ideologii. Dziś mamy to samo tylko inną metodą.
0
@Majkel34 Można wyliczać błędy Józefa, ale z drugiej strony też nie toleruję nazywania go zdrajcą narodu i innych podobnych haseł.
0
@Kajtek77 On nie. Kaczor tak. Jego ojciec chociażby. Oficer czy nawet zwykły żołnierz Ak tak? Jakim cudem dostał willę po wojnie? Odpowiedzmy sobie sami.