La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1504 Culés

8

W ostatnich dniach pojawiło się kilka komentarzy o wadach w rozgrywce w PESa (PS4), więc chciałem się do nich odnieść.
- Brak zwrotności u zawodników typu Neymar czy Messi - Jeżeli biegniesz sprintem, to nawet w realnym świecie ciężko nagle zmienić kierunek bez zwalniania. W PESie jest podobnie. Jeżeli dusisz R1, to go puść i szybko wciśnij R2, a następnie ponownie R1. Trzeba to wytrenować, ale zdaje egzamin.
- Piłka odskakuje od nogi nawet piłkarzom typu Modrić. - Wystarczy przed przyjęciem piłki wcisnąć R2 i zawodnik cudnie ją sklei (o ile ma takie umiejętności).
- Messi nie gubi nawet ogórków. - Tutaj może działać wiele czynników.
1. Jeżeli jest bez formy, to nic nie zdziała (wielu o tym zapomina, że w przeciwieństwie do FIFY, to w PESie przed każdym meczem trzeba sprawdzać formę zawodnika).
2. Zgranie z zespołem lub niestosowna pozycja.
3. Taktyka...jeżeli ustawisz drużynę na grę z dużą ilością krótkich podań, a będziesz posyłał do Messiego np długie piły, to ten po prostu się pogubi i z opóźnieniem zareaguje na podanie, co automatycznie powoduje jego "apatyczność".
4. Jeżeli jakiś Twój zawodnik do 30 minuty szaleje i stwarza zagrożenie, to możesz być pewny, że od razu dostanie "plastra" i już nie będzie błyszczał. Ale to też można wykorzystać i ściągać krytym piłkarzem jak najwięcej rywali, a potem zagrać do wolnego kolegi. Przy plastrze trzeba już grać tylko na jeden kontakt.
- Przeciwnik odbiera piłkę bez problemu. - Jeżeli zawodnik jest w tym elemencie dobry (Isco, Arthur, Xavi, Busi), to mając piłkę przy nodze wciśnij i trzymaj R2 i już tak łatwo jej nie stracisz.
- Nie można wykonać dryblingu. - Można, ale zawodnik musi mieć odpowiednie umiejętności (Ty też). Pamiętaj, że to nie jest Fifa, gdzie ruszysz gałka parę razy i walniesz ruletę, rabonę, sombrero i hukniesz z przewrotki. Tutaj musisz cierpliwie się nauczyć zwodów i trików, które nie zawsze są skuteczne (jak w życiu) :)
- Przeciwnicy maja pełno miejsca i nie można im odebrać piłki. - Trzeba pobawić się z formacjami. Żeby ograniczyć im wolną przestrzeń możesz zwęzić formację, by Twoi zawodnicy stali bliżej siebie, ale jesteś narażony na ataki skrzydłami. Możesz ustawić pressing zespołu po stracie piłki na połowie przeciwnika lub na swojej. Pierwsza opcja ma taką wadę, że jeśli nie odbierzesz piłki zaraz po jej stracie, to rywal przechodząc przez pierwszą linię, ma sporo miejsca do ataku. Osobiście wolę opcję nr 2 i czekanie na swojej połowie i dopiero wtedy próbować odebrać i skontrować. Możesz też ustawić, żeby cały zespół wracał natychmiast do obrony. To jest bardzo skuteczne w blokowaniu ataków, ale kondycyjnie zawodnicy będą padać jak muchy.
- Strzały nie maja mocy i nie idą w światło bramki. - To było zabawne :) Mają moc i to sporą. Każdy zawodnik ma swoją lepsza nogę i zawsze będzie szukał właśnie jej, by oddać strzał. Jeśli biegniesz niestosownie do "nogi" zawodnika, to ten odda niecelny strzał albo spróbuje kopnąć z gorszej, co rzadko daje dobry efekt. Spróbujcie Messim napindalać tylko z prawej nogi...powodzenia :)
I dodam jeszcze coś o trybie Master League...
Jeżeli Twoi piłkarze ruszają się juk muchy w smole. Są spóźnieni, tracą piłki, niecelnie podają lub nie mają sił dokopać piłki do bramki, to od tego jest trening. Wszystko można wyszlifować u każdego zawodnika i tą różnicę po paru meczach czuć. Zgranie zespołu też jest ważne. Gdzieś od poziomu 75 zaczynają zasuwać po boisku jak szaleni, co od razu wyczujecie. Ja musiałem zwolnić grę w drugim sezonie grę, bo biegali za szybko :) - to tak do komentarza o zbyt wolnej grze, której szybkość można regulować w opcjach.
- Z boiska wieje nudą.
Jeżeli konstruowanie akcji i szukanie luk w obronie rywala jest nudne, to już nic na to nie poradzę. Ja uwielbiam te momenty, kiedy po składnej i przemyślanej akcji zdobędę gola, co daje niesamowitą radość i emocje.
I na koniec odpiszę krótko tym, którzy wymienili te wady:
- To nie są wady PESa, to jest po prostu brak Waszych umiejętności. PESa trzeba się uczyć i poznawać , kombinować i dostosować odpowiednią taktykę. Wielu zagra ze dwa mecze i od razu leci z krytyką, a nawet nie mają pojęcia o podstawowych funkcjach w tej grze.
Owszem, są i tacy, którym piłka od Konami na serio nie podeszła, ale większość reaguje tak jak napisałem wyżej.
Od razu zaznaczam, że nie zamierzam dyskutować o wyższości FIFY nad PESem lub odwrotnie.

2

@norbi77 jak widzimy wszystkie wady PES-a związane są z brakiem umiejętności użytkowników grania w PES-a. To nie Fifa, w PESie trzeba pomyśleć, mocno się zaangażować w rozgrywkę, zgrać zespół.
w Pesie jak ktoś myśli że przebiegnie i przedrybluje każdego na sprincie to się myli, to nie Fifka.

4

@norbi77 tl;dr: PES nie ma wad! Wady wymyśliliście sobie wy!

0

@norbi77 masz mnóstwo racji, mimo to uważam że w pary aspektach mogli troszkę dać zabawy graczom żeby ludzi przyciągnąć do tytułu

1

@sebasek99 PES ma wady i tego nie kwestionuję, ale te co wymieniłem do nich się nie zaliczają :)

1

@jeyx77x Zauważ, że na "dzień dobry", co roku pada jeden główny argument do negatywnej opinii, który dla mnie jest szukany na siłę - Brak licencji.

2

@norbi77 Chyba najbardziej merytoryczny post dotyczący debaty PES vs Fifa jaki widziałem.

7

@norbi77 No wcale. Nawet w środowiskach fanów PESA już od kilku lat pojawiają się głosy o zbytnim już zagrzybieniu oraz siermiężności tego modelu gry. No ale lepiej głosy krytyki zwalać na niekompetencje grających...

konto usunięte

2

@norbi77 Dd miesiąca gram w nowego PESa i wciąż odkrywam nowe sposoby, wciąż kombinuję z nowymi taktykami. Też bardzo lubię ustawić sobie na dłużej mecz i "bawić się" w szukanie luk między obrońcami i sposobów jak przełamać obronę. Tak z ciekawości, masz jakąś ulubioną formację, taktykę?

0

@sebasek99 Chyba, że na PC, bo na PS4 żadnej siermiężnej rozgrywki nie uświadczyłem. Gra mi się bardzo dobrze i mam syndrom "jeszcze jeden mecz". Najbardziej to irytują mnie faule z dupy, bo to jest dramat :/

1

@norbi77 na PC też nie ma :) sebasek za szybko się poddaje i grać nie potrafi :) sporo traci

1

@eydem Teraz gram 4-1-2-3, bo mam grajków na poziomie (mowa o Master League). Jak zaczynałem od 2 ligi tymi plackami, to grałem 4-2-3-1, potem 4-1-3-2 i dopiero w 3 sezonie La Ligi przeszedłem na 4-1-2-3 :) W tym ostatnim taktykę mam na długie piłki i grę z kontry. Linia obrony cofnięta na maksimum, a szerokość formacji średnia (wcześniej zwężona maks) Pressingu nie używam, żeby kondycji im starczało na końcówkę spotkań. Włączam go dopiero jak gonię wynik i zakładanie hokejowego zamku w polu karnym rywala to coś pięknego :)

konto usunięte

0

@norbi77 Dla mnie większość z tego to i tak są wady, bo trzeba więcej kombinować. Ja lubię wziąć pada do ręki i relaksować się grą, a nie robić akrobacje swoimi palcami ;) Dlatego z bratem do tej pory gramy razem w PES 2013 i tam nie ma tych błędów, o których piszesz. Być może dla kogoś te błędy są zaletą, albo urodą tej gry. Dla mnie jednak ten nowy PES i Fifa są fatalne i mimo wielu podejść, nie dałem się rady do nich przekonać. Dlatego zostaję na razie wierny PES 2013. Zobaczymy, może za rok nowy PES mi podejdzie, bo mają zmienić silnik.

konto usunięte

2

@sebasek99 Zgadzam się. Nowy PES to dla mnie katorga była. Jakbym sterował wozami z węglem. Jeszcze grając Liverpoolem było jako tako. Jednak chyba nie o to chodzi... No, ale rozumiem, że każdy ma inny gust i jak komuś się podoba to spoko. Niestety ja zostaję nadal przy PES 2013 - jednej z najlepszych odsłon moim zdaniem. Ten luz, ta szybkość, ta płynność, ta zwrotność... 20-tka się nie umywa.

konto usunięte

2

@norbi77 Ja też lubię grać 4-2-3-1, ale z cofniętymi bocznymi obrońcami, 2 CM w środku. Jakoś nie mogę grać z ofensywnymi bocznymi obrońcami, bo mam zawsze braki w obronie potem :D Teraz kombinuje 4-4-2, gdzie bez piłki boczni pomocnicy grają jako RM/LM, a przy piłce RWF/LWF. Dobrze to wygląda zarówno w obronie jak i ataku, ale po 60 min już są do zmiany, bo trochę się zabiegają.

2

@LuisSalvano Wiem, że akurat Ty próbowałeś, bo widziałem od paru tygodni Twoje komentarze :) I rozumiem, że gra Ci nie podpasiła. Wielu rozegra jeden, dwa mecze i od razu krytykują, a PES potrzebuje czasu. Ja zawsze zaczynam od najwyższego poziomu i w 2 lidze dostawałem baty po 5 czy 6:0 :) Awansowałem do La Ligi dopiero w trzecim sezonie i to po barażach :)
I co z tego jak Real i AM dalej mnie lali :/ Teraz gram w LM (awans po barażach :) ) i żeby wyjść z grupy muszę wygrać z Fenerbachce (im remis starcza), a mimo wszystko łatwo nie jest choć skład mam niezły :)
Proponuję Ci zagrać na średnim poziomie kilka spotkań, żeby "wejść" w grę. Stworzysz kilka cudownych akcji i BYĆ MOŻE dasz grze jeszcze jedną szansę. U mojego kumpla to zadziałało i gra do upadłego :)

2

@eydem Ale możesz ustawić szybką taktykę, żeby boczni obrońcy nie zasuwali Ci do przodu :)

konto usunięte

0

@norbi77 No ustawiam defensywnie każdego z bocznych obrońców. Jak tego nie zrobię to (gram zawsze posiadanie piłki i tiki take) boczni obrońcy wystawiają mi ofensywnie się wcześniej czy później.

0

@norbi77 Na wszystkich platformach. Mówię o ogóle społeczności fanów gry od Konami. Pojawiają się tam głosy niezadowolenia. Głównie na to, jak firma prowadzi tryby gry. Ale też właśnie, można uświadczyć tutaj już niechęć do modelu jaki preferuje seria. Co można zrozumieć. Seria trochę stoi w miejscu. Jak zawsze jej "realistyczność" oraz "taktyczne" podejście było trochę mitem lub czymś nad wyrost, to teraz jest tak tym bardziej, gdy FIFA zaczęła iść lekko w mniej arcadowy gameplay. Z tego względu społeczność stopniowo coraz bardziej domaga się większych zmian w PESie.
@Messibestplayerintheworld Tak, bo ogólnie sobie od kilku lat ograniczam symulatory piłkarskie. Tylko właśnie ja się powołuje na poglądy, jakie się pojawiają wśród społeczności, a nie na własne doświadczenia. Tutaj znam swoje ograniczenia, ponieważ od dwóch lat w żadnej z odsłon z tych serii nie przekroczył 48h. A w tym roku, to w sumie nie zajrzałem nawet do FIFY.

0

@eydem W Advanced instructions włącz "Wing back"...może pomóc :)

konto usunięte

1

@norbi77 Niestety, parę dni temu sprzedałem PES 2020 :D
Po prostu 2013 sprawia mi i mojemu bratu więcej frajdy. Oboje czujemy tę grę, mamy stworzone swoje dream-teamy i gramy przeciwko sobie turnieje :D

konto usunięte

0

@sebasek99 dlatego w nowym PES ma być nowy silnik.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?