La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1892 Culés

0

Są tu jacyś pracownicy restauracji, galerii, pubów itd? Jak to jest dogadywane? Jak jesteście na śmieciówkach to nie będą płacić grosza?

2

@Uukasz_93 Ja jako studenciak pracuje w pizzy hut jako kelner na umowie zlecenie i nie dostanę za to złamanego grosza. Tylko Ci co są na umowie o pracę będą mieć płacone.

0

@konrad1661 Tylko z czego pracodawcy będą płacić jak nie będą zarabiać? No i wielu jest w takiej sytuacji jak ja, czyli etat na najniższą krajową, a większość zarobków z umów zleceń. Także jak zarabiam koło 8k miesięcznie to gdyby dalej wszystko zamykali to miałbym wtedy niecałe 2k. Wiadome lepsze to niż nic, ale trochę zobowiązań na głowie każdy ma i obracać 25 procentami tego co zwykle też trudno.

0

@Uukasz_93 Z jednej strony człowiek chce mieć wolne i nie wyłazić z domu, a z drugiej boi się o brak funduszy na życie. Dramatyczna i ciężka sytuacja, ale miejmy nadzieję, że jak najwięcej sklepów i innych zamkną i po tych dwóch tygodniach sytuacja się polepszy. Rząd może znajdzie sposób na rekompensatę tym na zleceniach.

konto usunięte

0

@kuz Od tego będą pieniądze z Unii około 32 mld złotych na pomoc dla przedsiębiorstw,na zakup sprzętu do szpitali etc ;p

0

@Hushovt Dla mnie,tak na zdrowy rozsądek to fantasmagoria. W obliczu takiej sytuacji, nowej sytuacji, bez precedensu, liczenie na pomoc EU jest bardzo naiwne. Widać to po działaniach kolejnych państw i na samej giełdzie. Każdy chce minimalizowac własne straty. No i pamiętajmy, że kasa z UE nie pochodzi z magicznego kufra bez dna, tylko ze składek, które płacą podatnicy danych krajów członkowskich.

1

@Uukasz_93 jak ktoś jest wlasnie w takiej sytuacji i oczywiście nie ma nic przeciwko pracy w tym okresie polecam zajść do marketów zapytać o pracę tymczasowa. Dzisiaj nam rejenowa wyslala smsa z informacją ze jak mamy kogoś chętnego to przyjmuja od razu, moze komus pomoże

0

@Uukasz_93 co jak co ale są firmy globalne jak Pizza Hut, Shell, Apart, Nike, Adidas, McDonald, Burger King czy KFC gdzie po prostu paru szefów o kilka stanowisk wyżej od pracowników nie kupi sobie turbo Porshe w czerwcu tylko lipcu. Te firmy muszą i mają pogotowie na kryzysowe sytuację, więc każdy na umowie o pracę powinien dostać swoje pieniądze. Uważam nawet, że te wielomiliardowe firmy powinny okazać się jakimś rodzajem pomocy i nawet wspomóc gownazerie na umowie zlecenie, żeby ich nie pozbawić pieniedzy na miesiąc, półtorej. Gorzej jeżeli chodzi o mniejsze sklepy i małe firmy, ale jak wspomniałem te kolosy w swojej branży nic nie stracą,po prostu zarobią mniej. Mój regionalny dostaje już wypłatę w dolcach na poziomie około 15-20 a jego szef już sobie liczy 50 szef szefa szefa zarabia do miliona więc jak ktoś ma stracić to niech stracą ci najbogatsi, żeby Ci co odwalają najbrudniejszą robotę mogli dzieci nakarmić.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?